PKO Ekstraklasa, 31. kolejka (gr. mistrzowska)

2 1 połowa

Pogoń Szczecin

3

2 1 połowa

• Małą niespodzianką zakończyło się spotkanie Zagłębia z Pogonią. Gospodarze wydawali się faworytami, dwukrotnie prowadzili, ale dzisiejszy mecz skończyli bez punktów. W drugiej połowie Pogoń przez długi czas wyglądała nieco lepiej, a Kamil Drygas znakomicie uderzył z dystansu, dając "Portowcom" zwycięstwo i rehabilitując się za niestrzelony rzut karny. W końcówce Zagłębie atakowało, ale w bramce Pogoni dobrze spisywał się Jakub Bursztyn i trzy punkty jadą do Szczecina. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Pogoń wygrywa w Lubinie 3:2!

• Teraz Starzyński uderzył z dystansu. Nie dał się zaskoczyć Bursztyn.

• Uderzył sprzed pola karnego Dąbrowski, ale został zablokowany. Zagłębie atakuje, będzie jeszcze jeden rzut rożny.

• Dobre piąstkowanie Bursztyna po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Będzie jeszcze korner dla Zagłębia.

• Cztery minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Na niewielkim spalonym złapany Kamil Drygas.

• Hubert Matynia nie wróci już na boisko. Za niego Iker Guarrotxena.

• Leży na boisku Matynia. Obrońca Pogoni potrzebuje pomocy medycznej.

• Matynia ładnie zszedł z piłką do środka i uderzył z dystansu. Strzał był jednak zbyt lekki, aby zaskoczyć Forenca.

• Groźnie pod bramką Pogoni! Teraz Bursztyn nie interweniował najlepiej, Pawłowski wycofał piłkę do Jagiełły, ale ten uderzył nad poprzeczką!

• Bartosz Slisz uderzył z dystansu, a piłka odbiła się jeszcze od jednego z piłkarzy, lecz nie zaskoczyła Bursztyna. Bramkarz Pogoni złapał futbolówkę.

• Tuszyński powalczył o piłkę na prawej stronie boiska, potem Czerwiński zagrał w pole karne do Pawłowskiego. Po uderzeniu głową tego ostatniego i rykoszecie Zagłębie będzie miało rzut rożny.

• Druga zmiana w zespole Pogoni. Napracował się dzisiaj Adam Buksa, napastnika Pogoni zastąpił Soufian Benyamina.

• 4.311 kibiców ogląda mecz ze stadionu w Lubinie. Większość z nich nie ma na razie powodów do radości.

• Zagłębie stara się odpowiedzieć. Alan Czerwiński dośrodkował w pole karne z prawej strony, ale nie zdołał uderzyć na bramkę Pawłowski.

• Kamil Drygas w pełni zrehabilitował się za nieudany rzut karny z pierwszej połowy! Kapitan Pogoni otrzymał piłkę od Matyni i uderzył sprzed pola karnego, trafiając niemal w okienko bramki Forenca. To zdecydowanie najładniejsze trafienie w tym meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! KAMIL DRYGAS!

• Ładna dwójkowa akcja Jagiełły i Slisza. Ten pierwszy w końcu zagrał jednak niecelnie.

• Brawami przez miejscowych kibiców żegnany Damjan Bohar. Zmienia go Alan Czerwiński.

• Pogoń długo rozgrywa piłkę w środku pola. Na razie nie przekłada się to jednak na zagrożenie pod bramką Zagłębia.

• Walukiewicz zdecydował się na strzał z dystansu. Była to bardzo nieudana próba.

• Pierwsza zmiana w tym meczu - opuszcza boisko Sebastian Kowalczyk, wchodzi Santeri Hostikka.

• Stec ruszył z piłką, ale drybling skrzydłowego Pogoni dobrze zatrzymał Balić.

• Bursztyn bez problemu łapie piłkę po uderzeniu Starzyńskiego z rzutu wolnego. Futbolówka leciała wprost w bramkarza.

• Matynia nie po raz pierwszy ma spore problemy z Pawłowskim. Obrońca Pogoni faulował rywala na 30. metrze.

