"žRaczek" utarł nosa koledze z boiska

tk
Konfrontacja drużyn kolegów z boiska - Piotra Tomeckiego i Mariusza Raczkowskiego - miała dramatyczny przebieg. Kibice obejrzeli pięć bramek, a trzech piłkarzy wyleciało z boiska.

- Ostrzegałem moich obrońców przed Mariuszem, ale mnie nie posłuchali - tak skwitował grę Mariusza Raczkowskiego Piotr Tomecki, grający trener Wisły Nowe.

<!** reklama right>Obydwaj panowie doskonale znają się z boiska i wiedzą, na co którego stać. Popularny „Raczek” był bohaterem derby w Nowem. - Nastawiliśmy się w tym meczu na kontry, co okazało się słusznym posunięciem. Już w pierwszej połowie mogliśmy prowadzić 4:0 - powiedział „Expressowi” Mariusz Raczkowski.

Start strzelił gola już w pierwszej minucie, ale sędzia boczny pokazał spalonego. Po kwadransie było już 1:0 dla Pruszcza - tym razem prawidłowego gola zdobył „Raczek”, który po podaniu za plecy obrońców Roberta Zwolińskiego przelobował Mielcarskiego. Wiślacy wyrównali w 25 minucie, gdy dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem głową zamienił na bramkę Igor Kucenko. W 42 minucie rzut rożny, na bramkę dla Startu zamienił Maciej Kwiatkowski. Trener Tomecki tak zdenerwował się na swojego bramkarza, że zmienił go w przerwie na młodziutkiego Mateusza Raichflausza.

W 55 minucie gospodarze wyrównali na 2:2. Ponownie na listę strzelców wpisał się Ukrainiec Igor Kucenko, wykorzystując podanie od Łukasza Filipa. Gra zrobiła się bardzo zacięta. Za dwie żółte kartki z boiska wylecieli w drużynie Wisły - Andrzej Grugiel i Bartosz Raczyński, a w zespole gości Mateusz Andrzejewski, który wszedł na boisko dopiero w 55 minucie! Ostateczny cios należał do Startu, a został zadany przez Mariusza Raczkowskiego. W 70 minucie wykorzystał on trzecią w tym meczu asystę Roberta Zwolińskiego i ponownie lobem wpakował piłkę do siatki, ustalając wynik na 3:2 dla swojego zespołu. Dla Wisły Nowe była to już trzecia porażka z rzędu na własnym boisku.

Skład Wisły: Mielcarski (46’ Raichflausz) - Wesołowski, Grajewski, Petla (60 ‘ Raczyński), Filip, Sztuba, Grugiel, K. Bojarowski (15’ Pater), J. Bojarowski, Tomecki, Kucenko. Skład Startu: A. Góral - Rekowski, Lepert, Krzyżanowski, Kubanek, Bartnik (65’ Drewka), Zwoliński, Sinkowski, Kwiatkowski, Raczkowski, Dziuda (55’ M. Andrzejewski).