Marek Fabiszewski Zdjęcia Dariusz Bloch
Dariusz Bloch
W drugim ligowym meczu na własnym boisku piłkarze Zawiszy przegrali z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:2, choć do przerwy prowadzili, a mogli strzelić kilka goli więcej. Decydującego gola goście zdobyli po kontrze w drugiej minucie doliczonego czasu. Uczynił to Damian Chmiel.

Zawisza objął prowadzenie po golu zdobytym przez Jorge Kadu w 33 minucie.

Podbeskidzie wyrównało zaraz po przerwie (49) po golu Dariusza Kołodzieja.

Dodajmy jeszcze, że goście jeszcze przed przerwą mogli strzelić gola i objąć prowadzenie, ale po uderzeniu Dariusza Kołodzieja w 13 minucie piłka trafiła w słupek.

W 83 minucie po strzale głową Bernardo Vasconcelosa piłka też trafiła w słupek. Wtedy było jeszcze 1:1...

Powtórzyła się zatem sytuacja z poprzedniego sezonu, gdy jesienią zawiszanie do 78 minuty prowadzili na własnym boisku 2:0, a zremisował 2:2.

W bydgoskim zespole zadebiutowali Grek Anestis Argyriou (na prawej obronie) i Brazylijczyk Rafael Porcellis (napastnik). Argyriou zagrał poprawnie, a Porcellisa piłka szukała w polu karnym. Niestety, w tym meczu do siatki jeszcze nie trafił.

Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (1:0).

Bramki: Jorge Kadu (33) - Dariusz Kołodziej (49), Damian Chmiel (90+2).

Zawisza:
Andrzej Witan - Anestis Argyriou, Paweł Strąk, Andre Micael, Sebastian Ziajka - Luis Carlos, David Fleurival, Kamil Drygas, Jorge Kadu (62 Wagner), Alvarinho (67 Bernardo Vasconcelos) - Rafael Porcellis (80 Piotr Petasz).

Podbeskidzie: Michal Pesković - Tomasz Górkiewicz, Dariusz Pietrasiak, Bartłomiej Konieczny, Adam Pazio - Sylwester Patejuk (87 Frank Adu Kwame), Anton Sloboda, Maciej Iwański, Dariusz Kołodziej (74 Piotr Malinowski), Damian Chmiel - Krzysztof Chrapek (46 Bartosz Śpiączka).

Żółta kartka: Bartłomiej Konieczny (65).

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Widzów: 2300.

Więcej w poniedziałkowym papierowym wydaniu Expressu Bydgoskiego.Zobacz galerię: Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (1:0)

Materiał oryginalny: Zawisza przegrał z Podbeskidziem 1:2, choć do przerwy powinien prowadzić 5:0![ZDJĘCIA] - Express Bydgoski