Z nowego pomostu popłyną na światowe tory

Redakcja
Dziewięć medali zdobyli w zakończonym sezonie zawodnicy Bydgoskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

BTW, najstarszy w mieście bydgoski klub sportowy zakończył kilka dni temu 86 rok działalności. Przed sezonem prezes Antoni Rosołowicz i działacze wróżyli 10 medali - udało się 9 (3, 4, 2). Najwięcej krążków - cztery w tym roku zdobyli młodzieżowcy w wadze lekkiej: Dawid Plewiński, Michał Kalinowski, którzy wystartowali także na akademickich mistrzostwach Europy we Francji, gdzie zajęli 5. miejsce w dwójce podwójnej. Do wyróżniających się zawodników należała także trójka juniorów: Paweł Zajdenc, Jakub Jabłoński, Wojciech Jaźwiński, która na mistrzostwach świata w Amsterdamie zajęła w ósemce 9. miejsce.

<!** reklama left>Podczas podsumowania nagrody rzeczowe - dresy otrzymało piętnastu zawodników oraz trójka trenerów Mirosław Zajdenc, Tomasz Ormiński, Tomasz Zaporski.

- Co roku przybywa nam seniorów i młodzieżowców - mówi prezes Antoni Rosołowicz. - W przyszłym roku w najstarszej kategorii będziemy mieli aż 11 wioślarzy. Szukamy szkoleniowca do tej kategorii, bo dotychczasowy Mariusz Borucki wyjechał za granicę. W klubie trenuje 80 zawodników. Liczną grupę stanowią dziewczęta. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ósemka juniorek młodszych, która przegrała podium zaledwie o 2 setne sekundy spełni marzenie. Naszym celem jest jeszcze większy udział wychowanków w reprezentacji oraz wyższe lokaty.

Klub współpracuje z dwoma szkołami Zespołem Szkół nr 8 i Zespołem Szkół nr 4. Coraz lepiej układa się współpraca z sąsiadami zza płotu Lotto Bydgostią WSG GP i BKW. Jeszcze w tym roku dzięki środkom z Urzędu Miasta zostanie wyremontowane nabrzeże i zamontowany nowy pomost. Obok gminy BTW pomaga Urząd Marszałkowski oraz przyjaciele.