
21 marca 1931 roku na bydgoskim dworcu kolejowym policja po pościgu zatrzymała niebezpiecznego kasiarza z Warszawy, który przybył na gościnne występy do Bydgoszczy. 46-letni Stanisław Kotowicz miał przy sobie świder, łom, dłuta i inne narzędzia przydatne włamywaczom.

21 marca 1922 roku rozpoczął się w Bydgoszczy strajk generalny robotników protestujących przeciwko niewywiązywaniu się fabrykantów z wynegocjowanej powszechnej 40-procentowej podwyżki płac. Stanęły m.in. miejska elektrownia, gazownia i wodociągi. Do pracy w tych newralgicznych zakładach skierowano wojsko.

21 marca 1925 roku nastąpiło uruchomienie przez bydgoskiego przedsiębiorcę Piechockiego pierwszej stałej linii autobusowej z centrum Bydgoszczy do Brdyujścia i Fordonu. Autobusy miały kursować co godzinę od 7 rano do północy.

21 marca 1939 roku „Dziennik Bydgoski” opublikował obszerną odezwę „do obywateli miasta Bydgoszczy” sygnowaną przez wszystkie związki kombatantów, wzywającą m.in. do niekupowania w sklepach niemieckich, nieużywania niemieckich wyrobów i innych restrykcji wobec mieszkających w naszym mieście Niemców.