6 października 1409 roku kontrakcja króla Władysława Jagiełły doprowadziła do wypędzenia Krzyżaków z Bydgoszczy po siedmiodniowym oblężeniu miasta i zamku. Zaciężni Heinza Borsnitza odeszli po zagwarantowaniu im wolnej drogi do Świecia, do obozu Krzyżaków. Zamek i starostwo przekazał król wojewodzie brzesko-kujawskiemu Maciejowi z Łabiszyna. Burgrabia bydgoski Bernard został oskarżony o zdradę i osadzony w lochach zamku w Kruszwicy.
6 października 1806 roku miał miejsce początek działalności pierwszej w Bydgoszczy drukarni Andrzeja Fryderyka Grünauera, który przeniósł się do naszego miasta z Torunia.
6 października 1892 roku odbył się pierwszy pochówek na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej w Bydgoszczy, który przeznaczony został na miejski cmentarz dla ubogich wszystkich wyznań.
6 października 1921 roku w sali teatru letniego „Elysium” przy al. Mickiewicza rozpoczął się czterodniowy ogólnopolski zjazd organizacyjny kościoła Adwentystów Dnia Siódmego z udziałem 24 delegatów i ok. 300 wyznawców. Ustalono, że siedzibą centralnych władz kościoła będzie Bydgoszcz. Przewodniczącym Kościoła został amerykański duchowny L. Mathe.
6 października 1929 roku odbyły się wybory do Rady Miejskiej Bydgoszczy. Głosowało 75 proc. uprawnionych. Zwyciężyła chadecja, która stworzyła wspólny blok z Narodową Partią Robotniczą. Ich kandydaci otrzymali 24 mandaty na 60, natomiast popierająca Józefa Piłsudskiego sanacja (BBWR) zdobyła tylko 5 mandatów.
6 października 1935 roku na Starym Rynku w Bydgoszczy odbyła się manifestacja antyczeska. Mecenas Czodrowski z Chodzieży wygłosił płomienne patriotyczne przemówienie. Zebrani przyjęli przez aklamację rezolucję uchwaloną wcześniej w polskim Cieszynie, domagającą się przyłączenia tzw. Zaolzia do Polski.
6 października 1938 roku Rada Miasta Bydgoszczy podjęła uchwałę w sprawie zaciągnięcia trzymilionowej pożyczki za granicą bądź w formie obligacji na budowę wielkiego gmachu ratusza.
6 października 1939 roku Bydgoszcz wraz z województwem pomorskim została wcielona oficjalnie do Rzeszy Niemieckiej i weszła w skład tzw. Reichsgau Danzig - Westpreussen (okręgu Rzeszy Gdańsk - Prusy Zachodnie). Jednocześnie w Bydgoszczy ustanowiona została siedziba jednego z trzech obwodów regencyjnych w okręgu.
6 października 1949 roku nastąpiło w obecności ministra kultury i sztuki Stefana Dybowskiego otwarcie nowego gmachu Teatru Polskiego w Bydgoszczy na 700 miejsc zbudowanego wg projektu architekta Alfonsa Licznerskiego przy ul. 20 Stycznia 1920 r.
6 października 1971 roku powstały Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego „Stomil”. Zakłady powołano na bazie wcześniej istniejących (od 1911) wytwórni przedmiotów z kauczuku, ostatnio BZPG „Kauczuk”, produkujących przede wszystkim węże wysokociśnieniowe dla górnictwa.
6 października 1977 roku na otwarcie nowego roku akademickiego w bydgoskiej Akademii Techniczno-Rolniczej w nowo wybudowanych budynkach Instytutu Telekomunikacji i Elektroniki w Fordonie przyjechał przewodniczący Rady Państwa, Henryk Jabłoński.
6 października 1985 roku miało miejsce uroczyste otwarcie nowego szpitala w Bydgoszczy, X Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką, wyposażonego dużo lepiej niż większość polskich szpitali. Przez kilka lat służył wyłącznie jako lecznica dla wojskowych i ich rodzin, dopiero po 1989 roku zaczął przyjmować także pacjentów cywilnych.
6 października 1993 roku do Bydgoszczy przyjechał kontrowersyjny amerykański poeta Allan Ginsberg, który spotkał się z bydgoskimi literatami i działaczami kultury.
6 października 1994 roku wieczorem 28-letnia bydgoszczanka pozbawiła życia swojego 60-letniego konkubenta. Oboje byli pod wpływem alkoholu. Kobieta wielokrotnie uderzyła mężczyznę młotkiem w głowę, powodując jego zgon.
6 października 1999 roku zakończono budowę odcinka ulicy Kamiennej od Fordońskiej do Wyszyńskiego ze zlikwidowanym dopiero kilka lat później objazdem zwanym „uchem Baranowskiego”.
Flash INFO - odcinek 35 - najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza
