Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Suwałki

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Ulice: 24 Sierpnia, 41 Pułku Piechoty, Adama Mickiewicza, Aleksandry Piłsudskiej, Andrzeja Wajdy, Artyleryjska, Augusta II Mocnego, Augustowska, Bakałarzewska, Bałtycka, Batalionów Chłopskich, Bazarowa, Białostocka, Bielskobialska, Bohaterów, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Brylantowa, Bulwarowa, Bursztynowa, Bydgoska, Chełmska, Ciechanowska, Częstochowska, Czwartaków, Dubowo I, Diamentowa, Elbląska, Ełcka, Emilii Plater, Filipowska, Gabriela Narutowicza, Gdańska, Generała Kazimierza Pułaskiego (nieparzyste do nr 61 oraz parzyste do nr 52), Generała Mieczysława Mackiewicza, Generała Władysława Sikorskiego, Generała Zygmunta Podhorskiego, Giżycka, Gołdapska, Gorzowska, Grunwaldzka, Hugona Kołłątaja, Husarii, Ignacego Krasickiego, Iławska, Innowacyjna, Jana III Sobieskiego, Jeleniogórska, Kaliska, Kamedulska, Kapitana Mieczysława Wojczyńskiego, Karola Majerskiego, Katowicka, Kawaleryjska, Kazimierza Wielkiego, Kielecka, Konińska, Kosynierów, Koszalińska, Krakowska, Krośnieńska, Królowej Jadwigi, Krzemowa, Księdza Jerzego Aleksandra Popiełuszki, Księdza Kazimierza Aleksandra Hamerszmita, Lazurowa, Legnicka, Leszczyńska, Leśna, Lotnicza, Lubelska, Łanowa, Łomżyńska, Łódzka, Majora Hubala, Mariana Piekarskiego, Marii Skłodowskiej-Curie, Mieszka I, Miodowa, Morska, Nowosądecka, Ogrodowa, Olecka, Olsztyńska, Opolska, Ostrołęcka, Papiernia, Partyzantów, Pawła Suzina, Piękna, Pilska, Piotrkowska, plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, plac Świętego Krzyża, Platynowa, Płocka, Podpułkownika Jerzego Dąbrowskiego ps. "Łupaszka", Powstańców Śląskich, Powstańców Wielkopolskich, Poznańska, Przemyska, Pułkownika Adama Ignacego Koca, Raczkowska, Radomska, Rotmistrza Kazimierza Ptaszyńskiego, Rubinowa, Rzemieślnicza, Rzeszowska, Saperska, Siedlecka, Sieradzka, Skierniewicka, Słupska, Sopocka, Spokojna, Sportowa, Stanisława Staszica, Stefana Batorego, Stefana Żeromskiego, Szafirowa, Szczecińska, Szpitalna (parzyste do nr 34, nieparzyste do nr 43), Szwoleżerów, Szymona Konarskiego, Tadeusza Kościuszki, Targowa, Tarnobrzeska, Tarnowska, Topazowa, Toruńska, Traktorzystów, Turkusowa, Ułanów Grochowskich, Walerego Romana, Wałbrzyska, Władysława Jagiełły, Władysława Łokietka, Władysława Stanisława Reymonta, Władysława Warneńczyka, Warszawska, Wawrzyńca Gałaja, Wazów, Węgorzewska, Włocławska, Wojska Polskiego, Wrocławska, Zacisze, Zamojska, Zarzecze, Zastawie, Zielna, Zielonogórska, Zygmunta Augusta, Żytnia

