
3. Zbyt Wolny komputer
56%
Bardzo wolny komputer czy wadliwy sprzęt komputerowy doprowadzają do złości 56% ankietowanych, przy czym nerwowo reaguje 62% kobiet i 49% mężczyzn. Co czwarty mężczyzna radzi sobie z tego typu niedogodnościami bez negatywnych emocji. Warto jednak zaznaczyć, że tylko 6% ankietowanych doświadcza tego typu problemów.
Źródło: „Badania na temat denerwujących sytuacji w miejscu pracy 2020”

2. Zepsuta drukarka
59%
Pracowników bardzo denerwują problemy z narzędziami pracy. Problemy z drukarką wdają się we znaki 59% użytkowników.
Źródło: „Badania na temat denerwujących sytuacji w miejscu pracy 2020”

1. Zapach potu
61%
Najbardziej irytuje nas zapach potu. Wiele osób nie wie jednak, jak zasygnalizować koledze, który zbyt rzadko używa dezodorantu, aby bardziej o siebie dbał. Co ciekawe, zapach potu irytuje aż 71% kobiet, które go czują, podczas gdy 25% ankietowanych mężczyzn utrzymuje, że im nie przeszkadza.
- Nasi respondenci, których poprosiliśmy o ocenę 27 potencjalnie denerwujących aspektów życia biurowego, najczęściej wskazywali na współpracowników, od których czuć przykry zapach potu (61% odpowiedzi), którzy przychodzą do pracy przeziębieni (54% odpowiedzi) lub którzy nie myją rąk po wyjściu z toalety (52% odpowiedzi) - wskazuje Marta Rojewska, ekspertka kariery w InterviewMe i autorka badania.
Źródło: „Badania na temat denerwujących sytuacji w miejscu pracy 2020”

Używaj mydła i płynów lub żeli do dezynfekcji rąk
Ze złymi nawykami trzeba walczyć. W obliczu rozprzestrzeniania się koronawirusa liczne biura i przychodnie zostały wyposażone w preparaty do dezynfekcji rąk. Warto również zatroszczyć się o edukację pracowników. W toaletach można zamieścić ilustrowane instrukcje, jak myć ręce, warto też edukować pracowników i przypominać im o konieczności zachowania czystości.
- Należy uczulić pracowników na częste i dokładnie mycie rąk i ograniczenie kontaktów poprzez dotyk, jak również ograniczyć spotkania w grupach do minimum - mówi Marta Rojewska.