• Bardzo dobra akcja Pogoni - Podstawski zagrał na prawą stronę do Steca, ten próbował dograć do Kozulja, lecz podał za plecy Bośniaka.

• Nieudane zagranie Matyni. Piłka wylądowała w rękach Forenca.

• Teraz gra toczy się głównie w środku boiska. Tempo spotkania nieco spadło.

• Pawłowski miał mnóstwo miejsca na prawej stronie, dośrodkował do Bohara, ale jego uderzenie ofiarnym wślizgiem zablokował obrońca.

• Świetna piłka od Starzyńskiego w kierunku Balicia. Tego drugiego uprzedził jednak Bursztyn, wychodząc z bramki i dobrze łapiąc piłkę.

• Tuszyński uderzył na bramkę, a potem był faulowany przez Malca. Piłka opuściła już jednak boisko, więc nie ma mowy o rzucie karnym.

• Długie zagranie Sasy Balicia w pole karne. Wybił piłkę Stec.

• Podstawski po starciu ze Sliszem wywalczył rzut rożny. Sporą przewagę mają goście na początku drugiej połowy.

• Kozulj trafił tylko w mur. Pogoń wciąż utrzymuje się jednak przy piłce.

• Dąbrowski faulował Kozulja przed polem karnym Zagłębia. Będzie dobra okazja dla "Portowców" z rzutu wolnego.

• Buksa powstrzymany w pole karnym przez obrońcę. Dobrze radzą sobie dzisiaj z napastnikiem Pogoni defensorzy gospodarzy.

• Stec zatrzymany przez Dąbrowskiego na prawej stronie boiska. Pogoń będzie miała rzut rożny.

• Od środka wznowiła grę Pogoń. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Sporo dzieje się na razie w Lubinie! Zagłębie szybko otworzyło wynik - po błędzie Jakuba Bursztyna na listę strzelców wpisał się Damjan Bohar. Później to właśnie Bohar stracił piłkę na rzecz Zvonimira Kozulja, a Bośniak przymierzył z dystansu i wyrównał stan meczu. W kolejnych minutach mieliśmy aż trzy rzuty karne - najpierw z jedenastu metrów spudłował Kamil Drygas, ale potem rzuty karne skutecznie wykonywali Filip Starzyński oraz Adam Buksa. Na razie w Lubinie jest remis 2:2, na drugą połowę zapraszamy za nieco ponad dziesięć minut!

• Koniec pierwszej połowy!

• Bardzo dobre podanie Matyni w pole karne w kierunku Buksy. Nie opanował jednak piłki napastnik Pogoni.

• Dwa rzuty rożne nie przyniosły większego zagrożenia pod bramką Zagłębia. Pogoń znów jednak atakuje.

• Trzy minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Damian Oko znakomicie zatrzyzmał Buksę na lewej stronie pola karnego. Będzie rzut rożny dla Pogoni.

• Teraz niedokładne długie podanie w kierunku Tuszyńskiego przejmuje Bursztyn.

• Próbował walczyć z obrońcami w polu karnym Buksa. Piłka w rękach Forenca.

• Niezła prostopadła piłka za plecy obrońców. Forenc uprzedził jednak Drygasa.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Drygas. Było to uderzenie niecelne.

• Zaostrza nam się mecz w Lubinie. Teraz faulował Drygas.

• Tym razem rzut karny wykorzystany już przez Pogoń! W dobrą stronę rzucił się Forenc, bo Adam Buksa uderzył w prawy róg bramki, ale strzał był zbyt precyzyjny, aby golkiper Zagłębia zdołał odbić piłkę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! ADAM BUKSA!

• Bartosz Kopacz ukarany żółtą kartką.

• KOLEJNY RZUT KARNY DLA POGONI!

• Bartosz Kopacz w walce o piłkę trafił Kowalczyka w twarz. Arbiter sam analizuje całą sytuację na ekranie.

• Po raz kolejny przewrócony w polu karnym Kowalczyk i mamy analizę VAR!

