0 1 połowa

Śląsk Wrocław

1

0 1 połowa

• Koniec meczu! Derby Dolnego Śląska dla Zagłębia Lubin, które pokonuje przed własną publicznością Śląsk Wrocław (3:1). Bramki strzelili: Sasa Żivec (2) i Patryk Szysz dla gospodarzy, a honorowe trafienie dla gości było... trafieniem samobójczym Lubomira Guldana.

• Odbitą piłkę przejmuje przed polem karnym Sasa Żivec. Strzela i... "kontry nie będzie".

• Atak gospodarzy przynosi rzut rożny. Piłkarze Martina Seveli mądrze oddalają grę od własnego pola karnego.

• Matyas Tajti wchodzi, Filip Starzyński schodzi.

• Tomasz Kwiatkowski dolicza aż 6 minut do drugiej odsłony.

• Czy jest jakaś druga liga z takim snajperem?

• ... a w Śląsku za Filipa Raicevicia pojawia się Erik Exposito.

• Olaf Nowak zmienia Patryka Szysza...

• ... i drugi kapitan, Krzysztof Mączyński..

• I za awanturę posypią się kartki. Upomniany Lubomir Guldan...

• Czy "będzie się działo"? Lubomir Guldan pechowi interweniuje po uderzeniu Filipa Markovicia i kieruje piłkę do własnej bramki!

• CO ZA PECH LUBOMIRA GULDANA! SAMOBÓJ!!!

• Dejan Drazić kończy premierowy występ w Ekstraklasie. Na murawie jest już Jakub Tosik.

• Pogrom w Lubinie! Drugą asystę przy bramce Sasy Żivca notuje Damjan Bohar. Skrzydłowy Zagłębia z zimną krwią pokonuje Matusa Putnocky'ego.

• DUBLET SASY ŻIVCA!!!

• 5 623 widzów na Derbach Dolnego Śląska.

• Za Jakuba Łabojko na murawie pojawia się Damian Gąska.

• Gdyby skrzydłowy Zagłębia baczniej obserwował linię obrony Śląska, to nie dałby się złapać w pułapkę. Jego gol nie został uznany.

• Damjan Bohar na spalonym.

• Kibice gospodarzy zaczynają świętowanie. Pamiętajmy, że "2:0 to niebezpieczny wynik".

• Patryk Szysz w efektowny sposób finalizuję akcję "Miedziowych" po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego. Piłka wpada do siatki po rękach Matusa Putnocky'ego!

• PATRYK SZYSZ PODWYŻSZA PROWADZENIE ZAGŁĘBIA!!!

• Filip Marković zmienia Roberta Picha.

• Ależ bliski wyrównania był Przemysław Płacheta. Jego strzał z pola karnego odbija Dominik Hładun na słupek!

• A teraz na akcję indywidualną zdecydował się Filip Raicević. Siła złego na jednego, nie poradził sobie z defensorami "Miedziowych".

• Robert Pich w akcji ofensywnej. Bez trudu przed własnym polem karnym poradził sobie Bartosz Kopacz.

• Gospodarze próbują szybko podwyższyć prowadzenie. Strzał Dejana Drazicia bez problemu broni jednak Matus Putnocky.

• Tym razem nie ma wątpliwości! Składna akcja lewym skrzydłem Sasy Balicia z Damjenem Boharem, który zagrywa płasko w pole karne, a Sasa Żivec bez problemu kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA ZAGŁĘBIA! SASA ŻIVEC!!!

• Nie ma rzutu karnego dla Zagłębia! "Jęk zawodu" na trybunach.

• Podczas udzielania niezbędnej pomocy sędzia czekał na kontakt z wozu VAR, czy nie wskazać na "wapno". W końcu decyduje się na obejrzenie tej sytuacji na monitorze.

• Patryk Szysz ucierpiał w starciu z Diego Żivuliciem. Konieczna jest pomoc sztabu medycznego.

• Jewgienij Baszkirow ostro wchodzi na drugie trzy kwadranse. I ogląda żółtą kartką.

• Druga połowa rozpoczęta! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Pierwsze trzy kwadranse Derbów raczej nie rozpieściły, ale czekamy na więcej. Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. W Derbach Dolnego Śląska bezbramkowy remis.

• Przez kilka minut dosłownie nic się nie działo, a tu 2 groźne uderzenia Zagłębia! Niewiele brakowało, by dobijający Sasa Żivec wpisał się na listę strzelców!

• Sasa Żivec zagrywa w "szesnastkę" Śląska. Jeden z jego kolegów zdecydował się na strzał z przewrotki, ale "przeciął" powietrze.

• Podtrzyma serię?

• Atak Zagłębia przynosi rzut rożny. Wrocławianie radzą sobie z dośrodkowaniem Filipa Starzyńskiego.

• I jeszcze jeden rzut wolny dla Śląska. Tym razem nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Dominika Hładuna.

