Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Nowa Ruda

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Place: ks. Michała Białowąsa, Grunwaldzki, Jana Matejki, Wiejski osiedla: Nowe, Piastowskie ulice: Anny, Armii Krajowej, Błotna, Bohaterów Getta, Ciemna, Demokratów, Aleksandra Fredry, Góra Anny, Górna, Graniczna, Kolejowa, Kołowa, Mikołaja Kopernika, Kościelec, Kościelna, Królowej Jadwigi, Krótka, Lipowa, Łużycka, Mała, Mała Kolonia, Martwa, Adama Mickiewicza, Myśliwska Osada, Nadrzeczna, Gabriela Narutowicza, Nowa Osada, Ogrodowa, Piastów, marsz. Józefa Piłsudskiego nr parzyste do 14b, a numery nieparzyste do 23a, Pionierów, Podjazdowa, Przechodnia, Przeskok, Rynek, Sądowa, Słoneczna do nr 26 i od nr 30, Sportowa, Stara Osada, Strzelecka, Sudecka, Sybiraków, Teatralna, Wrześni, Stefana Żeromskiego

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Anna Jolanta Kornikowska
    20 (0,89%)
  2. 1 Andrzej Adam Czerniatowicz
    316 (14,02%)
  3. 4 Cezary Artur Chrustek
    35 (1,55%)
  4. 3 Łukasz Krzysztof Richter
    37 (1,64%)
  5. 7 Elżbieta Rutkowska
    33 (1,46%)
  6. 2 Jolanta Kasprzyk
    186 (8,25%)
  7. 6 Jan Śmielewski
    8 (0,35%)
  8. 8 Janusz Andrzej Czechowski
    35 (1,55%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZ KILIŃSKI

kandydatliczba głosów

  1. 4 Jerzy Strawiński
    212 (9,41%)
  2. 2 Arkadiusz Sebastian Michalski
    96 (4,26%)
  3. 3 Jacek Cichański
    210 (9,32%)
  4. 1 Andrzej Behan
    203 (9,01%)
  5. 5 Beata Maria Kłossowska-Tyszka
    109 (4,84%)
  6. 7 Ewa Słota
    58 (2,57%)
  7. 8 Beata Anna Szałęga
    121 (5,37%)
  8. 6 Bogusław Łyszczarczyk
    61 (2,71%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 7 Krzysztof Ryszard Sernecki
    25 (1,11%)
  2. 3 Stanisław Marian Kołacki
    75 (3,33%)
  3. 6 Jolanta Aniela Pacholak
    6 (0,27%)
  4. 2 Artur Turański
    189 (8,39%)
  5. 5 Katarzyna Zofia Szpak
    15 (0,67%)
  6. 4 Dorota Maria Grabowska
    70 (3,11%)
  7. 1 Kazimierz Jan Banaś
    134 (5,94%)

Okręg 2

ulice: gen. Władysława Andersa, Boczna, Brzozowa, Cmentarna, Czarna, Dworska, Fabryczna, Górnicza, Jana Pawła II, Jawornik, Jedności, Jeziorna, Kopalniana, Tadeusza Kościuszki, Krańcowa, Leśna, Loretańska, Ludwikowska, Łączna, Łąkowa, Łukowa, Miedzianka, Mostowa, Nowa, Obozowa, Władysława Orkana, marsz. Józefa Piłsudskiego nr parzyste od 16, a numery nieparzyste od 25, Podgórska, Polna, Prosta, Władysława Reymonta, Rolna, Rzeczna, płk Józefa Sokola, Stara Droga, Szpitalna, Świdnicka, Tuczyn, Wąska, Zacisze, Zatorze, Zaułek, Zdrojowisko

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Agnieszka Stefania Stolarz
    44 (2,90%)
  2. 2 Joanna Krystyna Sosnowska
    48 (3,16%)
  3. 1 Halina Gajcy
    97 (6,39%)
  4. 3 Janusz Władysław Kucia
    11 (0,72%)
  5. 6 Teresa Suwała
    44 (2,90%)
  6. 7 Robert Zaborowski
    51 (3,36%)
  7. 4 Marek Janusz Niełacny
    45 (2,96%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPIECZNA NOWA RUDA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Tomasz Marcin Giełbutowicz
    1 (0,07%)
  2. 2 Barbara Elżbieta Mierzejewska-Marchlewska
    8 (0,53%)
  3. 3 Sebastian Daniel Babik
    10 (0,66%)
  4. 1 Adam Pietrzak
    47 (3,10%)
  5. 5 Danuta Ewa Miraszewska
    7 (0,46%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZ KILIŃSKI

kandydatliczba głosów

  1. 1 Janusz Staniocha
    204 (13,44%)
  2. 2 Bogusław Frącek
    259 (17,06%)
  3. 3 Mieczysław Kazimierz Chmielewski
    65 (4,28%)
  4. 6 Katarzyna Magdalena Fiedorowicz
    27 (1,78%)
  5. 5 Magdalena Katarzyna Huzar
    34 (2,24%)
  6. 4 Marta Karolina Chojecka
    68 (4,48%)
  7. 7 Marcin Eugeniusz Gruszka
    64 (4,22%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Bogusław Koleśnik
    37 (2,44%)
  2. 3 Ireneusz Szafran
    62 (4,08%)
  3. 5 Violetta Żółkoś
    27 (1,78%)
  4. 4 Iwona Dorota Stępień
    20 (1,32%)
  5. 1 Zbigniew Karczewski
    238 (15,68%)

