Stal Mielec

2

1 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• Więcej z gry miało dzisiaj Zagłębie, jednak Stal nadrobiła walecznością i ostatecznie remis wydaje się być sprawiedliwy. Oba zespoły dzielą się punktami, co raczej nie zmienia wiele w sytuacji obu zespołów.

• Koniec meczu z Lubinie! Zagłębie remisuje ze Stalą Mielec 2:2!

• Filip Starzyński miał piłkę meczową na zdobycie zwycięskiej bramki! Patryk Szysz popędził lewą stroną boiska i dośrodkował w pole karne rywali gdzie był Filip Starzyński. Kapitan Zagłębia uderzył jednak bardzo niecelnie!

• Jakub Wróbel ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• W doliczonym czasie gry więcej z gry ma Zagłębie, któremu chyba bardziej zależy na zdobyciu bramki. Na razie jednak nic z tego nie wynika.

• Do podstawowego czasu pierwszej połowy meczu arbiter dolicza aż sześć minut!

• Filip Starzyński dośrodkował z rzutu rożnego, ale zrobił to bardzo źle i Zagłębie straciło kolejną szansę na zdobycie zwycięskiej bramki.

• Bardzo dobrą akcję przeprowadziło Zagłębie, ale w decydującym momencie Filip Starzyński nie zdołał trafić w bramkę rywali.

• Natomiast w Zagłębiu Rok Sirk zmienił Samuela Mraza.

• Zmiana w zespole Stali Mielec. Martin Sus pojawił się w miejsce Biżidara Czorbadżijskiego.

• Petteri Forsell uderzył z rzutu wolnego, jednak z dużo dalszej odległości i bramkarz gospodarzy pewnie złapał piłkę.

• Znakomita szansa Stali na zwycięską bramkę! W zamieszaniu w polu karnym gospdoarzy najlepiej odnalazł się Paweł Tomczyk, jednak jego uderzenie z najwyższym trudem obronił Hładun!

• W ostatnim minutach można zaobserwować bardzo dużo chaosu. Oba zespoły rozgrywają piłkę w środku pola, ale kila podać kończy się strata.

• Teraz prawą stroną akcję przeprowadził Jakub Bednarczyk. Zawodnik Zagłębia dośrodkował jednak wprost w ręce bramkarza gości.

• Ładna akcja Zagłębia lewą stroną boiska, Samuel Mraz minął rywala po lewej stronie boiska, ale akcja zakończyła się jedynie rzutem rożnym.

• Natomiast w zespole Stali Jakub Wróbel zmienił Mateusza Maka.

• Natomiast Jewgienij Baszkirow wszedł za Jakuba Żubrowskiego.

• Dwie zmiany w szeregach Zagłębia Lubin. Jakub Bednarczyk wszedł w miejsce Adama Ratajczyka.

• Indywidualna akcja lewą stroną Patryka Szysza. Zawodnikowi Zagłębia brakło boiska i akcja została zaprzepaszczona.

• Adam Ratajczyk przyjął piłkę przed polem karnym rywali i zdecydował się na szybki strzał. Piłka odbita od rywala wyszła na rzut rożny.

• Kamil Kościelny zaprzepaścił fantastyczną okazję do zdobycia bramki na 3:2! Zawodnik Stali stanął sam przed bramkarzem gospodarzy, głową uderzył ponad bramką rywali.

• Petteri Forsell dograł piłkę w pole karne do Mateusza Maka, ale ten za długo składał się do strzału i stracił piłkę.

• Lorenco Simić ukarany za to żółtą kartką.

• Ostre starcie Tomczyka z Simićem. Ucierpieli obaj gracze.

• Zagłębie ruszyło do ataku, by odzyskać prowadzenie w meczu na własnym stadionie.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Fenomenalna bramka z rzutu wolnego Petteriego Forsella!!!

• Teraz Paweł Tomczyk faulował bramkarza Zagłębia, tym razem obyło się bez kartki.

• Żółta kartka zostaje utrzymana.

• Arbiter będzie sprawdzał ostry faul Mateusza Żyro.

• Mateusz Żyro ukarany żółtą kartką po bardzo ostrym faulu! To najmniejszy wymiar kary dla zawodnika gości!

• Rozpoczynamy drugą część meczu w Lubinie!

• Natomiast Petteri Forsell zmienia Andreję Prokića.

• W przerwie dwie zmiany w szeregach Stali Mielec. Paweł Tomczyk pojawia się w miejsce Łukasza Zjawińskiego

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Lubinie. Zagłębie do przerwy prowadzi ze Stalą Mielec 2:1.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej jedną minutę.

• Zagłębie dobrze zareagowało na stratę bramki. Gospodarze ponownie zaatakowali wybijając z głowy gościom kontynuację odrabiania strat. Jednak na razie "Miedziowi" rozgrywają piłkę jedynie na połowie przeciwników.

