Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Świętochłowice

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Świętochłowice: Antoniego Czajora, Armii Krajowej, Astrów, Beskidzka, Bohaterów Westerplatte, Dominika Kamionki, Franciszka Lazara, Gołęszyców, Górna, Jana Przybyły, Jaśminowa, Jodłowa, Jordanowska, Karpacka, Kościelna, Konstantego Wolnego, Łagiewnicka, Mikołaja Kopernika, Piękna, Plac Tadeusza Zawadzkiego, Sosnowa, Sportowa, Stawowa, Szczytowa, Sztygarska, Ślęzan, Średnia, Świętokrzyska, Węglowa, Wiktora Wiechaczka, Wiślan, Wolności, Witolda Pileckiego, Walerego Wróblewskiego, Wrocławska

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Rafał Adrian Łataś
    416 (8,87%)
  2. 5 Irena Wanda Proczek
    51 (1,09%)
  3. 3 Bartłomiej Adam Matracki
    75 (1,60%)
  4. 2 Zofia Grażyna Kita
    143 (3,05%)
  5. 7 Anna Daria Piątek
    106 (2,26%)
  6. 4 Izabela Monika Szczurek
    47 (1,00%)
  7. 6 Paweł Ryszard Larysz
    67 (1,43%)

KOMITET WYBORCZY RUCH ŚLĄZAKÓW-ŚWIĘTOCHŁOWICE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Łukasz Marek Pieczka
    126 (2,69%)
  2. 1 Marcin Henryk Bawej
    463 (9,87%)
  3. 3 Lidia Wioleta Łosik-Brzuszkiewicz
    21 (0,45%)
  4. 6 Sonia Anna Kwaśny
    423 (9,02%)
  5. 7 Tomasz Daniel Bienek
    72 (1,54%)
  6. 4 Małgorzata Maria Wellmann
    101 (2,15%)
  7. 5 Teresa Maria Kandzia
    25 (0,53%)

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA PRZYJAZNE ŚWIĘTOCHŁOWICE

kandydatliczba głosów

  1. 3 Krzysztof Antoni Morys
    37 (0,79%)
  2. 2 Gerard Glombik
    112 (2,39%)
  3. 7 Jacek Janusz Kamiński
    120 (2,56%)
  4. 6 Wioletta Katarzyna Wloka
    30 (0,64%)
  5. 4 Joanna Jadwiga Kulisz
    77 (1,64%)
  6. 5 Natalia Ilona Krzak
    98 (2,09%)
  7. 1 Daniel Robert Beger
    679 (14,48%)

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "RAZEM DLA ŚWIĘTOCHŁOWIC"

kandydatliczba głosów

  1. 3 Daniel Marek Roczniok
    252 (5,37%)
  2. 1 Henryk Antoni Kurek
    402 (8,57%)
  3. 2 Jadwiga Maria Garbaciok
    415 (8,85%)
  4. 4 Jolanta Teresa Jasicka
    99 (2,11%)
  5. 7 Karolina Kucharczyk
    169 (3,60%)
  6. 6 Henryk Jerzy Kupka
    21 (0,45%)
  7. 5 Hanna Danuta Żogała
    42 (0,90%)

Okręg 2

Świętochłowice: Adama Mickiewicza, Augustyna Świdra, Bernarda Świerczyny, Norberta Barlickiego, Boczna, Bolesława Chrobrego, Bytomska od 55 do 69, Chorzowska, Dr. Antoniego Bukowego, Emanuela Imieli, Franciszka Pieczki, Graniczna od 1 do 17, Ignacego Krasickiego, Józefa Wieczorka, Juliana Zubrzyckiego, Krokusów, Krótka, Księdza Józefa Michalskiego, Kwiatowa, Oświęcimska, Plac Słowiański, Podhalańska, Powstańców Śląskich, Rudzka, Sądowa, Słoneczna, Stanisława Moniuszki, Stanisława Wallisa, Stefana Okrzei, Sudecka, Św. Jana, Tatrzańska, Uroczysko, Wiosenna, Wojciecha Korfantego, Żelazna

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Dorota Małgorzata Wichura
    460 (10,29%)
  2. 2 Adam Andrzej Jankowiak
    188 (4,21%)
  3. 3 Joanna Danuta Mika-Hadelka
    98 (2,19%)
  4. 8 Dariusz Czesław Jurczyk
    75 (1,68%)
  5. 7 Anna Maria Kuźnik
    59 (1,32%)
  6. 6 Danuta Maria Piątek
    75 (1,68%)
  7. 5 Piotr Jan Borowski
    76 (1,70%)
  8. 4 Andrzej Ryszard Piontek
    72 (1,61%)

