Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Brzeg

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Miasto Brzeg ulice: 3 Maja, Agrestowa, Blacharska, Błonie, Bolesława Chrobrego, Cegielniana, Chopina, Cicha, Czereśniowa, Dębowa, Długa, Drzymały, Dzierżonia, Emilii Plater, Filozofów, Garbarska, Górna, Grobli, Jabłkowa, Jagodowa, Jezuitów, Kapucyńska, Karłowicza, Kępa Młyńska, Kościelna, Kowalska, Krakusa, Krzywa, Kwiatowa, Lekarska, Liliowa, Lompy, Lwowska, Malinowa, Małujowicka, Mały Rynek, Mleczna, Młynarska, Nadbrzeżna, Nadodrzańska, Oławska, Orla, Panieńska, Pańska, Partyzantów, Plac Bramy Wrocławskiej, Plac Drzewny, Plac Koszarowy, Plac Kościelny, Plac Młynów, Plac Moniuszki, Plac nad Odrą, Plac Zamkowy, Polska, Pomorska, Poziomkowa, Prochowa, Reja, Różana, Rynek, Rzeźnicza, Słoneczna, Stare Koszary, Staromiejska, Strzelecka, Sukiennice, Szpitalna, Śliwkowa, Świętej Jadwigi, Tęczowa, Wał Śluzowy, Wileńska, Wiśniowa, Władysława Jagiełły, Wojciecha, Wojska Polskiego, Wrocławska, Wysoka, Wyspiańskiego, Zakonnic, Zamkowa, Zielona.

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Ewa Cielibała
    19 (0,66%)
  2. 3 Andrzej Witkowski
    112 (3,87%)
  3. 2 Krystian Zdzisław Ławreniuk
    85 (2,94%)
  4. 4 Małgorzata Elżbieta Baranowska
    42 (1,45%)
  5. 7 Renata Elżbieta Jabłońska - Denes
    65 (2,25%)
  6. 1 Wojciech Stanisław Komarzyński
    580 (20,06%)
  7. 6 Robert Paweł Duda
    47 (1,63%)

KOMITET WYBORCZY TOWARZYSTWO ROZWOJU ZIEMI BRZESKIEJ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Tomasz Józef Woroszczuk
    24 (0,83%)
  2. 1 Robert Maciej Karlikowski
    186 (6,43%)
  3. 2 Iwona Anna Krzysztofek
    146 (5,05%)
  4. 4 Mirosława Sorokowska
    12 (0,41%)
  5. 5 Jadwiga Długosz
    34 (1,18%)

KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Michał Kwiatkowski
    29 (1,00%)
  2. 3 Maciej Całus
    24 (0,83%)
  3. 4 Wioletta Maria Dłucha
    14 (0,48%)
  4. 6 Tomasz Andrzej Kania
    14 (0,48%)
  5. 5 Katarzyna Izabella Chwastowska
    7 (0,24%)
  6. 1 Aleksandra Urszula Wróblewska
    51 (1,76%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jadwiga Danuta Kulczycka
    439 (15,18%)
  2. 2 Tomasz Fronckiewicz
    143 (4,94%)
  3. 4 Adam Jacek Pawlik
    85 (2,94%)
  4. 3 Renata Anna Listowska
    160 (5,53%)
  5. 6 Elżbieta Izabela Puszczewicz-Salak
    58 (2,01%)
  6. 5 Wiesław Grzegorz Zakrzewski
    17 (0,59%)
  7. 7 Robert Marek Wojewódka
    48 (1,66%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIE DLA WIĘZIENIA TAK DLA POŁĄCZENIA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Małgorzata Wajda
    64 (2,21%)
  2. 3 Łukasz Przemysław Mardas
    55 (1,90%)
  3. 5 Adam Grzegorz Głowacki
    72 (2,49%)
  4. 6 Magdalena Eugenia Duraj
    14 (0,48%)
  5. 1 Tomasz Radosław Wikieł
    145 (5,01%)
  6. 4 Urszula Łazarczyk
    57 (1,97%)
  7. 7 Kamilla Kinga Góral
    44 (1,52%)

Okręg 2

Miasto Brzeg ulice: Bohaterów Monte Cassino, Chorążych, Fabryczna, Herberta, Kamienna, Kolejowa, Kombatantów, Kotlarska, Kruszyńska, Krzyszowica, Księcia Jerzego II Piasta, Mickiewicza, Mossora, Nowy Rynek, Nysańska, Ofiar Katynia, Pierwszej Brygady, Piwowarska, Polna, Powstańców Śląskich, Rybacka, Rzemieślnicza, Saperska, Sikorskiego, Szkolna, Wita Stwosza, Władysława Łokietka, Ziemi Tarnowskiej

