Zagłębie Sosnowiec 1 - 4 Jagiellonia Białystok

0 1 połowa

Jagiellonia Białystok

4

1 1 połowa

• Po zabójczych kontrach – mimo kiepskiej skuteczności – podopieczni Ireneusza Mamrota wygrali w Sosnowcu 4:1 po dwóch golach Karola Świderskiego i trafieniach Arvydasa Novikovasa oraz Łukasza Burligi. Wicemistrzowie Polski mogli wygrać spotkanie znacznie wyżej, ale świetnie między słupkami spisywał się Dawid Kudła. Aż żal, że musiał trzykrotnie wyciągać piłkę z siatki. Bramkę honorową dla beniaminka zdobył rezerwowy Vamara Sanogo.

• Pospisil z rywalem na plecach obrócił się z piłką i zewnętrzną częścią stopy posłał dośrodkowanie na dalszy słupek, skąd zupełnie niepilnowany Łukasz Burliga zakończył akcję golem.

• GOOOOL! ŁUKASZ BURLIGA!

• Mello bliski zdobycia gola! Uderzył mocno z woleja i przez moment wydawało się, że pokona Kelemena. Uderzył jednak w boczną siatkę.

• Sheridan w miejsce Karola Świderskiego.

• Strata Kwietnia, piłkę przejmuje Sanogo, który decyduje się na strzał zza pola karnego i Marian Kelemen dał się przelobować!

• ALEEEEEŻ GOL SANOOOOGOOO!

• Dzisiejsze spotkanie ogląda 3 112 widzów.

• Żółtą kartkę otrzymuje Bartłomiej Babiarz.

• Guilherme przejął piłkę, minął Babiarza, ale Świderski spowolnił akcję. Po chwili rezerwowy uderzył z dystansu - prosto w Kudłę.

• Cristovao sprzed pola karnego. Piłka dotarła do trybun, co na stadionie w Sosnowcu jest sporym wyczynem.

• Pospisil za Machaja.

• Dużo walki w środku pola. Jagiellonia zdecydowała odpuściła w tym sektorze i oddała inicjatywę gospodarzom.

• Vamara Sanogo za Żarko Udovicicia.

• Przygotowany do wejścia Sanogo.

• Za mocne podanie Novikovasa w polu karnym gospodarzy. Nie zdążył do piłki kolega z zespołu.

• Novikovas wygrał pojedynek z obrońcą na boku i dośrodkował po ziemi do Świderskiego, który notuje dublet!

• JEST PO MECZU! KAROL ŚWIDERSKI!

• Ładna próba Wrzesińskiego z pola karnego Jagi. Uderzył mocno w stronę dalszego słupka, a futbolówka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

• Początek drugiej połowy. Zagłębie rusza pressingiem, ale gubi się w nim Heinloth. Frankowski rusza lewym skrzydłem, zagrywa prostopadle do Świderskiego, który będąc sam na sam zagrywa na prawą stronę, gdzie Novikovas dobił do pustej bramki!

• NOVIKOVAS GOOOOOL! 23 SEKUNDY OD WZNOWIENIA GRY!

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy.

• Groźne dośrodkowanie Wrzesińskiego, ale Burliga wyjaśnił sytuację.

• Zamieszanie w polu karnym, Klemenz po koźle strzelił na bramkę i znów dobrze ustawiony Kudła. Ma dzisiaj sporo pracy golkiper gospodarzy.

• Zagranie ręką przez Piotra Polczaka i mamy pierwszą kartkę w meczu.

• Na ten moment wicemistrzowie Polski są już na 2. miejscu w tabeli. Zagłębie musi zdobyć punkty w tym meczu, by nie stracić kontaktu z resztą ligi.

• Świderski zagrał "na ścianę" do Machaja, ten odegrał za plecy obrońców i napastnik Jagiellonii zza pola karnego uderzył na bramkę. Piłka po drodze odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

• GOOOOOOOL! KAROL ŚWIDERSKI!

