Zagłębie Sosnowiec 3 - 3 Chojniczanka Chojnice

1 1 połowa

Chojniczanka Chojnice

3

2 1 połowa

• Po pełnym emocji spotkaniu ostatecznie Zagłębie Sosnowiec remisuje z Chojniczanką Chojnice! Goście trzykrotnie wychodzili na prowadzenie dzięki stałym fragmentom - dwóm rzutom rożnym i rzucie karnym. Dwukrotnie do bramki trafiał Mateusz Kuzimski, a raz Seweryn Michalski. Piłkarze ze Śląska potrafili jednak odpowiedzieć, a Andrzeja Witana pokonywali Fabian Piasecki, Mateusz Szwed i Szymon Pawłowski. Gdyby nie interwencje bramkarza gości, wynik mógł być jednak jeszcze wyższy! Na dziś to już wszystko, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na łamach GOL24.pl!

• Koniec meczu! Zagłębie Sosnowiec remisuje z Chojniczanką Chojnice 3:3!

• Naciska Zagłębie. Coraz mniej czasu mają gospodarze, aby zapewnić sobie zwycięstwo.

• Pawłowski przymierzył sprzed pola karnego, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

• Cztery minuty doliczył do tego spotkania arbiter.

• Wolski dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, lecz tym razem Michalski uderzał niecelnie.

• Kuzimski omal nie skompletował hat-tricka! Uderzenie napastnika Chojniczanki przeszło tuż obok bramki!

• Problemy ze zdrowiem ma Krystian Stępniowski. Utyka rezerwowy bramkarz Zagłębia.

• Chojniczanka stara się uspokoić grę. Dwie straty zanotował Seedorf, lecz nie miało to konsekwencji.

• Teraz dwukrotnie bliski szczęścia był Szymon Pawłowski! Najpierw obronił jego strzał Witan, później gracz Zagłębia uderzył tuż nad poprzeczką!

• Ataki Zagłębia trwają! Witan wygrania piłkę spod nóg Szweda!

• Naciska Zagłębie, Seweryn Michalski faulował Biłeńkyja.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Kończy występ Mateusz Żukowski, wchodzi Marcin Rajch.

• Zagłębie po raz trzeci doprowadza do remisu! Oskar Paprzycki faulował w polu karnym Mateusza Szweda, a Szymon Pawłowski wykorzystał "jedenastkę". Andrzej Witan rzucił się w dobrą stronę, ale strzał był zbyt precyzyjny, aby mógł go obronić!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! SZYMON PAWŁOWSKI!

• RZUT KARNY DLA ZAGŁĘBIA! FAULOWANY MATEUSZ SZWED!

• Andrzej Witan po raz kolejny staje na wysokości zadania! Golkiper gości najpierw broni uderzenie Pawłowskiego ze skraju pola karnego, a potem dobitkę Małeckiego z piątego metra!

• Indywidualna akcja Żukowskiego zakończona strzałem wyraźnie nad poprzeczką.

• Kolejna zmiana w zespole gości. Schodzi Toni Conejo, pojawia się Janusz Surdykowski.

• Pawłowski uderza z 20 metrów z rzutu wolnego, lecz trafia tylko w mur.

• Pierwsza zmiana w zespole Chojniczanki. Opuszcza boisko Emil Drozdowicz, za niego Jacek Podgórski.

• Indywidualna akcja Szymona Pawłowskiego, gracz Zagłębia wszedł w pole karne, a z problemami obronił to uderzenie Witan!

• Po dośrodkowaniu Małeckiego z rzutu rożnego główkował Grzelak. Trafił w sam środek bramki, bez problemu złapał piłkę Witan.

• Uderzali na bramkę Chojniczanki Małecki oraz Pawłowski, ale obu zablokował Conejo.

• Krystian Stępniowski został ostro potraktowany przez Kuzimskiego. Rezerwowy bramkarz gospodarzy potrzebuje pomocy medycznej. A Zagłębie nie ma już zmian.

• Dobre długie podanie w kierunku Kuzimskiego, napastnika gości powstrzymali Grzelak i Polczak.

• Bartosz Wolski po raz trzeci w tym meczu precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego na krótki słupek. Wrzutkę na gola zamienił strzałem głową Seweryn Michalski!

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA CHOJNICZANKI! SEWERYN MICHALSKI!

