
22 marca 1887 roku Bydgoszcz uroczyście obchodziła 90. urodziny cesarza Niemiec Wilhelma I. Całe miasto zostało udekorowane, dzień był wolny od pracy, w szkołach odbyły się okolicznościowe akademie, a w kościołach nabożeństwa. Wieczorem rozbłysły specjalne iluminacje w mieście, odbyły się bankiety i zabawy, a w Teatrze Miejskim okolicznościowe przedstawienie.

22 marca 1909 roku papież Pius X przekazał kwotę 10 tys. lirów (równowartość 8 tys. marek niemieckich) na budowę kościoła dla polskich katolików w Bydgoszczy. Darowizna ta okazała się mieć przełomowe znaczenie dla wydania przez ministra wyznań Prus zgody na rozpoczęcie budowy przyszłej świątyni pw. Św. Trójcy.

22 marca 1957 roku Filharmonia Pomorska i Studio Operowe zorganizowały specjalny koncert dla bydgoszczan, z którego dochód przeznaczono dla Polaków wysiedlonych z terenów zajętych przez ZSRR i przebywających w Bydgoszczy.

22 marca 1984 roku dobiegła końca najdłuższa od momentu powołania rad narodowych, kadencja Miejskiej Rady Narodowej w Bydgoszczy. Trwała 6 lat, od 1978 roku. Została przedłużona o dwa lata z uwagi na wprowadzenie stanu wojennego.