Łukasz Płoszajski urodził się 27 kwietnia 1978 r. w Łodzi. Swoją karierę aktorską rozpoczął w 2002 roku rolą Mnicha w spektaklu Teatru Telewizji "Sesja kastingowa" Krzysztofa Zanussiego. Rok później ukończył studia na Wydziale Aktorskim w PWSFTviT w Łodzi.
Na szklanym ekranie zadebiutował w "Magazynie Kryminalnym 997" prowadzonym przez Michała Fajbusiewicza. Wystąpił również w "Fali zbrodni", "Kryminalnych" i "Biurze kryminalnym", ale to rola Artura Kulczyckiego w serialu "Pierwsza miłość" sprawiła, że dał się poznać szerszej publiczności.
Tak zmienił się Artur z "Pierwszej miłości"
Aktor w "Pierwszej miłości" występuje od samego początku i wciela się rolę Artura Kulczyckiego, jednego z głównych bohaterów. Pierwszy odcinek został wyemitowany 4 listopada 2004 roku, a to oznacza, że kilka miesięcy temu serial osiągnął już pełnoletność.
Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć, jak przez lata zmieniał się serialowy Artur. Trzeba przyznać, że aktor przeszedł ogromną metamorfozę i dziś już nie przypomina siebie sprzed kilkunastu lat. Zobacz, jak kiedyś wyglądał Łukasz Płoszajski! Poniżej prezentujemy jego zdjęcia.
W 2007 r. uczestniczył w pierwszej edycji programu "Jak oni śpiewają", natomiast w 2022 r. wziął udział w 13. edycji programu "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Aktor tańczył w parze z Wiktorią Omyłą, ale odpadli już w pierwszym odcinku. W 2008 r. wziął ślub z Emilią Olesiak, z którą ma 12-letniego syna.
