0 1 połowa

Wisła Kraków

1

0 1 połowa

• Koniec spotkania. Wisła wygrywa i opuszcza strefę spadkową. To czwarte zwycięstwo z rzędu!

• Guldan już rzadko wraca na własną połowę. Tym razem popełnił błąd w szesnastce Wisły. Piłka została stracona. Od bramki Buchalik.

• Cztery minuty doliczone przez sędziego. Jedna już upłynęła.

• Dobry mecz rozgrywa Sadlok. Przed przerwą mógł zdobyć bramkę, po przerwie zaliczył asystę. Sporo dobrych decyzji podjął w obronie.

• Czas ucieka Zagłębiu. Przed chwilą sfaulowany przez Balicia został Niepsuj.

• Balić oddaje kolejny strzał. Niecelny. Z piątego metra spokojnie wznawia Buchalik.

• Zostało może osiem, dziewięć minut gry. Zagłębie upatruje szans po stałych elementach. Ma kolejny korner.

• Nastoletni Buksa zmienił Turgemana. Więcej zmian w Wiśle nie zobaczymy.

• VAR potwierdził przypuszczenia sędziego. Piłka nie przekoczyła linii całym obwodem. Gramy dalej!

• Gol czy nie?! Chyba nie! Janicki wybija głową sprzed linii. Uderzał Guldan.

• Bardzo słabo (jak na siebie) gra dzisiaj Starzyński. Przed chwilą piłka odskoczyła mu na parę metrów. To niewybaczalne przy takim wyniku.

• Oficjalna frekwencja meczu: 4349 widzów.

• Boisku opuścił także Savicević. Za niego debiutujący Kuveljić.

• I jeszcze Szysz w miejsce Żivca.

• Dwie zmiany w Zagłębiu. Za Tosika wchodzi Tajti.

• Autor bramki ponownie trafił do notesu arbitra. Żółta kartka.

• Odpowiedź Guldana po rzucie wolnym. Obok bramki. Obrońca już wraca na własną połowę.

• Przepiękna bramka dla Wisły. Sadlok delikatnie wrzucił w pole karne, a Savicević tylko ją musnął obok Forenca.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Wisły. Savicević!

• Basha z pierwszej piłki, zza pola karnego. Zablokowany. Szykują się kolejne zmiany.

• Czerwiński na aut po szarży Savicevicia. Z kontrą wychodził Błaszczykowski.

• Jednak to Tosik a nie Bohar ucierpiał. Na szczęście obaj poszkodowani podnieśli się z boiska o własnych siłach. Obaj kontynuują mecz.

• Zderzenie dwóch piłkarzy Zagłębia: Kopacza i Bohara. Mamy przerwę.

• Sędziowie VAR nie sklasyfikowali faulu Wojtkowskiego na czerwoną kartkę. Decyzja sędziego Jakubika utrzymana w mocy. Gramy dalej.

• Wojtkowski ukarany żółtą kartką. Brzydko faulował Slisza.

• Tym razem Niepsuj przerwał groźne podanie. Zagrywał Starzyński.

• Janicki przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Zagłębia. Podania do Starzyńskiego próbował Białek.

• Tosik... Z dystansu, daleko od bramki. Wznawia bramkarz.

• Wisłę z sektora gości wspiera kilkuset jej sympatyków.

• Starzyński z rożnego. Piłka szukała Kopacza w szesnastce. Ostatecznie padła jednak łupem Buchalika.

• Przypomnijmy, że "Miedziowi" nie oddali jeszcze celnego strzału.

• Wrzutka z rzutu wolnego w szesnastkę gospodarzy. Znowu dobrze ustawiony Guldan. Przeciął zagranie, oddalił zagrożenie.

• Gramy dalej. Druga połowa właśnie się rozpoczęła.

• Zmiana w Wiśle. Wszedł Niepsuj, zszedł Burliga.

