Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zimowy skok za miasto

Katarzyna Idczak
Ferie w bunkrach, w pałacu, na stoku i z jaszczurką w dłoni. Podczas zimowych wakacji bydgoszczanie mogą szukać atrakcji i wypoczynku poza miastem...

Ferie w bunkrach, w pałacu, na stoku i z jaszczurką w dłoni. Podczas zimowych wakacji bydgoszczanie mogą szukać atrakcji i wypoczynku poza miastem...

<!** Image 3 align=none alt="Image 185106" sub="Podobnie jak w ubiegłym roku, atrakcją zimowego zjazdu militarnego będzie transporter gąsienicowy. /Fot. Centrum Militarne Krąpiewo">13 lutego dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego rozpoczynają długo oczekiwane ferie. Dla tych, którzy nie będą mieli okazji nacieszyć się zimą w górach, a chcą zmienić nieco klimat i otoczenie, przygotowano kilka ciekawych propozycji.<!** reklama>

Militarny strzał w dziesiątkę

II Zimowy Zlot Militarny w Krąpiewie przypada w drugi wolny weekend i potrwa trzy dni - od 17 do 19 lutego. Pierwszego dnia - w piątek - uczestnicy będą mieli czas na zakwaterowanie się w bunkrach i namiotach oraz na integrację przy ognisku, ćwiczeniach i projekcji filmów - oczywiście tych o tematyce wojskowej. W sobotę i niedzielę atrakcje będą wypełniały cały dzień.

- W programie są, m.in., przejażdżki pojazdami militarnymi, totalna demolka pojazdu osobowego, czyli detonacja połączona z miażdżeniem auta przez ciężkie pojazdy, zawody (z nagrodami) w rzucie toporem do tarczy, konkurs strzelecki, przeprawy bagienne transporterem gąsienicowym „Volvo BV 202” - mówi Waldemar Matuszak, współwłaściciel Centrum Militarnego Krąpiewo. - Jerzy Lachmajer poprowadzi wykład i pokaz, dotyczący skażenia po atakach chemicznych i atomowych, a na giełdzie militariów będzie można kupić wojenne hełmy, repliki broni, wojskowe buty i „korpusówki”.

Swój przyjazd zapowiedziało już ponad 80 miłośników militariów z całej Polski, ale nie trzeba być znawcą tematu, aby zostać uczestnikiem zlotu. Opłata za trzydniowy pobyt wynosi 30 złotych. W cenie są noclegi w bunkrze (dla pierwszych 100 osób) lub w wojskowych namiotach, udział w konkursach i zawodach, zwiedzanie bunkra z przewodnikiem oraz bezpłatny dostęp do całego obiektu. Jeśli polowe warunki to dla kogoś zbyt duże wyzwanie, warto odwiedzić imprezę tylko na jeden dzień. Wstęp jest darmowy.

Ekoferie

Jak zwykle w organizowaniu wolnego czasu niezawodny jest Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Ogród Fauny Polskiej zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia pod hasłem „Nie porzucaj mnie, mój przyjacielu”. - Przyjmujemy zgłoszenia od grup maksymalnie do 25 osób - mówi Tamara Samsonowicz, kierowniczka bydgoskiego zoo. - To będzie okazja do spotkania takich zwierząt, jak świnki morskie, patyczaki, jaszczurki, żółwie, węże. Nie zabraknie też gier, zagadek, quizów. Jeśli tylko pozwoli na to pogoda, na zakończenie każdego spotkania przy wejściu do zoo czekać będzie ognisko. Chętni mogą zabrać ze sobą kiełbaski.

Na prawdziwe zimowisko zaprasza Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Oferta kierowana jest do dzieci w wieku od 7-12 lat. Uczestnicy zamieszkają w przytulnym ośrodku centrum, usytuowanym w leśnej scenerii w samym sercu kompleksu. - Proponujemy naukę jazdy na nartach z instruktorem, zajęcia sportowe na świeżym powietrzu, kulig lub przejażdżkę tramwajem konnym, zajęcia w pracowniach przyrodniczej, mikroskopowej. Planujemy też wycieczkę do kina, zoo, Family Parku, konkursy plastyczne, kalambury, karaoke, turniej tenisa stołowego, ogniska i dyskoteki - wymienia Beata Michałek z Centrum Ekologii.

Pierwszy turnus potrwa od 13 do 19 lutego, a drugi od 20 do 26 lutego. Cena - 800 zł. Szczegółowe informacje pod nr tel. 52 328 00 01

Ferie to również świetny czas, by spędzić go na stoku. Dla wszystkich uczniów LPKiW oferuje specjalne upusty. Od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie do kupionego biletu na wyciąg, drugi dostaną gratis. Promocyjne karty wstępu obowiązują w godzinach 10-12. Należy mieć ze sobą ważną legitymację szkolną.

W okresie zimowej przerwy Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku zaprasza dzieci w wieku szkolnym na warsztaty z przedstawicielami rzadkich zawodów, zajęcia plastyczne, muzyczne oraz aktorskie, warsztaty kulinarne...

W poniedziałek, 13 lutego, program otwierają warsztaty z garncarstwa. Z okazji walentynek 14 lutego zaplanowano zajęcia plastyczne, połączone z konkursem na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Następnego dnia do pałacowej kuchni zaprasza szef kuchni Maciej Bazela, z którym uczestnicy będą przygotowywać specjały kuchni włoskiej. W czwartek, 16 lutego, spacerkiem po Ostromecku oprowadzi gości Grzegorz Perlik, a w piątek spotkanie z genealogią poprowadzi Paweł Bogdan Gąsiorowski. Drugi tydzień ferii rozpocznie spotkanie z aktorką Teatru Polskiego, Małgorzatą Witkowską. Rozpoczynając od wtorku w kolejnych dniach odbędą się warsztaty wikliniarskie, warsztaty z witrażu artystycznego oraz warsztaty perkusyjne, które poprowadzi Waldemar Matecki, perkusista Matecki Band. Ostatnią atrakcją ferii w pałacu będzie spotkanie z mimem - Jarosławem Siechem z Teatru Pantomimy Dar. Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o godzinie 11.00. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są pod nr tel. 519 346 578 lub drogą mailową ([email protected]).

Uczta i kulig

Podczas zimowej przerwy od nauki Restauracja Ostromecka zaprasza na ucztowanie, połączone z zimową zabawą. To atrakcyjna oferta dla rodzin, które gustują w obfitych tradycyjnych swojskich potrawach oraz chcą pobawić się i zażyć nieco relaksu w urokliwym Zakolu Dolnej Wisły. W ferie, poza smacznym posiłkiem, goście restauracji będą mogli wziąć udział w kuligu i specjalnie zorganizowanych imprezach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!