Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - elbląski

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Gmina Pasłęk

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Cezary Terech
    169 (2,58%)
  2. 3 Mirosława Ewa Siwińska
    115 (1,75%)
  3. 4 Danuta Henryka Furtak
    109 (1,66%)
  4. 1 Ryszard Wroński
    286 (4,36%)
  5. 5 Henryk Wiesław Kilian
    105 (1,60%)
  6. 8 Kazimierz Stolarowicz
    106 (1,62%)
  7. 6 Deonizy Władysław Krasiński
    142 (2,17%)
  8. 7 Katarzyna Pawlak
    43 (0,66%)

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA "DOBRY SAMORZĄD"

kandydatliczba głosów

  1. 1 Maciej Romanowski
    1 355 (20,67%)
  2. 2 Joanna Naspińska
    321 (4,90%)
  3. 6 Helena Mendelewska
    41 (0,63%)
  4. 3 Tomasz Rozenbajgier
    461 (7,03%)
  5. 4 Halina Cieśla
    188 (2,87%)
  6. 7 Iwona Chełchowska
    82 (1,25%)
  7. 5 Dariusz Ponichtera
    342 (5,22%)
  8. 8 Małgorzata Stanisławska
    49 (0,75%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Krzysztof Gago
    603 (9,20%)
  2. 3 Maria Ewa Koniecko
    245 (3,74%)
  3. 5 Irena Gałęzowska
    68 (1,04%)
  4. 1 Krzysztof Szuryga
    248 (3,78%)
  5. 2 Mariusz Antoni Perlejewski
    107 (1,63%)
  6. 8 Jacek Matukiewicz
    350 (5,34%)
  7. 6 Bożena Alicja Sosnowska
    41 (0,63%)
  8. 7 Edyta Juniewicz
    105 (1,60%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Zdzisław Henryk Mikołajko
    56 (0,85%)
  2. 1 Jerzy Romanowski
    678 (10,34%)
  3. 2 Krystyna Janczewska
    140 (2,14%)

Okręg 2

Gmina Elbląg, Tolkmicko

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Janina Gajewska
    379 (8,16%)
  2. 2 Marek Zamojcin
    453 (9,75%)
  3. 3 Małgorzata Elżbieta Bartnicka
    208 (4,48%)
  4. 4 Piotr Derewecki
    45 (0,97%)
  5. 6 Leszek Lebioda
    78 (1,68%)
  6. 5 Joanna Masłowska
    50 (1,08%)

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA "DOBRY SAMORZĄD"

kandydatliczba głosów

  1. 1 Genowefa Kwoczek
    1 006 (21,65%)
  2. 3 Celina Sokołowska
    128 (2,75%)
  3. 4 Barbara Nowicka
    118 (2,54%)
  4. 2 Zbigniew Rutkowski
    476 (10,24%)
  5. 5 Paweł Gutfrański
    84 (1,81%)
  6. 6 Mariusz Kiełtyka
    52 (1,12%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Dariusz Stanisław Barton
    290 (6,24%)
  2. 2 Ireneusz Rygasiewicz
    100 (2,15%)
  3. 3 Barbara Baranowska
    152 (3,27%)
  4. 4 Małgorzata Barbara Stanecka
    74 (1,59%)
  5. 6 Jolanta Piróg
    71 (1,53%)
  6. 5 Michał Zbigniew Gzowski
    283 (6,09%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Marek Serdyński
    183 (3,94%)
  2. 3 Mateusz Waldemar Wesołowski
    108 (2,32%)
  3. 1 Anna Kasprzyk
    309 (6,65%)

Okręg 3

Gminy: Gronowo Elbląskie, Markusy, Rychliki

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 3 Elżbieta Kacperska
    167 (3,79%)
  2. 4 Mirosława Małgorzata Mirys
    50 (1,13%)
  3. 1 Halina Chabowska-Pędrak
    288 (6,54%)
  4. 2 Roman Kogut
    463 (10,51%)
  5. 5 Tomasz Marecki
    156 (3,54%)
  6. 6 Roman Stanisław Puchalski
    249 (5,65%)

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA "DOBRY SAMORZĄD"

kandydatliczba głosów

  1. 1 Tomasz Sądej
    293 (6,65%)
  2. 2 Elżbieta Biczak
    377 (8,55%)
  3. 3 Bogdan Owsiany
    80 (1,82%)
  4. 4 Janusz Otręba
    37 (0,84%)
  5. 6 Alicja Lewicka
    146 (3,31%)
  6. 5 Barbara Krajnik
    175 (3,97%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Katarzyna Barańska
    94 (2,13%)
  2. 3 Marek Aleksander Gadziński
    52 (1,18%)
  3. 2 Krystyna Chojnacka-Borosiewicz
    276 (6,26%)
  4. 1 Tadeusz Hefko
    185 (4,20%)
  5. 6 Renata Samburska
    164 (3,72%)
  6. 5 Dariusz Robert Hoppe
    271 (6,15%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Katarzyna Malinowska
    44 (1,00%)
  2. 3 Donat Andrzej Dębowski
    225 (5,11%)
  3. 1 Robert Grzegorz Bieliński
    242 (5,49%)
  4. 5 Ewa Joanna Lepak
    49 (1,11%)
  5. 2 Teresa Lubaszewska
    191 (4,33%)
  6. 6 Maciej Piotr Witkowski
    133 (3,02%)

Okręg 4

Gminy: Godkowo, Młynary, Milejewo

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Krzysztof Bogumił Tucholski
    173 (3,94%)
  2. 2 Henryka Lucyna Dzika
    170 (3,87%)
  3. 1 Lech Popiołek
    467 (10,64%)
  4. 5 Agata Wiszowata
    34 (0,77%)
  5. 3 Waldemar Jarosławski
    56 (1,28%)

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA "DOBRY SAMORZĄD"

kandydatliczba głosów

  1. 3 Andrzej Sidor
    389 (8,86%)
  2. 1 Ryszard Zając
    719 (16,38%)
  3. 2 Anna Kowalska
    368 (8,38%)
  4. 4 Tomasz Błaut
    38 (0,87%)
  5. 5 Jadwiga Korwel
    287 (6,54%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Józef Szymczuk
    319 (7,27%)
  2. 2 Leszek Zabłocki
    156 (3,55%)
  3. 3 Henryka Eugenia Wyrozębska
    115 (2,62%)
  4. 5 Tadeusz Władysław Przyborski
    85 (1,94%)
  5. 4 Urszula Sidor
    118 (2,69%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Grzegorz Romuald Boll
    201 (4,58%)
  2. 1 Stefania Sabina Doerfer
    252 (5,74%)
  3. 3 Janusz Boruszka
    57 (1,30%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY

kandydatliczba głosów

  1. 1 Magdalena Władysława Przybysz-Pietrzak
    225 (5,13%)
  2. 2 Elżbieta Przybyłowska
    128 (2,92%)
  3. 3 Bartosz Krzywda
    33 (0,75%)