Za rok przy placu Wolności ma powstać inkubator...

Za rok przy placu Wolności ma powstać inkubator przedsiębiorczości

(szu)

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Za rok przy placu Wolności ma powstać inkubator przedsiębiorczości
Do najbliższego wtorku (29 bm.) przedłużono termin składania ofert na remont zabytkowej kamienicy przy Gimnazjalnej 2a w Bydgoszczy.
Za rok przy placu Wolności ma powstać inkubator przedsiębiorczości
- Powodem przesunięcia są sygnały od firm budowlanych, zainteresowanych udziałem w przetargu. Otrzymaliśmy kilka próśb, by wydłużyć ten termin, ponieważ budowlańcy nie są w stanie zdążyć z przygotowaniem ofert. Chodzi głównie o kosztorysy - mówi Przemysław Woliński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego.

Fundusz otrzymał zabytkową bydgoską kamienicę aportem od samorządu województwa w 2012 roku.
Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, po dwóch latach przygotowywania dokumentacji technicznej, spółka jest gotowa rozpocząć gruntowny remont obiektu. Najpierw trzeba jednak rozstrzygnąć przetarg na wykonawcę inwestycji, której koszt ma wynieść kilka milionów złotych. Blisko połowę tej kwoty pokryje dotacja ze środków unijnych.

W miniony wtorek przy Gimnazjalnej przeprowadzono wizję lokalną z udziałem firm budowlanych, zainteresowanych przyjęciem zlecenia. Pojawiło się ich kilka. Budowlańcy oglądali wnętrze kamienicy, w której przed i w czasie wojny działał szpital, a potem poradnia chorób płucnych. Oglądano również zniszczone zębem czasu elewacje oraz piękny niegdyś ogród, którego ozdobą była stylizowana fontanna z głową lwa. Wszystko to zostanie odnowione.

Przy Gimnazjalnej, po remoncie, który ma się zakończyć we wrześniu 2015 roku, powstanie tzw. inkubator przedsiębiorczości. Znajdą tu siedzibę spółki i instytucje, mające wspierać lokalne firmy w zakresie doradztwa, udzielania pożyczek, prowadzenia działalności badawczej, eksportowej itp.(szu)

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pablon (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Przecież firmy uciekają do American International Corporation, można u nich prowadzić działalność bez zus, vat, z mininalnym dochodowym. Raczej polskie firmy AIP się już nie zainteresują.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo