Za dwa lata stanie najwyższy, 60-metrowy budynek w...

Za dwa lata stanie najwyższy, 60-metrowy budynek w Bydgoszczy

Tomasz Zieliński

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Po lewej stronie, za drzewami, usytuowany jest budynek PZW. To na jego miejscu wyrosną dwie wieże

Po lewej stronie, za drzewami, usytuowany jest budynek PZW. To na jego miejscu wyrosną dwie wieże ©Tomasz Czachorowski

W bydgoski krajobraz coraz śmielej wkraczają wysokie budynki. Kolejnymi będą wieże River Tower przy Brdzie. Zamieszka w nich niemal 130 rodzin.
Po lewej stronie, za drzewami, usytuowany jest budynek PZW. To na jego miejscu wyrosną dwie wieże

Po lewej stronie, za drzewami, usytuowany jest budynek PZW. To na jego miejscu wyrosną dwie wieże ©Tomasz Czachorowski

River Tower będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym w mieście. Składać się będzie z dwóch wież, mierzyć 60 metrów wysokości i liczyć 20 kondygnacji. W wysokościowcu, zbudowanym ze szkła, stali i betonu znajdzie się 128 mieszkań, o powierzchni od 40 do 68 m kw. Na czterech najwyższych kondygnacjach znajdą się luksusowe apartamenty z antresolami od 92 do 122 m kw. Firma przygotowała też mieszkania o powierzchni ok. 200 m kw. Cena za metr wyniesie od sześciu do ośmiu tys. zł.
[break]

Wieża zamiast wędkarzy


Wieżowce staną na działce, na której dziś mieści się siedziba związku wędkarskiego.

- Szukaliśmy miejsca pod budowę wysokościowca od dawna - lokalizacja przy ul. Toruńskiej/Żupy wydaje się nam najbardziej trafna - mówi „Expressowi” Agnieszka Żbikowska z biura zarządu KWK Construction, inwestora projektu. - Nie tylko ze względu na bliskość centrum, ale i piękną okolicę nad Brdą.

Sąsiedztwo - park, ścieżki spacerowe jest czymś kompletnie innym niż w przypadku osiedlowych bloków. Uważamy, że inwestycja wypełni lukę między drogimi osiedlami domków jednorodzinnych na obrzeżach miasta a tanimi mieszkaniami w kameralnych blokach - takich inwestycji jest pełno.

Przygotowany projekt nie od razu uzyskał poparcie Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej - wręcz przeciwnie - wzbudził gorącą dyskusję.

- Specjaliści mieli różne pomysły, co powinno stanąć na naszej działce - mówi Agnieszka Żbikowska. - Sugerowano, by budować tradycyjne czteropiętrowe budynki. Jednak nie chcieliśmy realizować niczego, co już jest znane bydgoszczanom, tylko coś, co zmieni krajobraz miasta na dziesiątki lat, wprowadzi je w nową erę budownictwa.

Restauracja i siłownia


Oprócz mieszkań powstaną część restauracyjna, siłownia i przystań. Restauracja będzie składać się z trzech sal. Część będzie przeznaczona wyłącznie dla mieszkańców, do drugiej na kolację będą mogli przyjść np. bydgoszczanie spacerujący bulwarami nad Brdą. Firma zadba też o prywatność mieszkańców.

- To ważne z uwagi na komercyjne przeznaczenie części restauracji - wyjaśnia Agnieszka Żbikowska. - Wszystkie wejścia i komunikacja zaprojektowane są tak, by zapewnić jak największą intymność lokatorom. Zdecydowaliśmy się na elektroniczne zabezpieczenia. Stawiamy na specjalne karty, bez których nie uda się przemieszczać po korytarzach. Obok nowinek technicznych, klientów ma przyciągnąć wysoki standard wykończenia. - Wykładziny w korytarzach, obrazy na ścianach, wygodne kanapy w holu. Lokale będzie można kupić w czterech stopniach realizacji. Najwyższy będzie oznaczał kompleksowo urządzone mieszkanie, od wejścia gotowe do zamieszkania.

Rozpoczęcie inwestycji to trzeci kwartał 2014, finisz - koniec 2016.

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

traper (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Wędkarze jak byli tak i pozostają,a nawet powiększają swoje tereny o nowo wznoszone garaże na swoim zapleczu-pewnie na wprost wejść do szumnie zapowiadanych resteuracji.Maleńka działka jaK NA TEGO...rozwiń całość

Wędkarze jak byli tak i pozostają,a nawet powiększają swoje tereny o nowo wznoszone garaże na swoim zapleczu-pewnie na wprost wejść do szumnie zapowiadanych resteuracji.Maleńka działka jaK NA TEGO TYPU BUDOWLE I ZAPOWIADANE ATRAKCJE .zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bydgoszczak (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Brawo- a tym naszym konkurencie toruniu nadal zatrzymali sie na 11 kondygnacjch z ery Gierka. My jestesmy prawdziwa NIEPODZIELNA stolica wojewodztwa!


Autor komentarza nie dodał zdjęcia

toruniak (gość)

Zgłoś naruszenie treści

bydgoszczak zostanie bydgoszczakiem

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej
Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Tak parkują

Tak parkują "mistrzowie" z Bydgoszczy [zdjęcia]

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]