• Indywidualna akcja Żukowskiego, który minął trzech graczy Zagłębia i wpadł w pole karne. Jego strzał zablokował jednak Polczak.

• Paprzycki dograł w pole karne w kierunku Żukowskiego, lecz ten nie zdołał oddać czystego strzału.

• Mamy remis! Zagłębie wyprowadziło znakomitą kontrę. Mularczyk zagrał do Pawłowskiego, ten obsłużył Patryka Małeckiego, który precyzyjnie dorzucił piłkę w pole karne, a z bliska do siatki wpakował ją Oskar Szwed!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! MATEUSZ SZWED!

• Krystian Stępniowski znów ratuje Zagłębie! Tym razem bramkarz gospodarzy broni strzał Żukowskiego po długim słupku!

• Quentin Seedorf wszedł wyprostowanymi nogami w jednego z rywali. Gracz Zagłębia z żółtą kartką.

• Z Kuzimskim jest już wszystko w porządku, napastnik Chojniczanki oddał strzał lewą nogą, broni to Stępniowski.

• Nie podnosi się z boiska Mateusz Kuzimski. Gracz Chojniczanki potrzebuje pomocy medycznej.

• Blisko gola dla Chojniczanki! Fatalny błąd na samym początku drugiej połowy popełnił Piotr Polczak, ale Stępniowski naprawił pomyłkę obrońcy, broniąc uderzenie Toniego Conejo!

• W szatni został także Płamen Kraczunow. Na boisku jest Quentin Seedorf.

• W przerwie mamy dwie zmiany w drużynie Zagłębia. Nie wrócił na boisko Fabian Piasecki, zastąpił go Stanisław Biłeńkyj.

• Znów gramy!

• Szalony mecz mamy na razie w Sosnowcu! Chojniczanka prowadzi 2:1 po dwóch trafieniach Mateusza Kuzimskiego - najpierw napastnik gości otworzył wynik w 6. minucie, później wykorzystał rzut karny w 27. minucie meczu. Kuzimski mógł nawet skompletować hat-tricka, lecz świetnie na linii bramkowej spisał się Krystian Stępniowski. Bramkarz Zagłębia nie jest jednak pierwszoplanową postacią - jest nią Andrzej Witan, który wielokrotnie ratował Chojniczankę przed stratą gola. Obronił nawet rzut karny Fabiana Piaseckiego, choć ten drugi zdołał dobić piłkę i trafić do bramki. Czy w drugiej połowie tempo będzie równie wysokie? Wracamy za około 10 minut!

• Koniec pierwszej połowy!

• Pawłowski zagrał w pole karne do Szweda, ten w dobrej sytuacji nie trafił jednak czysto w piłkę.

• Niezła okazja dla Zagłębia - Piasecki strącił piłkę głową w polu karnym, ta trafiła na piąty metr do Płamena Kraczunowa, lecz strzał stopera był zbyt lekki, aby zaskoczyć Witana.

• Trzy minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Żółta kartka także dla Mateusza Żukowskiego.

• Toni Conejo faulował Rafała Grzelaka. Hiszpan z żółtą kartką.

• Kontra Chojniczanki omal nie przyniosła gola! Toni Conejo próbował przelobować Stępniowskiego i uderzył tuż nad bramką - mogliśmy mieć naprawdę piękne trafienie!

• Nieco spokojniejszy fragment meczu. Stracił piłkę Mateusz Szwed.

• Mateusz Żukowski fauluje przed pole karnym Tomasza Nawotkę. Będzie kolejna szansa dla Zagłębia.

• Andrzej Witan show w Sosnowcu! Tomasz Hołota uderzył sprzed pola karnego pod poprzeczkę, lecz bramkarz Chojniczanki po raz kolejny stanął na wysokości zadania!

• Mnóstwo dzieje się w Sosnowcu! Podobnie jak przy pierwszej bramce, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na krótki słupek główkował Kuzimski, lecz Stępniowski znakomicie obronił to uderzenie!

• Odpowiada Chojniczanka! Stępniowski dobrze broni strzał Żukowskiego!

• Andrzej Witan po raz trzeci! Niewiarygodnie broni w ostatnich minutach golkiper Chojniczanki, tym razem powstrzymując Piaseckiego!

• Raz jeszcze daje popis Witan! Tym razem bramkarz gości broni uderzenie Tomasza Hołoty sprzed pola karnego - piłka leciała niemal w samo okienko!

