Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Gliwice

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

osiedla: Brzezinka, Czechowice, Kopernik, Łabędy, Wojska Polskiego

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Adam Marek Michczyński
    1 475 (8,54%)
  2. 3 Violetta Barbara Kuźnik
    405 (2,35%)
  3. 5 Andrzej Adam Korolewicz
    334 (1,93%)
  4. 4 Katarzyna Jadwiga Stanienda-Pilecki
    166 (0,96%)
  5. 7 Aneta Beata Tyrcz
    161 (0,93%)
  6. 6 Piotr Stanisław Caban
    155 (0,90%)
  7. 8 Marek Korus
    341 (1,98%)
  8. 2 Zdzisław Goliszewski
    849 (4,92%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 3 Paweł Łysiuk
    52 (0,30%)
  2. 8 Grzegorz Romaniec
    54 (0,31%)
  3. 7 Monika Anna Starzomska
    41 (0,24%)
  4. 1 Tomasz Jan Sieradzki
    379 (2,20%)
  5. 6 Jarosław Józef Płowiec
    27 (0,16%)
  6. 4 Izabela Anna Wieczorek
    80 (0,46%)
  7. 2 Justyna Fijałkowska
    170 (0,98%)
  8. 5 Dawid Piotr Jasiński
    161 (0,93%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 8 Mirosław Stanisław Kierych
    48 (0,28%)
  2. 2 Elżbieta Helena Furtak
    138 (0,80%)
  3. 4 Daniel Piotr Gorlicki
    56 (0,32%)
  4. 3 Dariusz Bernard Frankowski
    56 (0,32%)
  5. 5 Jessica Dominika Hodura
    39 (0,23%)
  6. 6 Beata Kochańska
    54 (0,31%)
  7. 1 Bernard Jan Fic
    578 (3,35%)
  8. 7 Iwona Ernst-Tworek
    20 (0,12%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA DLA GLIWIC ZYGMUNTA FRANKIEWICZA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Zbigniew Andrzej Grzyb
    713 (4,13%)
  2. 1 Krystyna Wacława Sowa
    3 586 (20,77%)
  3. 2 Grażyna Oleńka Walter-Łukowicz
    823 (4,77%)
  4. 3 Jacek Andrzej Trochimowicz
    1 067 (6,18%)
  5. 8 Iwona Drozd
    345 (2,00%)
  6. 6 Aleksandra Maria Wachtarczyk-Wielkopolan
    163 (0,94%)
  7. 7 Andrzej Bolesław Chodorowski
    572 (3,31%)
  8. 5 Krzysztof Paweł Czapla
    473 (2,74%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Henryk Józef Woźniak
    411 (2,38%)
  2. 2 Przemysław Jarosław Szczukiewicz
    334 (1,93%)
  3. 1 Ewa Maria Potocka
    1 665 (9,64%)
  4. 3 Andrzej Jan Grabowski
    366 (2,12%)
  5. 7 Ewa Urszula Bilewska-Włoch
    88 (0,51%)
  6. 4 Monika Ewa Wszołek
    402 (2,33%)
  7. 8 Maciej Ryszard Mizerski
    192 (1,11%)
  8. 6 Anna Kurzaj
    225 (1,30%)