• Dobra akcja gości prawą stroną boiska, po dośrodkowaniu jeden z graczy Zagłębia zbyt krótko wybił piłkę, ta trafiła do Macieja Domańskiego, który potężnym strzałem zdobył bramkę dla swojej drużyny!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! Stal odrabia straty, a strzelcem bramki Maciej Domański!

• Zagłębie źle wykonało rzut rożny, ale strata Stali pod własnym polem karnym, że "Miedziowi" mogli ponowić atak. Tym razem piłka powędrowała idealnie na głową Balića, który podwyższył wynik meczu na 2:0.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Zagłębie podwyższa na 2:0, a bramkę zdobywa Sasa Balić!

• W odpowiedzi kontra Zagłębia zakończyła się rzutem rożnym dla gospodarzy.

• Stal zaatakowała rywali, ale skończyło się to jedynie na rzucie z autu pod polem karnym rywali. Wrzutka z autu zakończyła się natomiast stratą.

• Widać "rękę" Leszka Ojrzyńskiego w grze Stali Mielec, goście grają dużo bardziej agresywnie niż w poprzednich spotkania, jednak na razie nie przekłada się to na sytuacje bramkowe.

• W odpowiedzi na indywidualną akcję zdecydował się Łukasz Poręba, młody zawodnik Zagłębia zdecydował się na strzał ale pewną interwencją popisał się Dominik Hladun.

• Marcin Flis upadł w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy, ale arbiter ani nie myślał sięgnąć po gwizdek.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne gości do strzału głową doszedł Sasa Balić, jednak świetną interwencją popisał się Rafał Strączek!

• Nieudana pułapka ofsajdowa spowodowała, że Kacper Chodyna wyszedł sam na sam z bramkarzem gości. Snajper Zagłębia oddał potężny strzał, który znalazł drogę do bramki Stali.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Kacper Chodyna zdobywa bramkę dającą prowadzenie gospodarzom!

• Pierwszy kwadrans meczu nie był bardzo emocjonujący. Początek lepszy miała Stal, po czym oddała inicjatywę rywalom. Zagłębie spokojnie rozgrywa piłkę i czeka na błąd rywali.

• Świetna, kombinacyjna akcja gości, Andreja Prokić wpadł w pole karne Zagłębia, ale jego wstrzelenie piłki zakończyło się tylko rzutem rożnym.

• Teraz już sędzia musiał wyciągnąć kartkę. Za taktyczny faul ukarany Mateusz Mak.

• Faul w środku pola na graczy Stali, ale arbiter jeszcze nie zdecydował się na wyciągnięcie żółtej kartki.

• Zagłębie postanowiło przejąć inicjatywę, ale rozgrywają piłkę bardzo wolno, a wszystko to dobrze czyta zespół Stali.

• Pierwszy raz Zagłębie na połowie przeciwników, ale niedokładnie podanie spowodowało stratę.

• Dośrodkowanie w pole karne Zagłębia, ale obrońcy gospodarzy poradzili sobie z tą wrzutką.

• Grzegorz Tomasiewicz pokusił się o uderzenie z dystansu, ale było to zdecydowanie zbyt lekkie uderzenie.

• Pierwszy gwizdek Daniela Stefańskiego! Rozpoczynamy pojedynek!

• Piłkarze jednej i drugiej drużyny pojawiają się już na murawie stadionu w Lubinie.

• Już za kilka minut początek tego spotkania w Lubinie!

• Ławka rezerwowych Zagłębia Lubin: Forenc (Br.), Bartolewski, Bashkirov, Bednarczyk, Drażic, Reese, Jończy, Sirk, Wójcicki.

• Ławka rezerwowych Stali Mielec: Gliwa (Br.), Błyszko, Dadok, Forsell, Pawłowski, Seweryn, Sus, Tomczyk, Wróbel.

• Oba zespoły nie mierzyły się między sobą w ostatnim czasie.

• W ostatnim meczu przed przerwą na reprezentację Zagłębie Lubin zremisowało u siebie z Lechią Gdańsk 1:1, natomiast Stal Mielec w meczu dwóch beniaminków przegrała z Wartą Poznań 0:1.

• Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest Zagłębie Lubin, które plasuje się obecnie na siódmym miejscu w ligowej tabeli. "Miedziowi" wygrali cztery mecze w tym sezonie, dwa zremisowali i dwa przegrali. Natomiast Stal Mielec zamyka tabelę PKO Ekstraklasy z zaledwie pięcioma punktami na koncie. Jedyne zwycięstwo w tym sezonie beniaminek odniósł jeszcze we wrześniu z Piastem Gliwice.

• W meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin zmierzy się na własnym stadionie ze Stalą Mielec. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.