• Andrzej Witan ratuje Chojniczankę! Golkiper gości świetnie broni precyzyjny strzał Mularczyka!

• Chojniczanka znów prowadzi! Po dośrodkowaniu Emila Drozdowicza jeden z gospodarzy zagrał ręką, a Mateusz Kuzimski wykorzystał "jedenastkę"!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA CHOJNICZANKI! MATEUSZ KUZIMSKI!

• RZUT KARNY DLA CHOJNICZANKI! JEDEN Z GRACZY ZAGŁĘBIA ZAGRAŁ RĘKĄ!

• Mateusz Szwed faulem zatrzymał Kuzimskiego. Żółta kartka dla młodzieżowca Zagłębia.

• Dośrodkowanie Pawłowskiego z rzutu wolnego. Wybił piłkę Seweryn Michalski.

• Niedokładnie w ostatnich minutach grają piłkarze obu zespołów.

• Po dośrodkowaniu Pawłowskiego uderzał Piotr Polczak, lecz był to strzał bardzo niecelny.

• Patryk Mularczyk uderzał sprzed pola karnego, ale strzał był zbyt lekki, aby zaskoczyć Witana.

• Dośrodkowywał w pole karne Emil Drozdowicz. Zablokował go Rafał Grzelak i Chojniczanka ma rzut rożny.

• Blisko gola dla Zagłębia! Szymon Pawłowski znakomicie dośrodkował z rzutu wolnego, lecz Piasecki z pięciu metrów główkował tuż obok słupka!

• Jan Mudra fauluje Fabiana Piaseckiego. Obrońca Chojniczanki zarobił żółtą kartkę.

• Fabian Piasecki fatalnie wykonał rzut karny! Uderzenie napastnika w środek bramki bez problemu obronił Andrzej Witan, lecz Piasecki zdołał dobić to uderzenie i tym razem trafił do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! FABIAN PIASECKI!

• RZUT KARNY DLA ZAGŁĘBIA! KAMIL SYLWESTRZAK FAULUJE FABIANA PIASECKIEGO!

• A Matko Perdijić nie jest w stanie kontynuować gry. Mamy zmianę w bramce gospodarzy - wchodzi Krystian Stępiniowski.

• Fatalnie zaczyna się ten mecz dla Zagłębia! Toni Conejo precyzyjnie dośrodkował w pole karne z prawej strony, a z piątego metra pewnym strzałem głową piłkę w siatce umieścił Mateusz Kuzimski!

• Mamy dłuższą przerwę w grze. Pomocy potrzebuje Matko Perdijić, mający jakieś problemy z udem.

• Pierwszy nieudany strzał na bramkę Zagłębia. Ze skraju pola karnego niecelnie z woleja strzelał Mateusz Żukowski.

• Zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na boisko. Zaraz zaczynamy!

• Oba zespoły ostatnio mierzyły się w sezonie 2017/2018. W Sosnowcu Chojniczanka wygrała wtedy 3:1. W Chojnicach Zagłębie zwyciężyło natomiast 2:0.

• Chojniczanka Chojnice ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. Drużyna prowadzona przez Josefa Petraka pozostają bez zwycięstwa od trzech spotkań - dość niespodziewanie przyszły porażki z ostatnią Odrą Opole i przedostatnim Chrobrym Głogów. Po szalonym meczu Chojniczanka zremisowała też 4:4 z Sandecją Nowy Sącz. Ostatnia wygrana, nad GKS-em Jastrzębie, miała miejsce w 11. kolejce.

• Zagłębie Sosnowiec w tym tygodniu grało zaległy mecz 13. kolejki z Chrobrym Głogów i przegrało z przedostatnim zespołem tabeli 0:3. Wcześniej było jednak lepiej, bo spadkowicz z Ekstraklasy pokonał Wartę Poznań oraz Sandecję Nowy Sącz. Drużyna Dariusza Dudka ma osiemnaście punktów, co daje im 11. miejsce w tabeli.

• Oto wyjściowa jedenastka i rezerwowi Chojniczanki Chojnice:

• Oto podstawowy skład oraz rezerwowi Zagłębia Sosnowiec:

• Czas na kolejne spotkanie 15. serii gier w Fortuna 1 Lidze! Spotkają się w nim zespoły z dołu tabeli - Zagłębie Sosnowiec podejmie Chojniczankę Chojnice. Początek tego meczu już o godzinie 18:00 - zapraszamy na relację na żywo na łamach GOL24.pl!