Okręg 2

osiedla: Obrońców Pokoju, Szobiszowice, Śródmieście, Zatorze, Żerniki

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Tomasz Tadeusz Tylutko
    1 769 (8,97%)
  2. 3 Adam Majgier
    699 (3,55%)
  3. 2 Elżbieta Izabela Kogowska-Piasecka
    657 (3,33%)
  4. 5 Zofia Magdalena Trzeszkowska-Nowak
    682 (3,46%)
  5. 4 Bogusław Władysław Superat
    265 (1,34%)
  6. 6 Jacek Witold Chadalski
    192 (0,97%)
  7. 7 Teresa Drzazga
    111 (0,56%)
  8. 9 Bartosz Marek Rybczak
    278 (1,41%)
  9. 8 Ligia Danuta Mercik
    79 (0,40%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 7 Iwona Ewa Kamińska
    84 (0,43%)
  2. 3 Beata Iwona Keller-Gosiewska
    34 (0,17%)
  3. 8 Michał Aleksander Palatyński
    25 (0,13%)
  4. 1 Jakub Nieckarz
    377 (1,91%)
  5. 5 Bożena Grażyna Kamińska-Truś
    45 (0,23%)
  6. 2 Mirosława Teresa Sander
    113 (0,57%)
  7. 4 Rafał Paweł Mielnik
    102 (0,52%)
  8. 9 Tomasz Mateusz Jarząb
    78 (0,40%)
  9. 6 Sebastian Ryszard Ledwig
    87 (0,44%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 3 Marcin Michał Guś
    108 (0,55%)
  2. 1 Patryk Dominik Hodura
    295 (1,50%)
  3. 2 Wojciech Szymon Czapla
    147 (0,75%)
  4. 4 Aleksandra Anna Janik
    138 (0,70%)
  5. 7 Ewa Barbara Skwarek
    21 (0,11%)
  6. 5 Mariusz Damian Klepek
    39 (0,20%)
  7. 6 Monika Anna Wrzos
    46 (0,23%)
  8. 9 Anna Maria Gorlicka
    43 (0,22%)
  9. 8 Beata Iwona Harasim
    56 (0,28%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA DLA GLIWIC ZYGMUNTA FRANKIEWICZA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Adam Marian Neumann
    1 124 (5,70%)
  2. 1 Zygmunt Mieczysław Frankiewicz
    3 831 (19,43%)
  3. 6 Małgorzata Jadwiga Konior
    169 (0,86%)
  4. 4 Michał Adam Jaśniok
    856 (4,34%)
  5. 3 Magdalena Gabriela Budny
    628 (3,19%)
  6. 5 Krzysztof Robert Kleczka
    1 239 (6,28%)
  7. 7 Katarzyna Anna Wakuła
    207 (1,05%)
  8. 9 Aleksandra Ewa Szyszka
    290 (1,47%)
  9. 8 Piotr Henryk Gogoliński
    258 (1,31%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Zbigniew Jacek Wygoda
    1 529 (7,75%)
  2. 8 Grzegorz Robert Jasik
    435 (2,21%)
  3. 2 Andrzej Wacław Karbownik
    736 (3,73%)
  4. 4 Andrzej Stanisław Zarzycki
    238 (1,21%)
  5. 3 Joanna Karweta
    451 (2,29%)
  6. 5 Leszek Curyło
    821 (4,16%)
  7. 6 Anita Sonia Rogalska
    279 (1,42%)
  8. 7 Danuta Czesława Betlejewska-Szymczak
    56 (0,28%)

Okręg 3

osiedla: Baildona, Ligota Zabrska, Politechnika, Sośnica

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 6 Justyna Agnieszka Maziuk
    157 (1,39%)
  2. 5 Gabriel Jan Bodzioch
    738 (6,52%)
  3. 1 Ryszard Stanisław Buczek
    1 424 (12,58%)
  4. 2 Petros Tovmasyan
    570 (5,03%)
  5. 3 Rozalia Kopij
    132 (1,17%)
  6. 4 Wiesław Grzęda
    255 (2,25%)
  7. 7 Anna Alicja Kocyan
    114 (1,01%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Ewa Helena Chwedoruk
    133 (1,17%)
  2. 4 Aleksandra Grażyna Wiśniewska
    61 (0,54%)
  3. 3 Piotr Michał Wieczorek
    132 (1,17%)
  4. 1 Mirosław Wiesław Sternik
    193 (1,70%)
  5. 6 Zenon Sadowski
    50 (0,44%)
  6. 5 Anna Maria Grabias
    74 (0,65%)
  7. 7 Agnieszka Monika Róg-Sołtysiak
    114 (1,01%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 5 Jarosław Konrad Pozowski
    7 (0,06%)
  2. 4 Krystian Michał Malcherek
    34 (0,30%)
  3. 6 Jolanta Krystyna Ogaza
    54 (0,48%)
  4. 2 Adrian Patryk Maciaszek
    149 (1,32%)
  5. 1 Natalia Sylwia Lembas-Czuba
    262 (2,31%)
  6. 3 Dariusz Piotr Repetyński
    42 (0,37%)
  7. 7 Marta Anna Jaśniewicz-Kowalska
    24 (0,21%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA DLA GLIWIC ZYGMUNTA FRANKIEWICZA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Karolina Anna Bielecka
    637 (5,63%)
  2. 1 Marek Jan Pszonak
    1 366 (12,07%)
  3. 6 Marcin Michał Kiełpiński
    808 (7,14%)
  4. 3 Jadwiga Irena Świerczyńska
    256 (2,26%)
  5. 4 Marcin Grabiec
    625 (5,52%)
  6. 7 Barbara Krystyna Henne
    201 (1,78%)
  7. 5 Marcin Andrzej Włodarczyk
    198 (1,75%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Józef Sadowski
    624 (5,51%)
  2. 6 Zofia Grażyna Churska
    55 (0,49%)
  3. 4 Michał Piotr Stawowiak
    71 (0,63%)
  4. 1 Agnieszka Urszula Filipkowska
    961 (8,49%)
  5. 5 Wojciech Marek Winiarski
    221 (1,95%)
  6. 7 Marcin Tomasz Unold
    71 (0,63%)
  7. 2 Urszula Maria Więckowska
    509 (4,50%)