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Robert Wagner
    67 (1,10%)
  2. 3 Iwona Małgorzata Górka
    202 (3,32%)
  3. 2 Jacek Juszkiewicz
    353 (5,80%)
  4. 6 Wojciech Rodak
    84 (1,38%)
  5. 1 Zdzisław Koncewicz
    627 (10,31%)
  6. 5 Jarosław Józef Kowalewski
    224 (3,68%)
  7. 7 Jolanta Nikścin
    65 (1,07%)
  8. 8 Urszula Andruszkiewicz
    136 (2,24%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Józef Wiesław Murawko
    129 (2,12%)
  2. 5 Karol Kowalczyk
    17 (0,28%)
  3. 4 Mariusz Butkiewicz
    12 (0,20%)
  4. 3 Urszula Górska
    20 (0,33%)
  5. 2 Alicja Panasiewicz
    10 (0,16%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Natalia Bogdan
    47 (0,77%)
  2. 2 Adam Kacprzyk
    93 (1,53%)
  3. 6 Bożena Nalaskowska
    11 (0,18%)
  4. 4 Miłosz Sadowski
    49 (0,81%)
  5. 7 Barbara Grygieńć
    25 (0,41%)
  6. 8 Michał Piotr Mostowski
    19 (0,31%)
  7. 1 Mariusz Szmidt
    205 (3,37%)
  8. 5 Małgorzata Bagan
    25 (0,41%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZĄ NAS SUWAŁKI-CZESŁAW RENKIEWICZ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Zbigniew Roman De-Mezer
    641 (10,54%)
  2. 6 Lidia Kulik
    143 (2,35%)
  3. 8 Kamil Krzysztof Sokołowski
    62 (1,02%)
  4. 4 Aleksandra Maria Karczewska
    59 (0,97%)
  5. 5 Kamil Klimek
    334 (5,49%)
  6. 7 Andrzej Łapiński
    204 (3,35%)
  7. 1 Ewa Beata Sidorek
    976 (16,05%)
  8. 3 Wojciech Pająk
    259 (4,26%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY SUWAŁK

kandydatliczba głosów

  1. 1 Sławomir Sieczkowski
    349 (5,74%)
  2. 2 Karolina Patrycja Stachowicz
    85 (1,40%)
  3. 5 Beata Choińska
    16 (0,26%)
  4. 3 Dorota Piotrowska
    59 (0,97%)
  5. 7 Łukasz Wojno
    62 (1,02%)
  6. 4 Dorota Orłowska
    50 (0,82%)
  7. 8 Edward Szczecina
    41 (0,67%)
  8. 6 Żaneta Anna Taraszkiewicz
    61 (1,00%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SUWALSKIE POROZUMIENIE PRAWICY"

kandydatliczba głosów

  1. 2 Marek Domagała
    32 (0,53%)
  2. 8 Justyna Makarewicz
    8 (0,13%)
  3. 4 Michalina Cimochowska
    22 (0,36%)
  4. 7 Tomasz Bogdan
    37 (0,61%)
  5. 6 Jerzy Kruszewski
    4 (0,07%)
  6. 3 Małgorzata Walendzewicz
    19 (0,31%)
  7. 1 Leszek Lewoc
    115 (1,89%)
  8. 5 Dorota Bartoszewicz
    23 (0,38%)

Okręg 2

Ulice: 1 Maja, 100 - lecia Niepodległości, Błogosławionej Siostry Kanizji Mackiewicz, Bolesława Prusa, Budowlana, Chłodna, Cicha, Ciesielska, Czesława Miłosza , Dąbrówka, Energetyczna, Generała Józefa Dwernickiego, Górna, Górnicza, Henryka Sienkiewicza, Jana Brzechwy, Jana Kochanowskiego, Janusza Korczaka, Jasna, Juliusza Słowackiego, Kapitana Stanisława Bielickiego, Klasztorna, Kolejowa, Kowieńska, Krótka, Księdza Jerzego Jana Zawadzkiego, Ludwika Waryńskiego, Łąkowa, Mała, Marii Konopnickiej, Mechaników, Miła, Młynarska, Murarska, Muzyczna, Osiedle II, Parkowa, Parowozowa, Piaskowa, Pogodna, Polna, Północna, Przemysłowa, Przytorowa, Robotnicza, Rolnicza, Sejneńska, Sianożęć, Składowa, Słoneczna, Spacerowa, Stanisława Staniszewskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Szkolna, Teofila Noniewicza, Utrata, Utrata Krótka, Wesoła, Wiejska, Wigierska, Wileńska, Wisławy Szymborskiej, Wylotowa, Zahańcze, Zbigniewa Herberta, Zwrotnicza, Żniwna