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Liliana Adriana Kołecka
    51 (1,64%)
  2. 1 Janusz Żebrowski
    465 (14,99%)
  3. 6 Anna Maria Łabudek
    61 (1,97%)
  4. 4 Agnieszka Anna Koczur
    34 (1,10%)
  5. 7 Franciszek Antoni Moszumański
    65 (2,10%)
  6. 3 Dariusz Wojciech Socha
    195 (6,29%)
  7. 2 Jacek Juchniewicz
    167 (5,38%)

KOMITET WYBORCZY TOWARZYSTWO ROZWOJU ZIEMI BRZESKIEJ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Agnieszka Anna Nowak - Partykiewicz
    29 (0,93%)
  2. 1 Elżbieta Maria Kużdżał
    251 (8,09%)
  3. 5 Jacek Zdzisław Solski
    19 (0,61%)
  4. 2 Mariusz Marcin Kolekta
    61 (1,97%)
  5. 6 Janusz Waldemar Włodarczyk
    54 (1,74%)
  6. 3 Maria Jantosz
    13 (0,42%)

KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Karolina Joanna Sobolewska
    95 (3,06%)
  2. 2 Małgorzata Anna Augustyn
    34 (1,10%)
  3. 4 Mariusz Kościelny
    14 (0,45%)
  4. 5 Agnieszka Sylwia Kubies
    16 (0,52%)
  5. 3 Tomasz Paweł Seiffert
    2 (0,06%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Krystyna Zaręba
    84 (2,71%)
  2. 1 Piotr Adam Szpulak
    392 (12,64%)
  3. 2 Henryk Mieczysław Knera
    98 (3,16%)
  4. 5 Barbara Genowefa Kamińska
    30 (0,97%)
  5. 3 Teresa Mirosława Dominik
    69 (2,22%)
  6. 7 Paweł Feliks Grabowski
    134 (4,32%)
  7. 4 Artur Kręcisz
    101 (3,26%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIE DLA WIĘZIENIA TAK DLA POŁĄCZENIA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Sabina Karolina Urban- Wierna
    2 (0,06%)
  2. 2 Anna Marzena Głogowska
    378 (12,19%)
  3. 6 Jakub Marcin Małkus
    17 (0,55%)
  4. 1 Agnieszka Pacek
    110 (3,55%)
  5. 7 Janusz Zbigniew Zdyb
    16 (0,52%)
  6. 5 Henryka Regina Maiwald
    7 (0,23%)
  7. 3 Marcin Paweł Łosiowski
    38 (1,23%)

Okręg 3

Miasto Brzeg ulice: 1 Maja, Bohaterów Westerplatte, Broniewskiego, Brzechwy, Ciepłownicza, Dąbrowskiej, Działkowa, Elektryczna, Gaj, Gdańska, Generała Grota Roweckiego, Górnośląska, Grudziądzka, Janczarskiego, Kani, Karola Szymanowskiego, Katowicka, Kopernika, Korczaka, Korfantego, Kościuszki, Księdza Makarskiego, Majora Sucharskiego, Makuszyńskiego, Morcinka, Norwida, Orzeszkowej, Plac Dąbrowskiego, Poprzeczna, Porazińskiej, Poznańska, Prusa, Ptasia, Reymonta, Składowa, Słowackiego, Starobrzeska, Struga, Szancera, Tetmajera, Toruńska, Tuwima, Żeromskiego, Żołnierzy Wyklętych.

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Eugeniusz Zwierzchowski
    120 (3,27%)
  2. 4 Anna Katarzyna Stasiorowska
    47 (1,28%)
  3. 1 Mariusz Waldemar Andruchowicz
    429 (11,68%)
  4. 3 Małgorzata Elżbieta Misztal
    253 (6,89%)
  5. 6 Henryka Bogumiła Stankiewicz
    62 (1,69%)
  6. 5 Piotr Krzysztof Medyński
    132 (3,59%)
  7. 7 Krzysztof Józef Grabowiecki
    361 (9,83%)

KOMITET WYBORCZY TOWARZYSTWO ROZWOJU ZIEMI BRZESKIEJ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Iwona Stanisława Waszczykowska
    20 (0,54%)
  2. 3 Henryk Marszałek
    28 (0,76%)
  3. 7 Paweł Jan Korycki
    137 (3,73%)
  4. 1 Zdzisław Bagiński
    133 (3,62%)
  5. 5 Joanna Magdalena Bogacka
    24 (0,65%)
  6. 6 Dorota Podsiadła
    27 (0,73%)
  7. 4 Leokadia Skoczek
    25 (0,68%)

KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Marcin Roman Senftleben
    63 (1,71%)
  2. 2 Dorota Rybacka
    15 (0,41%)
  3. 3 Ewelina Ewa Klimek
    22 (0,60%)
  4. 5 Michał Naróg
    14 (0,38%)
  5. 4 Marcin Łukasz Raczkowski
    32 (0,87%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Janusz Ireneusz Wójcik
    319 (8,68%)
  2. 2 Bożena Anna Szczęsna
    336 (9,15%)
  3. 3 Ewa Aleksandra Kozioł
    174 (4,74%)
  4. 6 Grażyna Joanna Pala
    17 (0,46%)
  5. 4 Stanisław Fedorów
    158 (4,30%)
  6. 5 Marek Podgajny
    83 (2,26%)
  7. 7 Piotr Jan Karpowicz
    66 (1,80%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIE DLA WIĘZIENIA TAK DLA POŁĄCZENIA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Marta Aleksandra Adamczyk
    15 (0,41%)
  2. 4 Joanna Ewa Okoniewska
    15 (0,41%)
  3. 7 Wojciech Józef Janas
    29 (0,79%)
  4. 6 Michał Julian Smuga
    40 (1,09%)
  5. 2 Waldemar Piotr Łużyński
    68 (1,85%)
  6. 3 Małgorzata Słodkowska
    82 (2,23%)
  7. 1 Grzegorz Surdyka
    328 (8,93%)

Okręg 4

Miasto Brzeg ulice: Armii Krajowej, Chocimska, Cisowa, Fredry, Generała Andersa, Głowackiego, Grunwaldzka, Hetmana Tarnowskiego, Jana Pawła II, Jaśminowa, Jodłowa, Kardynała Wyszyńskiego, Kasztanowa, Kilińskiego, Kochanowskiego, Konopnickiej, Króla Jana III, Krótka, Księdza Popiełuszki, Kusocińskiego, Lechicka, Legionistów, Lipowa, Marszałka Piłsudskiego, Marysieńki, Modrzewiowa, Myczkowskiego, Piastowska, Plac Dworcowy, Planty, Platanowa, Robotnicza, Skłodowskiej, Słowiańska, Sobieskiego, Spacerowa, Sportowa, Topolowa, Towarowa, Trzech Kotwic, Wiedeńska, Wierzbowa, Włościańska, Wolności, Wydarzeń Brzeskich 1966 r. , Zapolskiej

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jerzy Piotr Wrębiak
    810 (21,00%)
  2. 4 Jadwiga Walasek
    76 (1,97%)
  3. 2 Kazimierz Antonii Kozłowski
    199 (5,16%)
  4. 3 Ryszard Adam Wirga
    105 (2,72%)
  5. 5 Teresa Nowosielska
    42 (1,09%)
  6. 6 Ryszard Tadeusz Różański
    106 (2,75%)
  7. 7 Patrycja Magdalena Sobczyńska
    24 (0,62%)
  8. 8 Leszek Lipiński
    65 (1,68%)

KOMITET WYBORCZY TOWARZYSTWO ROZWOJU ZIEMI BRZESKIEJ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Joanna Władysława Sławska
    7 (0,18%)
  2. 1 Andrzej Marek Jędrzejko
    142 (3,68%)
  3. 7 Kacper Antoni Klichta
    20 (0,52%)
  4. 3 Iwona Maria Pasierska
    81 (2,10%)
  5. 2 Radosław Stanisław Preis
    226 (5,86%)
  6. 6 Bernard Karol Oestreicher
    30 (0,78%)
  7. 4 Anna Emilia Kuliczkowska
    8 (0,21%)

KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Andrzej Michał Wolański
    39 (1,01%)
  2. 1 Grzegorz Kołodziejski
    93 (2,41%)
  3. 2 Elżbieta Bożena Małkus
    6 (0,16%)
  4. 4 Magdalena Weronika Młodzianowska
    8 (0,21%)
  5. 5 Kinga Maria Grycan
    15 (0,39%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Jadwiga Trzęsowska
    50 (1,30%)
  2. 1 Jacek Rafał Niesłuchowski
    563 (14,59%)
  3. 3 Roman Andrzej Sachaj
    88 (2,28%)
  4. 2 Renata Ewa Biss
    275 (7,13%)
  5. 7 Janina Podobińska
    58 (1,50%)
  6. 8 Waldemar Karol Wysocki
    27 (0,70%)
  7. 4 Maria Chlebowska
    101 (2,62%)
  8. 6 Aleksander Smutny
    34 (0,88%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIE DLA WIĘZIENIA TAK DLA POŁĄCZENIA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Iwona Ewa Studniczka
    35 (0,91%)
  2. 6 Natalia Ewelina Maiwald
    8 (0,21%)
  3. 1 Grzegorz Tomasz Chrzanowski
    442 (11,46%)
  4. 3 Kamil Szeremet
    12 (0,31%)
  5. 4 Wojciech Marek Wójcik
    22 (0,57%)
  6. 7 Marta Czerniak
    9 (0,23%)
  7. 8 Karolina Magdalena Miśkiewicz- Wikieł
    12 (0,31%)
  8. 5 Paweł Marian Głogowski
    20 (0,52%)