• Nic nie wyszło z kontrataku Zagłębia. Nieporozumienie Pawłowskiego z Wrzesińskim i akcja zatrzymała się w martwym punkcie.

• Machaj dośrodkował, Mitrović kolanem uderzał na bramkę i Kudła przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Faulowany Novikovas blisko linii bocznej. Kolejny stały fragment dla gości.

• Statystyka celnych strzałów: 0/1 - Zagłębie 3/4 - Jagiellonia

• Banasiak przedarł się w środku pola i oddał futbolówkę do Cristovao. Napastnik Zagłębia niepotrzebnie wmieszał się w drybling i stracił piłkę.

• Nieprawdopodobne! Frankowski uderzał głową z trzech metrów, ale świetnie na linii spisał się bramkarz gospodarzy! Dośrodkowywał Guilherme.

• Znów gwizdy kibiców. Wszyscy na stadionie byli przekonani, że faulował Burliga, natomiast Jarosław Przybył jest przychylny dla zespołu gości.

• Wrzutka w pole karne, Frankowski uderzył z ostrego kąta i stojący w bramce Kudła z trudem wybił piłkę za linię końcową.

• Guilherme "fałszem" z lewego skrzydła - wybija Polczak.

• Cristovao pada w polu karnym, ale o faulu nie ma mowy.

• Świderski wbiegł z piłką w pole karne, minął Jędrycha łatwym zwodem, ale i tak jego strzał został zablokowany.

• Próba prostopadłego zagrania Wrzesińskiego przecięta przez Burligę.

• Zabójczy kontratak gospodarzy! Szymon Pawłowski zagrał długą piłkę na wolne pole do Udovicicia, ten posłał futbolówkę w pole karne na dalszy słupek i bliski gola samobójczego był Mitrović!

• Ojoj! Ależ zabawa piłkarzy Zagłębia! Najpierw Pawłowski na skrzydle założył "siatkę" Poletanoviciowi, a następnie Wrzesiński również minął rywala z piłką między nogami, ale uderzył niecelnie!

• Babiarz znów bez pardonu potraktował rywala. Robi się ostro

• Oburzenie kibiców na trybunach. Ucierpiał w starciu Babiarz, ale sędzia przyznał faul na korzyść Jagiellonii.

• Tym razem z tego samego miejsca wrzucał Machaj. Mitrović próbował strzelić, ale wyszło tylko wybicie za linię bramkową.

• Rzut wolny dla gości, za niskie dośrodkowanie Guilherme.

• Zagłębie Sosnowiec od początku spotkania w ataku pozycyjnym. Dopiero teraz Jagiellonia zaczyna akcję z własnej połowy, jednak nie ma pomysłu na grę.

• Banasiak ma problemy z utrzymaniem się przy piłce, ale Romanczuk faulował go.

• Idealne dośrodkowanie za plecy obrońców, Cristovao zabrakło centymetrów by sięgnąć piłki i strzelić gola!

• Gospodarze zaczynają!

• Zawodnicy wychodzą już na murawę, za chwilę wysłuchamy czterech zwrotek Mazurka Dabrowskiego, a następnie zaczniemy spotkanie.

• W zdecydowanie lepszym położeniu jest Jagiellonia Białystok, która zajmuje czwarte miejsce. W dzisiejszym spotkaniu drużyna z Białegostoku jest zdecydowanym faworytem, ale znając rozgrywki polskiej ligi możemy spodziewać się wszystkiego.

• Zagłębie Sosnowiec obecnie zamyka stawkę, ale jedno zwycięstwo może diametralnie zmienić jego sytuację w tabeli, gdyż różnice pomiędzy zespołami w dolnych rejonach tabeli są bardzo małe.

• Będzie to pojedynek Dawida z Goliatem, gdyż gospodarze zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli, natomiast "Jaga" w przypadku zwycięstwa awansuje na pozycję wicelidera.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Zagłębie Sosnowiec - Jagiellonia Białystok!