Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady gminy Dobrzeń Wielki

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Sołectwo Chróścice – część obejmująca ulice: Babilas, Dąbrowa, Kochanowskiego, Konopnickiej, Kośnego Bolesława, Mickiewicza, Nad Rzeką, Polna, Reja, Sienkiewicza, św. Jacka, Świętej Jadwigi, Żeromskiego.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Maria Anna Matuszczyk

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FRANCISZKA SOŚNIKA

47 (30,13%)

Józef Hubert Gregulec

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ GMINY-WSPÓLNA SPRAWA

109 (69,87%)

Okręg 2

Sołectwo Chróścice – część obejmująca ulice: Broniewskiego, Chopina, Koszykarzy, Kwaśna, Orzeszkowej, Szkolna, Warszawska.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Sławomir Marian Taszycki

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ALTERNATYWNY KOMITET WYBORCZY

74 (41,11%)

Lorelia Ewa Widuch

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FRANCISZKA SOŚNIKA

7 (3,89%)

Zuzanna Joanna Halupczok

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

24 (13,33%)

Zbigniew Marian Wajman

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ GMINY-WSPÓLNA SPRAWA

75 (41,67%)

Okręg 3

Sołectwo Chróścice – część obejmująca ulice: Boczna, Damrota, Grunwaldzka, Kopiec, Korfantego, Nowowiejska, Prusa, Reka, Słodka, Świętego Rocha, Wąska, Wyzwolenia.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Krystyna Elżbieta Gierok

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

68 (38,20%)

Krystyna Jadwiga Śmiarowska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZAS NA ZMIANY W NASZEJ GMINIE

48 (26,97%)

Bogusław Stanisław Szczepaniak

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAWA SZCZEPANIAKA

62 (34,83%)

Okręg 4

Sołectwo Chróścice – część obejmująca ulice: Cebuli, Gajówka, Jana Sobieskiego, Kołłątaja, Kopernika, Kośnego Augusta, Leśna, Młyńska, Parkowa, Piaskowa, Plac Wolności, Podlesie, Świerkowa.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Roman Józef Marek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

0 (0,00%)

Okręg 5

Sołectwo Chróścice – część obejmująca ulice: 1 Maja, Kąty, Ligonia, Nad Ujściem, Odrzańska, Ostrówek, Powstańców Śląskich, Stawy, Świętego Jana, Wiatraki.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Aldona Beata Kwosek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ALTERNATYWNY KOMITET WYBORCZY

84 (42,42%)

Jacek Sławomir Pajdak

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FRANCISZKA SOŚNIKA

27 (13,64%)

Krzysztof Henek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ GMINY-WSPÓLNA SPRAWA

87 (43,94%)

Okręg 6

Sołectwo Dobrzeń Mały

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Anna Maria Strokowska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FRANCISZKA SOŚNIKA

68 (23,86%)

Arkadiusz Jan Kulas

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ GMINY-WSPÓLNA SPRAWA

217 (76,14%)

Okręg 7

Sołectwo Dobrzeń Wielki – część obejmująca ulice: Asnyka, Drzymały, Kochanowskiego, Konopnickiej, Kopernika, Korfantego, Krasickiego Ignacego, Leśna, Mickiewicza, Miłosza, Osieckiej, Reja, Sienkiewicza, Zapolskiej.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Alfred Jan Ledwolorz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FRANCISZKA SOŚNIKA

115 (40,07%)

Rafał Krzysztof Kampa

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ GMINY-WSPÓLNA SPRAWA

172 (59,93%)

Okręg 8

Sołectwo Dobrzeń Wielki – część obejmująca ulice: Brzozowa, Chopina, Dąbrowskiego, Herberta, Jańskiego, Jodłowa, Kani, Mehla, Piaskowa, Prusa, Sosnowa, Stawy, Świerkowa, Świętego Rocha, Tuwima, Żeromskiego.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Danuta Ewa Orzeszyna

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FRANCISZKA SOŚNIKA

119 (56,67%)

Henryk Józef Wosch

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

91 (43,33%)