• Koniec pierwszej połowy! Bezbramkowy remis, ale ze wskazaniem na zespół Wisły.

• Blisko gola Maciej Sadlok! Obrońca Wisly huknął z dystansu i o rykoszecie piłka niemal wpadła za kołnierz Forencowi.

• Strzał Żivca zablokowany przez Bashę.

• Pudło Białka! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, przebitka wygrana przez gospodarzy i będąc kilka metrów przed bramką napastnik przelobował bramkę!

• Znakomite rozegranie Zagłębia, Żivec dotarł do piłki w polu karnym i w ostatniej chwili jego strzał zablokował Klemenz.

• Kontratak Zagłębia Lubin, zagranie ze skrzydła do Starzyńskiego, ale ten fatalnie skiksował.

• Znowu ładna akcja Wisły! Kamil Wojtkowski przedarł się w pole karne, wycofał do Sadloka, który przełożył sobie piłkę na słabszą nogę i uderzył na bliższy słupek. Obronił ten strzał Forenc.

• Basha wyłożył piłkę Żukowowi i jego strzał został zablokowany.

• Wojtkowski dośrodkował ze skraju pola karnego. Klemenz wyskoczył do główki, wygrał pozycję z Baliciem, ale obrońca Zagłębia był ostatnim zawodnikiem, od którego odbiła się piłka.

• Wrzutka Błaszczykowskiego, rykoszet i efektownie musiał Forenc piąstkować piłkę z pola karnego.

• Kontratak gospodarzy, środkiem szedł Żivec i za mocno przerzucił na lewe skrzydło.

• Stały fragment gry dla Wisły, ale tym razem wrzutka Błaszczykowskiego była za lekka.

• Znowu Turgeman w roli głównej! Napastnik dostał piłkę na 11. metrze, próbował zmylić ciałem obrońcę, ale ten nie dał się nabrać, więc strzał został zablokowany.

• Wrzutka na Starzyńskiego, ten odegrał do Białka, ale przeszkodził mu w uderzeniu Janicki.

• Rzut wolny i dośrodkowanie w pole karne Zagłębia - zabrakło strzału.

• Groźnie pod bramką Zagłębia! Błaszczykowski wypatrzył w środku Turgemana, zagrał prostopadle do napastnika, który uderzył jednak tuż obok Forenca, który wybronił strzał.

• Atak pozycyjny Wisły, ale wolno rozgrywają piłkę goście. Po stracie piłki wywierają jednak duży nacisk na grę Zagłębia.

• Od środka gospodarze!

• Piłkarze wyszli na murawę. Za chwilę zaczniemy mecz.

• W Lubinie liczą przede wszystkim na Słoweńców. Ofensywny duet Damjan Bohar - Sasa Żivec ma pociągnąć grę Zagłębia do przodu i uzyskać wyraźną przewagę na boisku. W Gliwicach nie zdało to egzaminu, ale tym razem pomogą im kibice.

• W meczu z Jagiellonią doskonałą pracę wykonali nowi zawodnicy Wisły - Alon Turgeman strzelił gola, Gieorgij Żukow rządził w środku pola, a Hebert zapewnił spokój w obronie. Dziś z tej trójki zabraknie Heberta.

• Źle rundę wiosenną rozpoczęło Zagłębie Lubin. Miedziowi w słabym stylu przegrali w Gliwicach z Piastem. Nie mieli wielu okazji do zdobycia gola i podziurawili własną obronę. Mimo kończącej rozgrywki w 2019 roku wygranej z Legią Zagłębie jest nadal poza pierwszą ósemką.

• Po efektownym zwycięstwie 3:0 z Jagiellonią Białystok piłkarzy Wisły Kraków czeka bardzo trudny mecz. Do tej pory krakowianie kiepsko radzili sobie na wyjazdach. W tym sezonie wygrali zaledwie jeden mecz poza Reymonta, z ŁKS-em w Łodzi.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Zagłębie Lubin - Wisła Kraków!