Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - opolski

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

gminy: Dąbrowa, Niemodlin, Tułowice

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Kazimierz Stanisław Górski
    917 (9,64%)
  2. 3 Wiesław Plewa
    649 (6,82%)
  3. 2 Marek Wiesław Florianowicz
    228 (2,40%)
  4. 4 Roksana Agnieszka Odziomek
    249 (2,62%)
  5. 5 Anna Maria Mnich
    59 (0,62%)
  6. 6 Joanna Maria Krzyśków
    217 (2,28%)
  7. 7 Krzysztof Konrad Bartków
    366 (3,85%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Edmund Joachim Hullin
    62 (0,65%)
  2. 6 Henryk Józef Leipelt
    37 (0,39%)
  3. 1 Monika Jadwiga Wittek
    412 (4,33%)
  4. 2 Georg Gonschior
    312 (3,28%)
  5. 4 Maria Julia Skroś
    44 (0,46%)
  6. 3 Norbert Paweł Prokop
    195 (2,05%)
  7. 7 Elżbieta Ewa Marcinkowska-Kowalik
    91 (0,96%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jolanta Ewa Wiśniewska
    219 (2,30%)
  2. 1 Jan Krzesiński
    777 (8,17%)
  3. 4 Kazimiera Kasperska
    190 (2,00%)
  4. 3 Anna Celina Remmlinger
    97 (1,02%)
  5. 5 Krzysztof Bronisław Wachowski
    89 (0,94%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ SAMORZĄD

kandydatliczba głosów

  1. 4 Agnieszka Dorota Rutowicz
    157 (1,65%)
  2. 3 Marek Andrzej Jary
    225 (2,37%)
  3. 2 Jacek Piotr Sulikowski
    416 (4,37%)
  4. 1 Helena Dorota Wojtasik
    538 (5,66%)
  5. 7 Danuta Łotocka
    27 (0,28%)
  6. 5 Piotr Sebastian Sopel
    122 (1,28%)
  7. 6 Ewa Maria Rosińska
    82 (0,86%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 6 Karolina Barbara Kenig-Oracz
    34 (0,36%)
  2. 7 Małgorzata Jolanta Nieckarz
    406 (4,27%)
  3. 1 Mirosław Rynkiewicz
    892 (9,38%)
  4. 2 Przemysław Wojciech Kubów
    686 (7,21%)
  5. 4 Tadeusz Jóźków
    263 (2,76%)
  6. 5 Aleksandra Jazłowiecka-Świder
    113 (1,19%)
  7. 3 Mirosław Czerpak
    341 (3,58%)

Okręg 2

gmina: Ozimek

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Mateusz Stanisław Marcinków
    112 (1,66%)
  2. 3 Beata Maria Bogacz-Woźniak
    84 (1,24%)
  3. 1 Leonarda Płoszaj
    1 392 (20,62%)
  4. 4 Bartosz Marcin Kozioł
    122 (1,81%)
  5. 6 Marek Adam Korniak
    313 (4,64%)
  6. 5 Agnieszka Helena Golonka
    65 (0,96%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Antoni Józef Gryc
    949 (14,06%)
  2. 2 Norbert Franciszek Halupczok
    372 (5,51%)
  3. 3 Krzysztof Józef Koźlik
    516 (7,64%)
  4. 4 Julita Maria Widera
    335 (4,96%)
  5. 6 Dorota Anna Gładysz
    28 (0,41%)
  6. 5 Klaudia Zuzanna Bukowska-Pająk
    64 (0,95%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 5 Adam Woźniak
    13 (0,19%)
  2. 2 Patrycja Maria Bartczak
    91 (1,35%)
  3. 1 Michał Stanisław Waluś
    51 (0,76%)
  4. 4 Aleksandra Mońka-Podgórna
    74 (1,10%)
  5. 3 Bartosz Rafał Teper
    108 (1,60%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ SAMORZĄD

