Zawodnik ze Żnina wicemistrzem juniorów

mc
W minioną sobotę nad jeziorem w Kiekrzu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Modeli Żaglowych w klasie F5-E. Zawody zorganizowała Liga Obrony Kraju w Poznaniu.

<!** Image 2 align=right alt="Image 34341" sub="Michał Boiński z LOK Żnin na podium z dyplomem za drugie miejsce">W rozgrywkach wzięło udział 17 zawodników podzielonych na dwie grupy: seniorów i juniorów.

W kategorii seniorów, pierwsze miejsce zajął Jan Springer z Wągrowca, na drugiej pozycji uplasował się Paweł Albrecht z Poznania, trzeci był Andrzej Szłapka, czwarte miejsce zajął Jerzy Sokołowski z Wągrowca. Roman Jarmuż z Ligi Obrony Kraju ze Żnina wywalczył piąte miejsce. W grupie juniorów, najlepszy okazał się Michał Eisymont z Wągrowca, drugie miejsce zajął Michał Boiński ze Żnina, a trzecia pozycja przypadła Maksymilianowi Grzechowiakowi z Wągrowca.

- Regaty rozegrano w bardzo malowniczym zakątku Wielkopolski, w miłej i przyjaznej atmosferze - podkreślił Roman Jarmuż z LOK Żnin, zdobywca piątego miejsca. - Poza tym, pogoda nam dopisywała, warunki były odpowiednie. Cieszę się, że mogłem wziąć udział w tych regatach.