• Bartosz Slisz uderzył sprzed pola karnego. Piłka powędrowała wysoko nad bramką.

• David Stec ostro potraktował Patryka Tuszyńskiego. Gracz Zagłębia z żółtą kartką.

• Dobre wyjście Bursztyna z bramki. Golkiper Pogoni wybił piłkę na aut.

• Filip Starzyński strzelił w lewy róg bramki, Bursztyn rzucił się w drugą stronę. Zagłębie znów prowadzi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! FILIP STARZYŃSKI!

• RZUT KARNY DLA ZAGŁĘBIA! Po świetnym podaniu od Starzyńskiego w pole karne wpadł Bartłomiej Pawłowski, a skrzydłowego gospodarzy faulował Hubert Matynia!

• Forenc broni uderzenie Kamila Drygasa z rzutu karnego! Kapitan Pogoni uderzył w środek bramki, a golkiper odbił piłkę nogami!

• RZUT KARNY DLA POGONI! Patryk Tuszyński faulował Sebastiana Kowalczyka!

• Po słabym początku teraz to Pogoń przejęła inicjatywę. Piłkę w polu karnym dostał Adam Buksa, ale przy napastniku gości było dwóch rywali, którzy zablokowali jego strzał.

• I mamy już remis! Teraz Damjan Bohar zagrał fatalnie, w zasadzie podając do ustawionego przed polem karnym Zagłębia Zvonimira Kozulja. Bośniak oddał mocny strzał z dystansu, a piłka po ręce Konrada Forenca wpadła do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! ZVONIMIR KOZULJ!

• Daleki przerzut Damiana Oko na prawą stronę boiska. Tym razem z dośrodkowaniem poradził sobie Mariusz Malec.

• Zagłębie już prowadzi! Bartłomiej Pawłowski dośrodkował z prawej strony, Jakub Bursztyn po raz drugi źle interweniował, wypuszczając piłkę przed siebie, a Damjan Bohar bez problemu to wykorzystał, pakując futbolówkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! DAMJAN BOHAR!

• Po kolejnym dośrodkowaniu Pawłowskiego bardzo niepewnie interweniował Jakub Bursztyn. Nie wykorzystał tego Filip Starzyński, posyłając piłkę z woleja obok bramki.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Bartłomieja Pawłowskiego z prawej strony boiska. Piłka wyszła za linię końcową.

• Dośrodkowanie w pole karne Zagłębia z lewej strony boiska. Damian Oko wybił piłkę na rzut rożny.

• Ostre starcie Sasy Balicia i Davida Steca. Obaj mocno ucierpieli.

• Od środka rozpoczyna mecz Zagłębie. Gospodarze w pomarańczowych strojach, Pogoń na granatowo.

• Zaczynamy!

• Sędzia wyprowadzdza piłkarzy obu drużyn na boisko. Zaraz zaczynamy!

• Zagłębie ma w tej chwili 47 punktów i zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli. Pogoń z 43 punktami jest siódma.

• W Lubinie Pogoń zgarnęła już w tym sezonie trzy punkty, wygrywając jesienią zeszłego roku po golach Radosława Majewskiego i Kamila Drygasa. Zagłębie wzięło srogi rewanż w Szczecinie, zwyciężając aż 3:0.

• Rezerwowi Pogoni: Łukasz Załuska, Radosław Majewski, Soufian Benyamina, Santeri Hostikka, Michał Żyro, Iker Guarrotxena, Jin Izumsawa

• Rezerwowi Zagłębia: Piotr Leciejewski, Jakub Tosik, Daniel Dziwniel, Dawid Pakulskim Jakub Mares, Alan Czerwiński, Lukasz Poręba

• Tak prezentuje się natomiast pierwsza jedenastka Pogoni:

• Oto wyjściowy skład Zagłębia:

• Czas na kolejne mecze grupy mistrzowskiej w LOTTO Ekstraklasie! W Wielką Sobotę w Lubinie miejscowe Zagłębie podejmie szczecińską Pogoń - początek tego meczu już o godzinie 18:00. Na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Maciej Pietrasik!