Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady gminy Wiśniowa

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Sołectwo Glichów

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Tomasz Marek Popielak

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUMIŁA PAWLAKA

84 (40,98%)

Zbigniew Bugaj

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

93 (45,37%)

Maciej Franciszek Skiba

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

28 (13,66%)

Okręg 2

Sołectwo Kobielnik

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Teresa Rokosz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUMIŁA PAWLAKA

180 (70,04%)

Dawid Marek

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

77 (29,96%)

Okręg 3

Sołectwo Lipnik-część sołectwa Lipnik, osiedle Granice, granica drogą powiatową z Wiśniowej do Lipnika, Droga gminna za sklepem-domy po lewej stronie do rzeki, osiedle przy drodze przez Dział, domy w polach, granica drogą Lipnik pod Kamiennik następnie potokiem w kierunku ujęcia nr 1

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Barbara Kirzeniewska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUMIŁA PAWLAKA

85 (29,11%)

Stanisław Wojciech Bardel

KOMITET WYBORCZY STRONNICTWA LUDOWEGO „OJCOWIZNA” RP

119 (40,75%)

Anna Habieda

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

88 (30,14%)

Okręg 4

Sołectwo Lipnik – część sołectwa Lipnik, granica drogą powiatową Wiśniowa – Lipnik-domy po prawej stronie, domy wzdłuż drogi w Kierunku Myślenic do skrzyżowania z drogą w kierunku Glichowa, osiedle Kretówki

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Paweł Talarek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUMIŁA PAWLAKA

173 (57,48%)

Stanisław Bogacz

KOMITET WYBORCZY STRONNICTWA LUDOWEGO „OJCOWIZNA” RP

74 (24,58%)

Monika Maria Pawlikowska

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

54 (17,94%)

Okręg 5

Sołectwo Lipnik – część sołectwa Lipnik – granica drogą powiatową Lipnik-Glichów, osiedle Kąty, Syberia, domy na Podlesiu, granica drogą Lipnik pod Kamiennik do potoku, wzdłuż potoku w kierunku ujęcia nr 1, do granicy sołectwa

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Stanisław Jamróz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUMIŁA PAWLAKA

80 (31,25%)

Stanisław Kuchnia

KOMITET WYBORCZY STRONNICTWA LUDOWEGO „OJCOWIZNA” RP

35 (13,67%)

Barbara Habieda

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

95 (37,11%)

Tadeusz Pałka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

46 (17,97%)

Okręg 6

Sołectwo Poznachowice Dolne

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Szczepan Piotr Jakubiak

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUMIŁA PAWLAKA

93 (33,45%)

Kazimierz Stanisław Grabacki

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

92 (33,09%)

Roman Jan Kowalczyk

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

93 (33,45%)

Okręg 7

Sołectwo Węglówka – część sołectwa, osiedla: Parylówka, Łabędzie, Krzysztofki, Wieczniaki, Leśniaki, Chałupniki, Weszkówka, Ślusarzówka, Węgierskie

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Bożena Orłowska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUMIŁA PAWLAKA

129 (68,98%)

Barbara Tokarz

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

58 (31,02%)

Okręg 8

Sołectwo Węglówka – część sołectwa, osiedla: Jaworzyce, Olbrówka, Lisówka, Franiaki, Olejarzówka, Działy, Judaszówka, Młynki, Oleskówka, Draby, Majdy, Misiówka, Zięby, Szczałba

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Marta Kus

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUMIŁA PAWLAKA

22 (10,09%)

Lucyna Maria Zborowska

KOMITET WYBORCZY STRONNICTWA LUDOWEGO „OJCOWIZNA” RP

136 (62,39%)

Grażyna Zofia Klimek

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

60 (27,52%)

Okręg 9

Sołectwo Węglówka – część sołectwa, osiedla: Obajtki, Pilchy, Dwór, Wosie, Przylasek, Marki, Las

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Iwona Maria Majewska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUMIŁA PAWLAKA

101 (49,27%)

Katarzyna Zofia Malec

KOMITET WYBORCZY STRONNICTWA LUDOWEGO „OJCOWIZNA” RP

104 (50,73%)

Okręg 10

Sołectwo Wierzbanowa

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Stanisław Syn Andrzeja Murzyn

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUMIŁA PAWLAKA

136 (41,21%)

Sylwester Józef Malec

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

86 (26,06%)

Jan Pazdur

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

77 (23,33%)

Tadeusz Łacny

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

31 (9,39%)

Okręg 11

Sołectwo Wiśniowa – wschodnia część sołectwa Wiśniowa od Poznachowic Dolnych wzdłuż rzeki Krzyworzeka, droga przez osiedle Murzynówka do ujęcia na potoku na Padoły

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Monika Gil-Górka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUMIŁA PAWLAKA

121 (55,50%)

Stanisław Syn Aleksandra Murzyn

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

51 (23,39%)

Józef Edward Kośmider

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

46 (21,10%)

Okręg 12

Sołectwo Wiśniowa – część sołectwa Wiśniowa po prawej stronie drogi przez osiedle Murzynówka, domy na Podlesiu, domy nad cmentarzem, droga gminna do Rynku obok Kościoła, wzdłuż rzeki Krzyworzeka do drogi gminnej przez Murzynówkę

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Piotr Tomasz Głąb

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUMIŁA PAWLAKA

65 (31,86%)

Radosław Jan Rokosz

KOMITET WYBORCZY STRONNICTWA LUDOWEGO „OJCOWIZNA” RP

61 (29,90%)

Katarzyna Józefa Gaweł-Tokarz

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

78 (38,24%)

Okręg 13

Sołectwo Wiśniowa – wschodnia część sołectwa Wiśniowa od Rynku w kierunku Wierzbanowej, granica rzeką Krzyworzeka, osiedle Wilkówka

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Bronisława Gorczyca

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUMIŁA PAWLAKA

81 (37,16%)

Teresa Danuta Węglarz

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

98 (44,95%)

Danuta Czosnykowska

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

13 (5,96%)

Michał Wojciech Piskorski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

26 (11,93%)

Okręg 14

Sołectwo Wiśniowa-zachodnia część sołectwa Wiśniowa od Poznachowic Dolnych do Urzędu Gminy, granica wzdłuż rzeki Krzyworzeka, most k/Urzędu Gminy, droga wewnętrzna koło Zajazdu

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Piotr Stanisław Kowal

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUMIŁA PAWLAKA

60 (27,52%)

Jan Chabiński

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

39 (17,89%)

Urszula Magdalena Moryc

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

119 (54,59%)

Okręg 15

Sołectwo Wiśniowa – zachodnia część sołectwa Wiśniowa od Urzędu Gminy do granicy z Kobielnikiem, granica wzdłuż rzeki Krzyworzeka

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Grzegorz Kaczmarczyk

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUMIŁA PAWLAKA

117 (47,56%)

Stanisław Bajer

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

66 (26,83%)

Kazimiera Polak

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

63 (25,61%)