Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady gminy Olesno

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Sołectwa: Adamierz, Dąbrówka Gorzycka

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Dariusz Adam Snopek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA GMINY OLESNO

103 (62,80%)

Ryszard Roman Włodarczyk

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RYSZARDA WŁODARCZYKA

61 (37,20%)

Okręg 2

Sołectwo Ćwików numery: od 1 do 97

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Janusz Morawiec

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA GMINY OLESNO

0 (0,00%)

Okręg 3

Sołectwo Ćwików numery: od 98 do końca

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Andrzej Szczebak

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA GMINY OLESNO

0 (0,00%)

Okręg 4

Sołectwo Dąbrówki Breńskie

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Artur Mateusz Zych

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NGO-NASZA GMINA OLESNO

101 (40,73%)

Stanisław Aleksander Machaj

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

147 (59,27%)

Okręg 5

Sołectwa: Niwki, Pilcza Żelichowska

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Krzysztof Mosio

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA GMINY OLESNO

78 (44,57%)

Ewa Chmielowska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NGO-NASZA GMINA OLESNO

38 (21,71%)

Mariusz Stanisław Smoła

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RYSZARDA WŁODARCZYKA

59 (33,71%)

Okręg 6

Sołectwo Olesno ulice: Adamierska, Krótka, mjr. H. Sucharskiego, Osiedle, Parkowa, Wł. Jagiełły

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Stanisław Masłoń

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA GMINY OLESNO

98 (50,78%)

Małgorzata Katarzyna Gaczoł

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

95 (49,22%)

Okręg 7

Sołectwo Olesno ulice: Al. Konopki, Kolejowa, Leśna, Szkolna, Św. Floriana

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Henryk Bułat

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA GMINY OLESNO

0 (0,00%)

Okręg 8

Sołectwo Olesno ulice: Długa, Borki

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Roman Stanisław Gruchała

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA GMINY OLESNO

168 (74,01%)

Marek Jan Bączek

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

59 (25,99%)

Okręg 9

Sołectwo Oleśnica na wschód od drogi gminnej przebiegającej przez środek sołectwa z południa na północ (od skrzyżowania z drogą powiatową Dąbrowa Tarnowska-Otfinów do północnej granicy sołectwa-zgodnie z mapą)

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Bogdan Ryszard Wałaszek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGDANA WAŁASZKA

0 (0,00%)

Okręg 10

Sołectwo Oleśnica na zachód od drogi gminnej wyznaczającej granice okręgu nr 9

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Marta Jadwiga Kądzielawska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA GMINY OLESNO

74 (48,05%)

Stanisław Miś

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

38 (24,68%)

Adam Marek Działowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

42 (27,27%)

Okręg 11

Sołectwa: Podborze, Breń

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Jan Zygmunt Węgiel

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA GMINY OLESNO

166 (68,88%)

Piotr Andrzej Sacha

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NGO-NASZA GMINA OLESNO

75 (31,12%)

Okręg 12

Sołectwo Swarzów numery: od 1 do 64

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Tadeusz Kozaczka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA GMINY OLESNO

50 (41,32%)

Bożena Zachara

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NGO-NASZA GMINA OLESNO

71 (58,68%)

Okręg 13

Sołectwo Swarzów numery: od 64A do końca

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Stanisław Wojciech Przybyło

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA GMINY OLESNO

88 (63,31%)

Marek Łukasz Rzepka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

51 (36,69%)

Okręg 14

Sołectwo Wielopole

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Marek Janik

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA GMINY OLESNO

167 (71,98%)

Alicja Wąż

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NGO-NASZA GMINA OLESNO

65 (28,02%)

Okręg 15

Sołectwo Zalipie

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Stanisław Kruk

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA GMINY OLESNO

54 (22,78%)

Joanna Łucja Krok

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NGO-NASZA GMINA OLESNO

32 (13,50%)

Andrzej Ryszard Dymon

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „NASZE ZALIPIE”

151 (63,71%)