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Wojciech Malesiński
    290 (5,02%)
  2. 4 Jacek Bielenik
    111 (1,92%)
  3. 3 Małgorzata Gościewska
    191 (3,31%)
  4. 1 Bogdan Bezdziecki
    793 (13,73%)
  5. 5 Joanna Pachucka
    54 (0,93%)
  6. 7 Michał Sobolewski
    60 (1,04%)
  7. 6 Katarzyna Sikorska
    74 (1,28%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Krzysztof Kopiczko
    46 (0,80%)
  2. 4 Jadwiga Życzkowska
    25 (0,43%)
  3. 3 Andrzej Wiktor Augustynowicz
    12 (0,21%)
  4. 6 Danuta Bienio
    5 (0,09%)
  5. 2 Michał Juszkiewicz
    12 (0,21%)
  6. 5 Elżbieta Klejmunt
    2 (0,03%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jacek Niedźwiedzki
    382 (6,61%)
  2. 7 Tomasz Krzysztof Kamyszek
    64 (1,11%)
  3. 2 Katarzyna Karaszewska
    101 (1,75%)
  4. 3 Bożena Maria Kamińska
    195 (3,38%)
  5. 5 Monika Lipińska
    49 (0,85%)
  6. 4 Szymon Narkiewicz
    11 (0,19%)
  7. 6 Rafał Luto
    33 (0,57%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZĄ NAS SUWAŁKI-CZESŁAW RENKIEWICZ

kandydatliczba głosów

  1. 7 Marek Lech Zborowski-Weychman
    317 (5,49%)
  2. 2 Stanisław Kulikowski
    303 (5,25%)
  3. 1 Czesław Renkiewicz
    1 047 (18,13%)
  4. 5 Grażyna Serafin
    136 (2,35%)
  5. 4 Jadwiga Olbryś
    146 (2,53%)
  6. 6 Barbara Wierzbowska - Lebiediew
    87 (1,51%)
  7. 3 Kamil Lauryn
    449 (7,77%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY SUWAŁK

kandydatliczba głosów

  1. 1 Anna Regucka
    82 (1,42%)
  2. 2 Beata Jeleniewicz
    76 (1,32%)
  3. 4 Robert Daniłowicz
    61 (1,06%)
  4. 7 Stanisław Sieczkowski
    134 (2,32%)
  5. 6 Bartosz Ciszewski
    28 (0,48%)
  6. 3 Maria Dorota Aneszko
    52 (0,90%)
  7. 5 Ewa Katarzyna Kotowska
    22 (0,38%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SUWALSKIE POROZUMIENIE PRAWICY"

kandydatliczba głosów

  1. 6 Lidia Krejpcio
    16 (0,28%)
  2. 7 Joanna Ołów
    6 (0,10%)
  3. 1 Grzegorz Gorlo
    201 (3,48%)
  4. 2 Katarzyna Ząbkiewicz
    66 (1,14%)
  5. 3 Andrzej Romanowski
    22 (0,38%)
  6. 5 Wiesław Koman
    9 (0,16%)
  7. 4 Daniel Leszek Makarewicz
    6 (0,10%)