Okręg 9

Sołectwo Dobrzeń Wielki – część obejmująca ulice: Dworcowa, Jagiellonów, Jana Sobieskiego, Kościuszki, Ligonia, Namysłowska – część od nr 47 do końca, Piastowska, Sokołów, Sportowa.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Tobias Stefan Pyrek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ALTERNATYWNY KOMITET WYBORCZY

42 (18,67%)

Jarosław Roman Rutkowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FRANCISZKA SOŚNIKA

31 (13,78%)

Roman Józef Kołbuc

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ GMINY-WSPÓLNA SPRAWA

152 (67,56%)

Okręg 10

Sołectwo Dobrzeń Wielki – część obejmująca ulice: Boczna, Fiołkowa, Irysowa, Kwiatowa, Liliowa, Młyńska, Namysłowska – część od nr 1 do nr 46, Reymonta, Tulipanowa, Wspólna oraz Osiedle Energetyk od nr 16 do końca.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Sławomir Krzysztof Petrus

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ALTERNATYWNY KOMITET WYBORCZY

38 (14,90%)

Jan Tomasz Stotko

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

30 (11,76%)

Piotr Szymon Libawski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ GMINY-WSPÓLNA SPRAWA

117 (45,88%)

Tomasz Karol Grzebielec

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA WSPÓLNOTA

70 (27,45%)

Okręg 11

Sołectwo Dobrzeń Wielki – część obejmująca Osiedle Energetyk od nr 1 do nr 15

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Zbigniew Adam Indyk

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ALTERNATYWNY KOMITET WYBORCZY

74 (24,18%)

Antoni Piechota

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ GMINY-WSPÓLNA SPRAWA

121 (39,54%)

Zbigniew Antoni Podolski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA WSPÓLNOTA

111 (36,27%)

Okręg 12

Sołectwo Dobrzeń Wielki – część obejmująca ulice: 22 Lipca, Aleja Księdza Kraika, Bolesława Chrobrego, Dambonia, Dratwy, Knosały, Koraszewskiego, Kościelna, Krótka, Księdza Poziemby, Księdza Scheitzy, Kubisów, Miarki, Miła, Morcinka, Nowowiejska, Opolska, Osiedlowa, Osiniec, Polna, Słoneczna, Topolowa, Wyszyńskiego, Zbożowa.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Sabina Anna Lazik-Wodarz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FRANCISZKA SOŚNIKA

34 (12,88%)

Weronika Agnieszka Marszołek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

71 (26,89%)

Monika Ledwolorz-Gierok

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ GMINY-WSPÓLNA SPRAWA

130 (49,24%)

Dariusz Józef Lukas

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZAS NA ZMIANY W NASZEJ GMINIE

29 (10,98%)

Okręg 13

Sołectwo Dobrzeń Wielki – część obejmująca ulice: Ks. Fiecka, Matejki, Nowa, Powstańców Śląskich, Strzelców Bytomskich, Wrocławska.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Jan Franciszek Gabriel

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FRANCISZKA SOŚNIKA

79 (30,74%)

Katarzyna Julia Glatki

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

39 (15,18%)

Łukasz Franciszek Lazik

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ GMINY-WSPÓLNA SPRAWA

139 (54,09%)

Okręg 14

Sołectwo Kup – część obejmująca ulice: Brynicka, Katowicka, Kwiatowa, Ligonia, Miarki, Ogrodowa, Piaskowa, Sosnowa, Sportowa, Szpitalna.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Janusz Piontkowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

176 (79,64%)

Piotr Rudolf Hermanowicz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZAS NA ZMIANY W NASZEJ GMINIE

45 (20,36%)

Okręg 15

Sołectwo Kup – część obejmująca ulice: 11 Listopada, 1 Maja, Jana Pawła II, Leśna, Miła, Młyńska, Polna, Rynek, Stawowa.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Katrin Julia Koschny

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

87 (35,22%)

Jerzy Bogusław Bednarz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ GMINY-WSPÓLNA SPRAWA

160 (64,78%)