
28 marca 1894 roku na dziedzińcu więziennym w Bydgoszczy odbyła się egzekucja poprzez ścięcie przez kata Reinholda głowy bydgoszczanina Hohma, mordercy na tle seksualnym trójki małych dzieci. O egzekucji informowały wcześniej plakaty, obok stołu katowskiego ustawiono trybunki, na których zasiedli widzowie, którzy wcześniej wykupili karty wstępu.

28 marca 1908 roku „Dziennik Bydgoski” poinformował, że w Kanale Bydgoskim rybak złowił w sieć dużych rozmiarów fokę (psa morskiego), ważącą około 100 kg. Przypuszczano, że ssak morski przedostał się do kanału, płynąc Wisłą z Bałtyku.

28 marca 1925 roku w Bydgoszczy powstała giełda drzewna celem konsolidacji przemysłu zachodniej części Polski oraz ułatwienia zaopatrzenia w surowiec. Biura giełdy mieściły się w dwóch wynajętych pomieszczeniach w budynku przy Nowym Rynku 8. Prezesem był Marian Namysł z Poznania. Była to jedyna tego typu giełda w Polsce. Działała do 1939 r., ale jej znaczenie było niewielkie z powodu dekoniunktury w handlu drewnem z Niemcami.

28 marca 1927 roku rozporządzeniem prezydenta RP Ignacego Mościckiego, Bydgoszcz została zakwalifikowana do największych miast kraju, w których urzędować miało prawo dwóch wiceprezydentów.