KOMITET WYBORCZY RUCH ŚLĄZAKÓW-ŚWIĘTOCHŁOWICE

kandydatliczba głosów

  1. 7 Karolina Ewa Grymel
    40 (0,89%)
  2. 1 Rafał Ernest Świerk
    455 (10,18%)
  3. 2 Monika Iwona Kassner
    72 (1,61%)
  4. 3 Mariusz Mizera
    49 (1,10%)
  5. 4 Ewa Maria Hajda
    47 (1,05%)
  6. 5 Marek Jacek Grobelka
    47 (1,05%)
  7. 6 Ryszard Bronisław Chojnacki
    96 (2,15%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 8 Stanisław Kubica
    39 (0,87%)
  2. 7 Izabela Anna Kochlik
    27 (0,60%)
  3. 4 Bożena Krystyna Langer
    26 (0,58%)
  4. 2 Jarosław Janusz Strzała
    68 (1,52%)
  5. 5 Stanisław Jan Tutajewicz
    10 (0,22%)
  6. 6 Janina Krystyna Aleksandrowicz
    14 (0,31%)
  7. 3 Maria Ewa Hildebrandt
    36 (0,81%)
  8. 1 Andrzej Jerzy Palka
    448 (10,02%)

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA PRZYJAZNE ŚWIĘTOCHŁOWICE

kandydatliczba głosów

  1. 6 Artur Ireneusz Pawłowski
    210 (4,70%)
  2. 1 Jacek Robert Szalecki
    162 (3,62%)
  3. 5 Rafał Stefan Święty
    25 (0,56%)
  4. 2 Lidia Elżbieta Radziwanowska-Droździk
    43 (0,96%)
  5. 3 Aniela Agnieszka Gerblich
    45 (1,01%)
  6. 4 Mariola Stefania Halamus
    55 (1,23%)

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "RAZEM DLA ŚWIĘTOCHŁOWIC"

kandydatliczba głosów

  1. 4 Andrzej Henryk Morawiec
    59 (1,32%)
  2. 3 Jerzy Eugeniusz Wawrzyczek
    144 (3,22%)
  3. 1 Bartosz Artur Karcz
    293 (6,55%)
  4. 5 Justyna Ewa Kramorz
    102 (2,28%)
  5. 2 Urszula Maria Owoc-Kania
    303 (6,78%)
  6. 6 Karolina Anna Więcławik
    84 (1,88%)
  7. 7 Krzysztof Czesław Bas
    252 (5,64%)
  8. 8 Wojciech Maciej Przetacznik
    116 (2,60%)

Okręg 3

Świętochłowice: Bytomska 23A, B, C, Cmentarna, Granitowa, Jana Matejki, Katowicka 25 - 78A, Ks. Leopolda Raabe, Konstytucji 1997 roku, Licealna, Marii Dulcissimy Hoffmann, Matki Polki, Nastolatków, Ogrodowa, Pocztowa 4 - 8 parzyste oraz 11 - 29, Polna, Rzeczna, Solidarności, Strzelców Bytomskich, Szkolna 11 - 29, Szpitalna, Wiktora Polaka, Wodna, Wyzwolenia, Żołnierska

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Łukasz Joachim Swadźba
    60 (1,48%)
  2. 7 Katarzyna Agnieszka Lazaj
    163 (4,03%)
  3. 2 Zbigniew Józef Grzelec
    200 (4,95%)
  4. 3 Witold Adam Plucik
    93 (2,30%)
  5. 1 Tomasz Adam Grudniok
    509 (12,59%)
  6. 4 Anna Barbara Pisany-Syska
    46 (1,14%)
  7. 5 Grażyna Katarzyna Krasoń
    37 (0,92%)

KOMITET WYBORCZY RUCH ŚLĄZAKÓW-ŚWIĘTOCHŁOWICE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Danuta Teresa Kurzawa
    41 (1,01%)
  2. 3 Kamil Artur Jarząbek
    109 (2,70%)
  3. 1 Mariusz Jacek Kubas
    406 (10,04%)
  4. 5 Joachim Paweł Knechtel
    186 (4,60%)
  5. 2 Danuta Joanna Hein
    133 (3,29%)
  6. 6 Halina Filuś
    58 (1,43%)
  7. 7 Izabella Katarzyna Matyja
    72 (1,78%)

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA PRZYJAZNE ŚWIĘTOCHŁOWICE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Grzegorz Bogdan Krok
    58 (1,43%)
  2. 3 Dariusz Piotr Majowski
    34 (0,84%)
  3. 5 Agnieszka Magdalena Beger
    265 (6,55%)
  4. 2 Karolina Sylwia Pietrzak
    155 (3,83%)
  5. 1 Sławomir Waldemar Pośpiech
    199 (4,92%)