Okręg 3

Ulice: Akacjowa, Aleksandra Putry, Antoniego Patli, Armii Krajowej, Białorogi-leśniczówka, Brzozowa, Bukowa, Cedrowa, Chabrowa, Cisowa, Czarnoziem, Dębowa, Emila Młynarskiego, Fryderyka Chopina, Generała Kazimierza Pułaskiego (parzyste od nr 54 do końca, nieparzyste od nr 63 do końca), Generała Władysława Andersa, Grabowa, Jałowcowa, Jaśminowa, Jesionowa, Jodłowa, Kalinowa, Karola Brzostowskiego, Karola Szymanowskiego, Kasztanowa, Klonowa, Knuta Olofa Falka, Leszczynowa, Lipowa, Majora Stefana Buczyńskiego, Michała Kleofasa Ogińskiego, Modrzewiowa, Nowomiejska, Olszowa, Orzechowa, Papieża Jana Pawła II, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Romualda Minkiewicza, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Różana, Sosnowa, Stanisława Moniuszki, Studzieniczne, Szwajcaria, Świerkowa, Tadeusza Lutostańskiego, Topolowa, Tysiąclecia Litwy, Wierzbowa, Wiśniowa, Wrzosowa

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jarosław Schabieński
    671 (10,42%)
  2. 2 Jacek Roszkowski
    280 (4,35%)
  3. 7 Ludmiła Barbara Furman
    48 (0,75%)
  4. 3 Tadeusz Szymańczyk
    199 (3,09%)
  5. 4 Bożena Anuszkiewicz
    165 (2,56%)
  6. 6 Marta Jarosz
    86 (1,34%)
  7. 5 Zdzisław Stanisław Ścięgaj
    112 (1,74%)
  8. 8 Piotr Rydzewski
    209 (3,25%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 3 Katarzyna Wilicka
    39 (0,61%)
  2. 1 Ryszard Ołów
    224 (3,48%)
  3. 6 Piotr Wasiukow
    251 (3,90%)
  4. 5 Mariusz Życzkowski
    11 (0,17%)
  5. 2 Anna Andruszkiewicz
    25 (0,39%)
  6. 4 Elżbieta Urszula Szymczyk
    16 (0,25%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Barbara Kacprzyk-Gnoza
    102 (1,58%)
  2. 6 Małgorzata Dziczkowska
    38 (0,59%)
  3. 4 Rafał Kruszewski
    34 (0,53%)
  4. 3 Dariusz Wiśniewski
    30 (0,47%)
  5. 8 Marek Czarnowski
    12 (0,19%)
  6. 5 Tomasz Motulewicz
    37 (0,57%)
  7. 7 Petronela Woronko
    35 (0,54%)
  8. 1 Karol Korneluk
    367 (5,70%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZĄ NAS SUWAŁKI-CZESŁAW RENKIEWICZ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Andrzej Turowski
    846 (13,14%)
  2. 8 Wojciech Winnik
    277 (4,30%)
  3. 2 Sylwester Cimochowski
    326 (5,06%)
  4. 6 Ignacy Ołów
    252 (3,91%)
  5. 4 Ignacy Jasionowski
    151 (2,35%)
  6. 3 Krystyna Gwiazdowska
    305 (4,74%)
  7. 5 Anna Kumiszcza
    104 (1,62%)
  8. 7 Honorata Wanda Rudnik
    271 (4,21%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY SUWAŁK

kandydatliczba głosów

  1. 1 Mirosław Hartung
    349 (5,42%)
  2. 3 Dariusz Kołakowski
    66 (1,03%)
  3. 2 Teresa Wysocka - Kluczny
    56 (0,87%)
  4. 4 Izabela Borkowska
    37 (0,57%)
  5. 7 Rafał Chartowski
    41 (0,64%)
  6. 5 Grzegorz Komorowski
    34 (0,53%)
  7. 6 Paulina Jakubowska
    45 (0,70%)
  8. 8 Bernard Maciulewski
    21 (0,33%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SUWALSKIE POROZUMIENIE PRAWICY"

kandydatliczba głosów

  1. 1 Andrzej Marcówka
    75 (1,16%)
  2. 5 Tomasz Wasilewski
    20 (0,31%)
  3. 2 Marek Kaczmarek
    75 (1,16%)
  4. 8 Jerzy Tomkiewicz
    5 (0,08%)
  5. 3 Lucyna Gutowska
    63 (0,98%)
  6. 4 Zdzisław Borowski
    12 (0,19%)
  7. 6 Maria Małgorzata Stańczuk
    8 (0,12%)
  8. 7 Maria Teresa Perkowska
    8 (0,12%)