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jan Karpa
    327 (4,84%)
  2. 2 Andrzej Tadeusz Pędzik
    227 (3,36%)
  3. 3 Sylwester Piotr Wojdyła
    333 (4,93%)
  4. 4 Anna Kasperska
    45 (0,67%)
  5. 5 Barbara Maria Werner
    39 (0,58%)
  6. 6 Sylwia Aleksandra Lichosik
    49 (0,73%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 6 Maciej Drop
    208 (3,08%)
  2. 1 Adam Deptuła
    419 (6,21%)
  3. 5 Aleksandra Elżbieta Konieczko
    96 (1,42%)
  4. 2 Ewa Teresa Kondziela
    102 (1,51%)
  5. 4 Katarzyna Zofia Pastuch
    135 (2,00%)
  6. 3 Mariusz Michał Błaziak
    83 (1,23%)

Okręg 3

gminy: Chrząstowice, Tarnów Opolski

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Radosław Jan Mazurek
    82 (1,49%)
  2. 2 Anna Maria Klimek
    329 (5,98%)
  3. 1 Agnieszka Ludmiła Grodziecka-Makulska
    426 (7,74%)
  4. 3 Jan Bernard Mika
    147 (2,67%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Krzysztof Wiktor Wysdak
    1 084 (19,69%)
  2. 3 Krystian Marcin Cichos
    1 091 (19,82%)
  3. 2 Irena Maria Łysy-Cichon
    419 (7,61%)
  4. 5 Agnieszka Okos
    302 (5,49%)
  5. 4 Karol Mariusz Adamiec
    325 (5,90%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ SAMORZĄD

kandydatliczba głosów

  1. 3 Krzysztof Tadeusz Salatycki
    157 (2,85%)
  2. 5 Ilona Magdalena Glensk
    78 (1,42%)
  3. 1 Irena Leokadia Kampa
    345 (6,27%)
  4. 2 Marek Paweł Wieszołek
    56 (1,02%)
  5. 4 Krzysztof Michalik
    42 (0,76%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Ryszard Gerard Przybyła
    150 (2,73%)
  2. 1 Andrzej Mirosław Stawczyk
    203 (3,69%)
  3. 4 Ewa Samborska
    60 (1,09%)
  4. 2 Małgorzata Karina Gaida
    173 (3,14%)
  5. 5 Jerzy Marek Woszczyński
    35 (0,64%)

Okręg 4

gminy: Dobrzeń Wielki, Popielów

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Anna Urszula Stawiarska
    218 (3,48%)
  2. 1 Anna Jolanta Wolny-Miksa
    394 (6,28%)
  3. 3 Łukasz Komar
    83 (1,32%)
  4. 4 Beata Joanna Wolny
    635 (10,13%)
  5. 5 Jakub Jan Strumiński
    125 (1,99%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Irena Bernadeta Weber
    382 (6,09%)
  2. 5 Stefan Jerzy Warzecha
    487 (7,77%)
  3. 2 Krystyna Sylwia Rychlik
    477 (7,61%)
  4. 1 Maria Emilia Koschny
    649 (10,35%)
  5. 4 Krystian Jan Jonienc
    359 (5,73%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jolanta Elżbieta Bernacka
    504 (8,04%)
  2. 2 Paweł Łukasz Baudler
    169 (2,70%)
  3. 3 Joanna Katarzyna Długosz
    247 (3,94%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ SAMORZĄD

kandydatliczba głosów

  1. 1 Marcin Józef Garbiec
    106 (1,69%)
  2. 2 Janusz Edward Chamot
    558 (8,90%)
  3. 3 Lucyna Hrycaj
    131 (2,09%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Jarosław Tomasz Konieczny
    103 (1,64%)
  2. 1 Marcin Witkowski
    316 (5,04%)
  3. 2 Stanisław Józef Szymocha
    149 (2,38%)
  4. 5 Renata Urszula Lewandowska
    129 (2,06%)
  5. 4 Anna Barbara Kelmer
    49 (0,78%)

