3-krotny mistrz świata obserwował podium juniora Polonii

Podium w Pile, od lewej: Tomasz Orwat, Piotr Grypszyński i Aureliusz Bieliński
Podium w Pile, od lewej: Tomasz Orwat, Piotr Grypszyński i Aureliusz Bieliński Tomasz Orwat Team
Na torze w Pile rozegrano w czwartek 6. rundę Nice Cup.

Nice Cup to cykl turniejów dla młodych żużlowców, których pomysłodawcą jest firma Nice, sponsor tytularny I ligi. Młodzi zawodnicy rywalizują na jednakowych silnikach, dwuzaworowych Jawach. Podstawia je organizator.

W 6. rundzie w Pile dobrze spisał się Tomasz Orwat. Wychowanek trenera Jacka Woźniaka w serii zasadniczej uzbierał 14 punktów (3, 3, 3, 2, 3). Polonista pewnie wygrał półfinał. W finale przegrał tylko z Piotrem Gryszpińskim z Piły.

- Była duża szansa na triumf, ale po starcie Tomek został zamknięty przez Aureliusza Bielińskiego z Wybrzeża Gdańsk. Wyprzedził go, ale na minięcie Gryszpińskiego zabrakło czasu - relacjonuje "Expressowi Bydgoskiemu" przebieg zmagań w Pile Łukasz Chojnacki, który wspiera młodego polonistę.

Tomasz Orwat ma 58 punktów i jest zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej Nice Cup. Drugie miejsce zajmuje Denis Zieliński z GKM Grudziądz (38 pkt).

Zawody w Pile obserwował m.in. Ole Olsen. 3-krotny indywidualny mistrz świata myśli o organizacji podobnych imprez w Danii.