Wygrywały walki przed czasem

h
Na matach w AZS UKW rozegrano otwarte młodzieżowe międzynarodowe mistrzostwa Polski Federacji Gwardia.

<!** Image 2 align=right alt="Image 38886" sub="Judoczka PTS Gwardia Magdalena Braun (czerwony pas) wygrała wszystkie swoje walki przed czasem">Na starcie stanęło ponad 100 zawodników z Niemiec, Białorusi, Estonii, Litwy, Czech i Polski.

Wspaniałe sukcesy zanotowali bydgoscy judocy. Wywalczyli cztery złote, jeden srebrny oraz trzy brązowe medale. Złotymi medalistkami została: Natalia Maślińska w wadze 57 kg, wygrywając cztery walki (dwie przez ippon, po jednej przez rzut i przez trzymanie), w wadze 70 kg triumfowała niezawodna Magdalena Braun, wygrywając trzy walki (dwie przed czasem, jedna przez trzymanie). Trzecią złotą medalistką została Katarzyna Pankowska w wadze 78 kg. Zwyciężyła ona w trzech walkach przez rzuty. Wszystkie zawodniczki są reprezentantkami PTS Gwardia. Czwartym zwycięzcą został Artur Lewandowski (AZS UKW), który triumfował w kategorii 100 kg. Srebro wywalczyła Natalia Bońda (Szubinianka) w wadze 48 kg, a po brązowe krążki sięgnęli: Agnieszka Czapiewska (PTS Gwardia), Marta Marcinkowska (AZS UKW) - obie w kategorii 63 kg oraz Maciej Kowalkowski (AZS UKW).

<!** reklama left>Organizatorzy ogłosili listę najlepszych zawodniczek turnieju. Okazały się nimi: z zagranicznych Cordulla Reddie (Niemcy) i Magdalena Braun (PTS Gwardia), zaś w kategorii młodzieżowców Andrzej Umiński (Skierniewice) oraz Witali Szuszkin (Białoruś). Otrzymali oni dodatkowe specjalne puchary.

Wszyscy uczestnicy chwalili znakomitą organizację bydgoskiej imprezy. Wielka w tym zasługa działaczy PTS z jego prezesem Jerzym Archackim na czele. Sędzią głównym turnieju był najlepszy arbiter w Polsce, bydgoszczanin Grzegorz Dubicki, zaś dyrektorem Jerzy Rokita.