Okręg 4

osiedla: Bojków, Ostropa, Sikornik, Stare Gliwice, Trynek, Wilcze Gardło, Wójtowa Wieś.

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Łukasz Chmielewski
    2 419 (11,67%)
  2. 2 Krzysztof Paweł Procel
    592 (2,86%)
  3. 3 Danuta Zofia Gąsior
    424 (2,04%)
  4. 4 Janusz Krzysztof Żak
    224 (1,08%)
  5. 7 Wojciech Nowakowski
    114 (0,55%)
  6. 5 Ilona Danuta Nawara-Malik
    573 (2,76%)
  7. 6 Robert Łukasz Kłosowski
    203 (0,98%)
  8. 8 Elżbieta Maria Kotlarska
    121 (0,58%)
  9. 9 Agnieszka Sadowniczyk
    178 (0,86%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Damian Piotr Sifczyk
    608 (2,93%)
  2. 9 Mariusz Błażej Pruszko
    77 (0,37%)
  3. 3 Anna Maria Urbańska
    166 (0,80%)
  4. 5 Anna Maria Gala
    63 (0,30%)
  5. 4 Paweł Krzysztof Pilarski
    113 (0,54%)
  6. 7 Katarzyna Anna Smyczek
    56 (0,27%)
  7. 6 Krzysztof Aleksander Werner
    51 (0,25%)
  8. 8 Monika Kula
    91 (0,44%)
  9. 2 Mariusz Grzegorz Ważny
    176 (0,85%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 4 Michał Paweł Fic
    130 (0,63%)
  2. 2 Daniel Krzysztof Pietrynek
    326 (1,57%)
  3. 6 Jacek Piotr Nowak
    32 (0,15%)
  4. 1 Małgorzata Popińska
    766 (3,69%)
  5. 3 Stefan Piotr Żeromski
    182 (0,88%)
  6. 5 Janusz Józef Drużbański
    24 (0,12%)
  7. 7 Barbara Maria Kuzia-Widera
    38 (0,18%)
  8. 8 Anna Danuta Kaczmar
    65 (0,31%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA DLA GLIWIC ZYGMUNTA FRANKIEWICZA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Aleksandra Justyna Sowa-Moreń
    707 (3,41%)
  2. 2 Piotr Gerard Wieczorek
    930 (4,49%)
  3. 9 Jarosław Tomasz Wypych
    718 (3,46%)
  4. 3 Stanisław Józef Kubit
    829 (4,00%)
  5. 1 Tadeusz Olejnik
    1 434 (6,92%)
  6. 8 Małgorzata Danuta Hutnikiewicz
    530 (2,56%)
  7. 4 Paweł Bronisław Wróblewski
    1 384 (6,67%)
  8. 6 Jolanta Bożena Białek-Kaleta
    558 (2,69%)
  9. 7 Jolanta Maria Winkler
    463 (2,23%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Beata Kaniowska
    237 (1,14%)
  2. 2 Katarzyna Bogna Kuczyńska-Budka
    2 516 (12,13%)
  3. 4 Aleksandra Barbara Żółtowska-Ostroszczyk
    304 (1,47%)
  4. 1 Janusz Kazimierz Szymanowski
    1 314 (6,34%)
  5. 3 Tomasz Ryszard Łobodziński
    274 (1,32%)
  6. 5 Jarosław Andrzej Kądzielewski
    276 (1,33%)
  7. 7 Jan Alojzy Eichhof
    200 (0,96%)
  8. 9 Jerzy Wasik
    115 (0,55%)
  9. 8 Aleksandra Danuta Witek
    134 (0,65%)