Okręg 3

osiedla: XXX-lecia aleje: Najświętszej Marii Panny, ulice: Adama Asnyka, gen. Józefa Bema, Władysława Broniewskiego, Fryderyka Chopina, Cicha, Górska, Harcerska, Jasna, Kasztanowa, Marii Konopnickiej, Krzywa, Eugeniusza Kwiatkowskiego, Kwiatowa, Młyńska, Młyńskie Wzgórze, Stanisława Moniuszki, Niepodległości, Parkowa, Piwna, Połoniny, Bolesława Prusa, Radkowska, Rycerska, Henryka Sienkiewicza, Juliusza Słowackiego, Słoneczna od nr 27 do nr 29, Słupiecka, Srebrna, Stara Kolonia, Szkolna, Ugory, Ludwika Waryńskiego, Wiejska, Wincentego Witosa, Stanisława Wyspiańskiego, Zielna, Złota

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Czesław Potaczek
    31 (1,58%)
  2. 2 Tadeusz Bronisław Grzelak
    32 (1,63%)
  3. 3 Halina Maria Leszczyńska
    42 (2,14%)
  4. 7 Joanna Magdalena Musyt
    26 (1,32%)
  5. 1 Jerzy Pulit
    337 (17,13%)
  6. 6 Łukasz Marcin Rola
    32 (1,63%)
  7. 5 Jolanta Prelicz
    27 (1,37%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZ KILIŃSKI

kandydatliczba głosów

  1. 3 Magdalena Dorota Lichwa
    178 (9,05%)
  2. 6 Tomasz Andrzej Gilewski
    48 (2,44%)
  3. 4 Marta Weronika Leśniak
    121 (6,15%)
  4. 7 Agata Hryciuk
    80 (4,07%)
  5. 5 Mariusz Tomasz Krawczyk
    75 (3,81%)
  6. 1 Regina Wałęsa
    296 (15,05%)
  7. 2 Marian Jan Kocoń
    275 (13,98%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Urszula Dorota Zych
    59 (3,00%)
  2. 5 Paweł Piotr Szustak
    33 (1,68%)
  3. 1 Kinga Ludwika Wiechetek
    179 (9,10%)
  4. 2 Małgorzata Dorota Kowalska
    62 (3,15%)
  5. 4 Tomasz Rzeszutek
    34 (1,73%)

Okręg 4

osiedla: Wojska Polskiego ulice: Akacjowa, Bożkowska, Debry, Garażowa, Kłodzka, Kombatantów RP, Spacerowa, Szybowa, Topolowa, Romualda Traugutta, Węglowa Wola, Widokowa, Wiosenna, Wojska Polskiego, Wrzosowa, Zagórze, Zielonka

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Tadeusz Józef Rudy
    43 (2,04%)
  2. 1 Zdzisław Jan Druciak
    193 (9,16%)
  3. 4 Helena Rumak
    79 (3,75%)
  4. 6 Monika Ciepła
    13 (0,62%)
  5. 5 Barbara Aksamit
    11 (0,52%)
  6. 7 Robert Zynkowski
    85 (4,03%)
  7. 2 Jacek Piotr Dołgan
    60 (2,85%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPIECZNA NOWA RUDA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Łukasz Damian Będkowski
    4 (0,19%)
  2. 1 Joanna Katarzyna Markowska
    37 (1,76%)
  3. 3 Adriana Marta Pietrzak
    4 (0,19%)
  4. 2 Wiesław Giełbutowicz
    6 (0,28%)
  5. 5 Jolanta Burczycka
    2 (0,09%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZ KILIŃSKI

kandydatliczba głosów

  1. 7 Zbigniew Kazimierz Radgowski
    173 (8,21%)
  2. 6 Barbara Szczekarewicz
    40 (1,90%)
  3. 2 Jadwiga Ziemska
    227 (10,77%)
  4. 1 Piotr Jan Wróbel
    241 (11,43%)
  5. 5 Magdalena Agnieszka Schmidt
    71 (3,37%)
  6. 4 Bartłomiej Konrad Rozmus
    250 (11,86%)
  7. 3 Jarosław Marian Ubik
    178 (8,44%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Łucja Lilia Adamczyk
    42 (1,99%)
  2. 1 Dawid Jędrzejewski
    152 (7,21%)
  3. 2 Krystyna Prokopczak-Grabowska
    78 (3,70%)
  4. 5 Damian Michał Dragańczuk
    22 (1,04%)
  5. 4 Katarzyna Małgorzata Kulba
    97 (4,60%)