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "RAZEM DLA ŚWIĘTOCHŁOWIC"

kandydatliczba głosów

  1. 1 Gerda Elżbieta Król
    538 (13,31%)
  2. 2 Bożena Ewa Wojciechowska-Zbylut
    301 (7,44%)
  3. 4 Ewa Monika Mika
    65 (1,61%)
  4. 6 Jakub Jerzy Antończyk
    28 (0,69%)
  5. 5 Mateusz Łukasz Dziuban
    25 (0,62%)
  6. 7 Sabina Agnieszka Gajda
    98 (2,42%)
  7. 3 Jerzy Bogusław Migoń
    164 (4,06%)

Okręg 4

Świętochłowice: 1 Maja, Akacjowa, Bankowa, Biskupa Teodora Kubiny, Brzozowa, Bukowa, Bytomska 1 - 17A nieparzyste, Bytomska 6 - 26 parzyste, Bytomska 29, 35, 35A, Cicha, Dębowa, Dworcowa, Fryderyka Chopina, Edwarda Brzozowskiego, Michała Drzymały, Jana Kochanowskiego, Góra Hugona, Górnicza, Graniczna 45, od 53A do 53D, Grunwaldzka, Gustawa Morcinka, Hajduki, Henryka Sienkiewicza, Hutnicza, Iwana Miczurina, Jaworowa, Jesionowa, Juliusza Krauzego, Juliusza Ligonia, Kaliny, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Karola Miarki, Kasztanowa, Katowicka 1 - 23, 23A, Klonowa, Krzywa, Lipowa, Marcina Kasprzaka, Marianny i Jana Krzyżyńskich, Metalowców, Mikołaja Reja, Nowa, Piastowska, Piotra Niedurnego, Plebiscytowa, Pocztowa 1, 2, 3, 5, 7 - 7A, 9, Pokoju, Powstańców Warszawy, ppłk. Teodora Mańczyka, Romana Dmowskiego, Szkolna 1 - 10, Śląska, Tadeusza Kościuszki, Teodora Piechaczka, Topolowa, Wierzbowa, Wiśniowa, Władysława Sikorskiego, Wojska Polskiego, Zielona

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Dawid Adam Kostempski
    571 (13,45%)
  2. 5 Danuta Maria Kontny
    96 (2,26%)
  3. 6 Katarzyna Maria Wyciślok
    40 (0,94%)
  4. 3 Krzysztof Franciszek Kiełkowski
    73 (1,72%)
  5. 2 Grzegorz Henryk Gniełka
    150 (3,53%)
  6. 4 Urszula Maria Kruszona
    79 (1,86%)
  7. 7 Monika Krystyna Wójcicka-Swarlik
    19 (0,45%)

KOMITET WYBORCZY RUCH ŚLĄZAKÓW-ŚWIĘTOCHŁOWICE

kandydatliczba głosów

  1. 3 Maciej Czesław Zejman
    76 (1,79%)
  2. 5 Cezary Dariusz Malicki
    23 (0,54%)
  3. 2 Dawid Dariusz Malcherek
    159 (3,75%)
  4. 1 Zbigniew Adam Nowak
    1 066 (25,11%)
  5. 7 Gabriela Jadwiga Bugaj-Miętkiewicz
    52 (1,22%)
  6. 6 Aleksandra Jadwiga Leśniak
    46 (1,08%)
  7. 4 Danuta Elżbieta Kuźniciusz
    24 (0,57%)

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA PRZYJAZNE ŚWIĘTOCHŁOWICE

kandydatliczba głosów

  1. 6 Marcin Brunon Hubalek
    23 (0,54%)
  2. 7 Roman Stanisław Adler
    0 (0%)
  3. 1 Alicja Elżbieta Kiołbasa
    334 (7,87%)
  4. 3 Renata Kazimiera Zjawińska
    33 (0,78%)
  5. 5 Jarosław Andrzej Czaporowski
    27 (0,64%)
  6. 2 Helena Adler
    120 (2,83%)
  7. 4 Grażyna Brieze
    19 (0,45%)

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "RAZEM DLA ŚWIĘTOCHŁOWIC"

kandydatliczba głosów

  1. 1 Beata Danuta Loska
    224 (5,28%)
  2. 3 Łukasz Jerzy Respondek
    312 (7,35%)
  3. 2 Zofia Bronisława Pogoda
    287 (6,76%)
  4. 6 Grzegorz Damian Król
    55 (1,30%)
  5. 4 Marian Piotr Piegza
    172 (4,05%)
  6. 7 Agnieszka Karolina Kulik
    145 (3,42%)
  7. 5 Jacek Zenon Marciniak
    20 (0,47%)