Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady gminy Iława

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Gulb, Zazdrość, Laseczno, Laseczno Małe, Skarszewo

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Zenon Łęgowski

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

152 (40,86%)

Emilia Skolmowska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA

220 (59,14%)

Okręg 2

Wikielec

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Danuta Łapacz

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

108 (31,03%)

Mariusz Dariusz Jajkowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA

240 (68,97%)

Okręg 3

Karaś, Radomek, Szeplerzyzna, Nejdyki, Stradomno

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Jan Rosiński

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

152 (38,10%)

Ryszard Zięba

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA

128 (32,08%)

Sławomir Robert Kołcz

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

119 (29,82%)

Okręg 4

Szczepkowo, Szymbark, Kamionka, część miejscowości Ząbrowo-ulice: Cicha, Głogowa, Jaśminowa, Kolejowa, Kwiatowa, Lawendowa, część ulic: Leśna i Malinowa-po wschodniej stronie torów kolejowych (w kierunku z Iławy do Susza), Łąkowa, Polna, Producentów, Wrzosowa

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Edyta Gabiuch

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

31 (11,61%)

Krzysztof Marek Zieliński

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA

187 (70,04%)

Józef Sadowski

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

49 (18,35%)

Okręg 5

Segnowy, część miejscowości Ząbrowo-ulice: Agrestowa, Akacjowa, Długa, Dworcowa, Klonowa, Kościelna, Krótka, cześć ulic: Leśna i Malinowa-po zachodniej stronie torów kolejowych (w kierunku z Iławy do Susza), Lipowa, Morelowa, Owocowa, Porzeczkowa, Poziomkowa, Szkolna, Truskawkowa, Wiśniowa

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Beata Maria Machcińska

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

79 (28,01%)

Roman Edmund Piotrkowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA

203 (71,99%)

Okręg 6

Gałdowo, Jachimówka, Owczarnia, Mózgowo

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Jan Olejnik

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

113 (39,24%)

Aleksander Eugeniusz Konecki

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA

175 (60,76%)

Okręg 7

Gardzień, Sarnówek, Jeziorno, Siemiany, Solniki, Szwalewo, Tłokowisko, Starzykowo

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Mirosław Cebeniak

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

87 (31,64%)

Zbigniew Urzędowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA

144 (52,36%)

Piotr Marcin Olszewski

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

44 (16,00%)

Okręg 8

Rudzienice, Rudzienice-Kałdunki, Rudzienice-Karłowo

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Stanisław Dobies

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

37 (13,50%)

Zofia Fota

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA

175 (63,87%)

Piotr Gębicki

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

62 (22,63%)

Okręg 9

Frednowy, Prasneta, Wiewiórka, Emilianowo, Kaletka, Makowo, Sąpy, Praszki, Wilczany

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Zdzisław Kaczmarczyk

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA

180 (61,86%)

Leszek Jan Woźnowski

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

111 (38,14%)

Okręg 10

Borek, Drwęca, Franciszkowo, Franciszkowo Dolne, Pikus, Stanowo

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Marek Dariusz Szramka

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

46 (16,20%)

Adam Waszelewski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA

103 (36,27%)

Natalia Danuta Maliszewska

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

58 (20,42%)

Wiesław Kwiatkowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIESŁAWA KWIATKOWSKIEGO

77 (27,11%)

Okręg 11

Szałkowo, Jażdżówki, Jezierzyce, Tynwałd, Kamień Duży, Kamień Mały, Kwiry, Windyki, Wola Kamieńska

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Kinga Michalska

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

125 (27,17%)

Beata Katarzyna Grzechnik

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA

250 (54,35%)

Radosław Paweł Wilk

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

85 (18,48%)

Okręg 12

Nowa Wieś

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Lech Henryk Wróbel

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

53 (12,30%)

Barbara Ostrowska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA

292 (67,75%)

Agnieszka Monika Czaplińska

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

86 (19,95%)

Okręg 13

Julin, Lowizowo, Kałduny, Ławice, Tchórzanka

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Radosław Jarzębowski

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

52 (21,94%)

Andrzej Kozicki

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA

185 (78,06%)

Okręg 14

Dół, Dziarny, Dziarnówko, Katarzynki, Kozianka, Mały Bór, Nowy Ostrów, Papiernia, Rodzone, Smolniki

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Waldemar Leon Zacharski

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

35 (13,01%)

Jan Zieliński

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA

154 (57,25%)

Adam Mroczyński

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

80 (29,74%)

Okręg 15

Dąbrowa, Gromoty, Mątyki, Przejazd, Urwisko

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Mieczysław Krzysztof Tylka

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

86 (26,96%)

Izabela Ewa Kurek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA

163 (51,10%)

Mieszko Łukomski

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

70 (21,94%)