Okręg 5

gminy: Komprachcice, Prószków

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Urszula Anastazja Wojtuś
    154 (2,62%)
  2. 4 Izabela Maria Szendzielorz
    150 (2,55%)
  3. 2 Daniel Waldemar Litwiniec
    245 (4,17%)
  4. 1 Zofia Maria Kotońska
    766 (13,04%)
  5. 3 Bogusław Henryk Kowalczyk
    101 (1,72%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Henryk Ryszard Lakwa
    1 906 (32,46%)
  2. 5 Linda Anna Wencel
    414 (7,05%)
  3. 4 Michaela Sara Kochanek
    301 (5,13%)
  4. 3 Jerzy Józef Wocka
    199 (3,39%)
  5. 2 Henryk Horst Wodausz
    503 (8,57%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ SAMORZĄD

kandydatliczba głosów

  1. 2 Krzysztof Jan Antoniewicz
    77 (1,31%)
  2. 3 Gerard Józef Kocurek
    144 (2,45%)
  3. 1 Victoria Anna Mueller-Błazy
    180 (3,07%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Andrzej Antoni Kłoś
    274 (4,67%)
  2. 1 Anna Zakrzewska
    294 (5,01%)
  3. 3 Elżbieta Bernadeta Witkowska
    48 (0,82%)
  4. 4 Tadeusz Kościółek
    63 (1,07%)
  5. 5 Stanisław Kasprzak
    53 (0,90%)

Okręg 6

gminy: Łubniany, Murów, Turawa

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Kornelia Maria Patrzek
    362 (4,08%)
  2. 5 Danuta Dura
    307 (3,46%)
  3. 1 Alicja Teresa Trychan
    818 (9,23%)
  4. 4 Daniel Mariusz Orczyk
    108 (1,22%)
  5. 2 Dorota Janina Wochnik
    384 (4,33%)
  6. 6 Andrzej Piotr Wiecha
    100 (1,13%)
  7. 7 Piotr Wojciech Scześniok
    54 (0,61%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Piotr Jan Gollenia
    558 (6,30%)
  2. 7 Patrycja Agnieszka Cieślik
    128 (1,44%)
  3. 1 Joachim Alfred Świerc
    1 077 (12,15%)
  4. 3 Rudolf Lawa
    577 (6,51%)
  5. 2 Henryk Tadeusz Zapiór
    719 (8,11%)
  6. 4 Maria Teresa Król
    290 (3,27%)
  7. 5 Anna Maria Widera
    207 (2,34%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 7 Józef Plotnik
    94 (1,06%)
  2. 3 Iwona Irena Szmolke
    49 (0,55%)
  3. 4 Patrycja Anna Długosz-Jakubowska
    81 (0,91%)
  4. 2 Robert Piotr Bonk
    135 (1,52%)
  5. 5 Henryk Konrad Segiet
    47 (0,53%)
  6. 1 Artur Paweł Pikos
    455 (5,13%)
  7. 6 Agata Katarzyna Rychlik
    58 (0,65%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ SAMORZĄD

kandydatliczba głosów

  1. 1 Konrad Dendera
    627 (7,07%)
  2. 2 Jerzy Aleksander Dziuba
    111 (1,25%)
  3. 3 Ewa Birecka-Bal
    149 (1,68%)
  4. 4 Aleksandra Monika Machiew
    153 (1,73%)
  5. 7 Mariusz Maciej Patelski
    198 (2,23%)
  6. 5 Lech Józef Badowski
    54 (0,61%)
  7. 6 Magdalena Anna Kinder
    55 (0,62%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Renata Maria Olszewska
    127 (1,43%)
  2. 6 Anna Rynkiewicz
    35 (0,39%)
  3. 1 Mariusz Gumowski
    392 (4,42%)
  4. 2 Antoni Henryk Borkowski
    108 (1,22%)
  5. 4 Roman Wojciech Junik
    61 (0,69%)
  6. 7 Mateusz Adam Staś
    113 (1,27%)
  7. 5 Zofia Biernat
    73 (0,82%)