Zobacz wideo:Wyższa emerytura? To już ostatni moment na złożenie wniosku.
UWAGA! Możesz dostać wezwanie do zapłaty abonamentu RTV!
Wezwanie do zapłaty zaległości dostaną tylko te osoby, które nie wyrejestrowały odbiorników radiowych i telewizyjnych, a przestały za nie płacić.
To może Cię zainteresować
Poczta Polska informuje: Każdy, kto używa odbiornika telewizyjnego lub radiofonicznego jest zobowiązany do uiszczania opłat abonamentowych. Dla osób, które opłacą abonament za cały rok z góry do 25 stycznia, przewidziana jest zniżka 10 proc.(zniżki i kwoty znajdziesz w naszej galerii - dop. red.) Można również skorzystać z pozostałych zniżek z tytułu wnoszenia opłat za okres dłuższy niż 1 miesiąc.
Zobacz wysokość opłat abonamentowych za używanie odbiornika telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego z uwzględnieniem zniżki z tytułu wnoszenia opłat za okres dłuższy niż 1 miesiąc:
Abonament RTV muszą płacić wszyscy posiadacze odbiorników radiowych i telewizyjnych. Z obowiązku nie zwalnia ewentualny abonament opłacany w sieci kablowej.
Maszy pytania o abonament RTV w 2021? Zadzwoń
Infolinia dla usługi RTV (+48) 43 842 06 06 (opłata wg cennika operatora)
To może Cię zainteresować
Abonament RTV 2021. Wysokość opłat
- Opłata za 1 miesiąc za odbiornik radiofoniczny wynosi 7,50 zł (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 90,00 zł).
- Opłata za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny wynosi 24,50 zł (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 294,00 zł).
Abonament RTV. Kto może ubiegać się o zwolnienie z opłat?
O zwolnienie z opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 75. rok życia, osoby zaklasyfikowane do I grupy inwalidzkiej, kombatanci, którzy są inwalidami wojennymi bądź wojskowymi, ale też osoby, które ukończyły 60 lat i posiadają prawo do emerytury o wielkości nie przekraczającej 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia.
Zwolnienia z abonamentu RTV 2021. Co trzeba zrobić?
Osoby uprawnione do zwolnienia od opłat abonamentowych, by uzyskać to zwolnienie zobowiązane są do przedstawienia w urzędzie pocztowym dokumentów potwierdzających uprawnienie do zwolnienia oraz oświadczenie - informuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.
Abonament RTV 2021. Uwaga na odsetki!
W przypadku opóźnienia w uiszczaniu opłaty abonamentowej naliczane są odsetki w wysokości jak dla zaległości podatkowych w rozumieniu Ustawy z 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja Podatkowa (Dz.U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 i Nr 65 poz.727). Zgodnie z art. 56 Ordynacji Podatkowej, wysokość stawki odsetek za zwłokę wynosi 200 proc. podstawowej stopy oprocentowania kredytu lombardowego, ustalonej zgodnie z przepisami o NBP, którą ogłasza minister właściwy do spraw finansów w drodze obwieszczenia w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej "Monitor Polski".
