Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - suwalski

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

gmina Suwałki

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Piotr Henryk Karnasiewicz
    180 (5,42%)
  2. 4 Grażyna Agata Błaszczak
    63 (1,90%)
  3. 5 Elżbieta Arciszewska
    119 (3,58%)
  4. 1 Robert Szczęsny
    483 (14,54%)
  5. 2 Beata Kisłowska
    255 (7,68%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Cecylia Nieszczerzewska
    41 (1,23%)
  2. 1 Janusz Wasilewski
    90 (2,71%)
  3. 3 Jarosław Poulakowski
    37 (1,11%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Adam Trocki
    114 (3,43%)
  2. 2 Bartosz Wiszniewski
    15 (0,45%)
  3. 3 Anna Alina Kardel
    37 (1,11%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY SUWALSZCZYZNY RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Tadeusz Chołko
    1 343 (40,43%)
  2. 3 Bożena Omiljanowicz
    108 (3,25%)
  3. 4 Bartosz Socik
    66 (1,99%)
  4. 5 Aleksandra Gorlo
    68 (2,05%)
  5. 2 Stanisław Szwengier
    303 (9,12%)

Okręg 2

gminy: Bakałarzewo, Filipów, Raczki

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Andrzej Chlebus
    499 (9,30%)
  2. 1 Artur Łuniewski
    622 (11,59%)
  3. 4 Irena Gryszkiewicz
    357 (6,65%)
  4. 6 Dorota Michałowska
    70 (1,30%)
  5. 5 Danuta Zofia Syperek
    125 (2,33%)
  6. 7 Stefan Staniszewski
    215 (4,01%)
  7. 8 Marek Dziatkowski
    655 (12,21%)
  8. 3 Zenon Wasilewski
    266 (4,96%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 3 Piotr Kalinowski
    18 (0,34%)
  2. 5 Piotr Sienica
    21 (0,39%)
  3. 4 Katarzyna Regina Konopko
    36 (0,67%)
  4. 1 Janusz Kopko
    276 (5,14%)
  5. 6 Jolanta Pojawa
    36 (0,67%)
  6. 7 Angelika Możejko
    39 (0,73%)
  7. 2 Patryk Świeżyński
    25 (0,47%)
  8. 8 Adrian Dubiński
    13 (0,24%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Mirosław Ryszard Ślęzak
    13 (0,24%)
  2. 1 Józef Wierzbiński
    100 (1,86%)
  3. 3 Renata Arasimowicz
    78 (1,45%)
  4. 4 Justyna Dzierżyńska
    21 (0,39%)
  5. 5 Kazimierz Żenda
    22 (0,41%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY SUWALSZCZYZNY RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Stefan Biłda
    358 (6,67%)
  2. 3 Barbara Orchowska
    299 (5,57%)
  3. 1 Szczepan Ołdakowski
    676 (12,60%)
  4. 4 Wiesława Jasionowska
    125 (2,33%)
  5. 5 Adam Iwaszko
    113 (2,11%)
  6. 6 Ewa Gajewska
    81 (1,51%)
  7. 8 Michał Czuper
    121 (2,26%)
  8. 7 Krzysztof Barszczewski
    85 (1,58%)

Okręg 3

gminy: Jeleniewo, Szypliszki

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Wiesław Eugeniusz Pietrołaj
    439 (13,28%)
  2. 1 Zbigniew Kleszczewski
    498 (15,06%)
  3. 3 Grażyna Monika Kajecka
    56 (1,69%)
  4. 5 Sabina Bartosiewicz
    99 (2,99%)
  5. 4 Joanna Wiesława Wnukowska
    265 (8,02%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 4 Hanna Bronikowska
    12 (0,36%)
  2. 5 Waldemar Aneszko
    32 (0,97%)
  3. 1 Joanna Alicja Gałażyn
    101 (3,06%)
  4. 2 Rafał Sztabiński
    113 (3,42%)
  5. 3 Honorata Szczawińska
    43 (1,30%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Marian Burzyński
    298 (9,01%)
  2. 3 Anna Małgorzata Krawczyk
    25 (0,76%)
  3. 2 Emilia Aneszko
    78 (2,36%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY SUWALSZCZYZNY RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 4 Jarosław Leszczyński
    216 (6,53%)
  2. 5 Bożena Jabłońska
    207 (6,26%)
  3. 1 Anna Danuta Truchan
    442 (13,37%)
  4. 3 Maria Jolanta Grygięć
    65 (1,97%)
  5. 2 Jan Burzyński
    317 (9,59%)

Okręg 4

gminy: Przerośl, Rutka-Tartak, Wiżajny

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Zofia Danilewicz
    82 (2,18%)
  2. 2 Rafał Konrad Bukowski
    635 (16,89%)
  3. 4 Krystyna Ołubowicz
    58 (1,54%)
  4. 3 Tomasz Olszewski
    449 (11,94%)
  5. 1 Witold Kowalewski
    1 177 (31,30%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Magdalena Ołdyńska
    122 (3,24%)
  2. 2 Karol Mirosław Ziemiacki
    21 (0,56%)
  3. 3 Marcin Koprowski
    56 (1,49%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY SUWALSZCZYZNY RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Sławomir Małachowski
    513 (13,64%)
  2. 2 Danuta Majewska
    303 (8,06%)
  3. 5 Jan Witkowski
    101 (2,69%)
  4. 3 Janusz Michał Głosek
    178 (4,73%)
  5. 4 Małgorzata Siemaszko
    65 (1,73%)