• W odpowiedzi Dedjan Drazić podaje w "szesnastkę" niedokładnie do Damjana Bohara.

• Niezła centra Dino Stileca na 5. metr, skąd Israel Puetro główkuje nad poprzeczką.

• Rzut wolny dla Śląska z ok. 30 metrów.

• W Lubinie

• Lubambo Musonda centruje w pole karne do nikogo.

• Nie wyszło lewą, to Zagłębie zaatakowało prawa stroną. Obrona Śląska radzi sobie z dośrodkowaniem Alana Czerwińskiego.

• Dejan Drazić udanie "zabrał się" z piłką w pole karne gości. Podaje przed bramkę do Patrysza Szysza, ale Israel Puerto wybija na aut.

• Sędzia dopatrzył się faulu Diego Żivulicia na Bartoszu Kopaczu.

• Dośrodkowanie Lubambo Musondy zablokowane. Śląsk ma jednak rzut rożny.

• W odpowiedzi Filip Raicević uderza z woleja nad poprzeczką. Do bramki było ok. 14 metrów.

• Zapędzony niemal w kozi róg Alan Czerwiński znalazł miejsce do dośrodkowania. Piłkę przy bliższym słupku łapie Matus Putnocky.

• Matus Putnocky w efektowny sposób piąstkuje! Było groźnie!

• A teraz w przebojowej akcji Przemysław Płacheta. Zagrywa niemal z linii końcowej na dalszy słupek, gdzie akurat nie było nikogo.

• Jeszcze jedno dośrodkowanie Dino Stigleca. Nie znajduje tym razem adresata.

• Filip Raicević wyskakuje najwyżej do dośrodkowania Dino Stigleca. Napastnik Śląska główkuje wysoko nad bramką.

• Za mocne podanie Sasy Żivca do rozpędzonego Damjana Bohara. Szybszy od niego był Matus Putnocky.

• Idealne diagonalne podanie Lubomira Guldana na lewą flankę do Damjana Bohara. Po chwili debiutujący w barwach "Miedziowych" Jewgienij Baszkirow uderza obok bramki.

• Piłkę na 25. metrze dostaje Filip Starzyński. Uderza wysoko nad bramką.

• Próba dwójkowej akcji Przemysława Płachety z Dino Stiglecem. Podanie zwrotne pierwszego z wymienionych okazało się za mocne przez mocno zroszoną murawę.

• Alan Czerwiński prostopadłym podaniem "uruchamia" na skrzydle Patryka Szysza. Ten wywalczył aut na wysokości pola karnego Śląska. Nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką gości. Matus Putnocky z "piątki".

• W odpowiedzi na płaskie uderzenie zdecydował się Filip Raicević. Dominik Hładun pewnie chwyta piłkę.

• Po chwili Matus Putnocky spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony.

• Sasa Żivec przejmuje piłkę na 25. metrze i chciał zagrać na ścianę z Dejanem Draziciem. Ten nie zorientował się w zamiarze kolegi.

• Patryk Szysz pada w polu karnym Śląska po starciu bark w bark z rywalem. Nie ma mowy o rzucie karnym.

• Na gwizdek Pawła Raczkowskiego ze środka zaczynają gospodarze!

• I losowanie stron - Lubomir Guldan i Krzysztof Mączyński będą wybierać "połówkę" i piłkę.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie storn i rozpoczęcie spotkania!

• Spotkanie obu ekip w rundzie jesiennej dostarczyło wielu emocji i bramek. Bo jak napisać o spotkaniu, w którym padło aż 8 goli? Dla Śląska trafiali Erik Exposito (3) i Dino Stiglec, a dla Zagłębia - Filip Starzyński (z karnego), Bartosz Kopacz, Sasa Żivec i Bartosz Ślisz.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 29 punktów. W przypadku dzisiejszej wygranej może zbliżyć się na punkt do zamykającej "górną ósemkę" Wisły Płock, zostawiając za sobą Górnik Zabrze (30 punktów), Jagiellonię (31) i Raków Częstochowa (32).

Z kolei wrocławianie, którzy zgromadzili 39 punktów, są tuż za podium. Tracą jedynie "oczko" do trzeciej Pogoni, a drugiej Cracovii - trzy punkty. Liderem jest Legia (48 punktów).

• Rezerwowi Zagłębia: Forenc - Białek, Bogacz, Chodyna, Jończyk, Nowak, Poręba, Tajti, Tosik.

Rezerwowi Śląska: Kajzer - Cotugno, Dankowski, Exposito, Gąska, Marković, Samiec-Talar, Szpakowski, Tamas.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego wato przeczytać, kto jeszcze nie miał okazji, zapowiedź:

• Na zakończenie piłkarskiej niedzieli z Ekstraklasą czeka nas prawdziwy hit - starcie Zagłębia Lubin ze Śląskiem Wrocław! Pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Kwiatkowskiego w derbach już za 20 minut!