Okręg 4

Ulice: 11 Listopada, Alfreda Lityńskiego, Alfreda Wierusza-Kowalskiego, Franciszkańska, Ignacego Daszyńskiego, Ignacego Paderewskiego, Jerzego Antoniewicza, Krzywólka, Legionów, Ludwika Michała Paca, Mikołaja Reja, Romana Dmowskiego, Szpitalna (nieparzyste od nr 45 do końca, parzyste od nr 36 do końca), Wincentego Witosa

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Andrzej Łuczaj
    392 (6,04%)
  2. 5 Maria Jolanta Szupszyńska
    107 (1,65%)
  3. 6 Piotr Wasilewski
    186 (2,87%)
  4. 1 Tadeusz Czerwiecki
    469 (7,23%)
  5. 4 Grzegorz Kalejta
    235 (3,62%)
  6. 8 Łukasz Andrzej Morzuch
    37 (0,57%)
  7. 7 Elżbieta Łebska
    67 (1,03%)
  8. 3 Mariola Brygida Karpińska
    393 (6,06%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Grzegorz Andruszkiewicz
    61 (0,94%)
  2. 4 Emilia Rakowska
    5 (0,08%)
  3. 2 Cecylia Krystyna Jurkowska
    22 (0,34%)
  4. 6 Grzegorz Pietrołaj
    30 (0,46%)
  5. 3 Magdalena Życzkowska
    23 (0,35%)
  6. 5 Andrzej Lefek
    7 (0,11%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Małgorzata Żybura
    36 (0,55%)
  2. 2 Tomasz Jackiewicz
    60 (0,92%)
  3. 6 Marta Ewa Chomicz
    36 (0,55%)
  4. 7 Dariusz Sinkiewicz
    18 (0,28%)
  5. 8 Biruta Gudajtis
    28 (0,43%)
  6. 3 Bogusława Weronika Pigiel
    30 (0,46%)
  7. 4 Tomasz Samulewicz
    13 (0,20%)
  8. 1 Zbysław Wojciech Grajek
    337 (5,19%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZĄ NAS SUWAŁKI-CZESŁAW RENKIEWICZ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Zdzisław Przełomiec
    789 (12,16%)
  2. 5 Adam Ołowniuk
    363 (5,59%)
  3. 4 Edyta Kimera-Lange
    75 (1,16%)
  4. 7 Waldemar Andrzej Siedlecki
    145 (2,23%)
  5. 2 Anna Ruszewska
    836 (12,88%)
  6. 6 Marek Urynowicz
    143 (2,20%)
  7. 3 Sławomir Jan Szeszko
    354 (5,45%)
  8. 8 Ewa Agnieszka Żegaczewska
    131 (2,02%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY SUWAŁK

kandydatliczba głosów

  1. 2 Anna Sznejder
    112 (1,73%)
  2. 3 Adam Pomian
    167 (2,57%)
  3. 1 Anna Maria Gawlińska
    184 (2,84%)
  4. 4 Dariusz Koncewicz
    150 (2,31%)
  5. 5 Teresa Jagłowska
    49 (0,76%)
  6. 8 Piotr Andrzej Lauryn
    50 (0,77%)
  7. 6 Marian Rutkowski
    29 (0,45%)
  8. 7 Krzysztof Tomczyk
    61 (0,94%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "SUWALSKIE POROZUMIENIE PRAWICY"

kandydatliczba głosów

  1. 1 Zenon Dziedzic
    35 (0,54%)
  2. 2 Alicja Romanowska
    59 (0,91%)
  3. 5 Mirosław Krzywicki
    15 (0,23%)
  4. 3 Eliza Anna Bajer
    39 (0,60%)
  5. 6 Karol Brezgieł
    8 (0,12%)
  6. 8 Wiktor Grudniewski
    6 (0,09%)
  7. 7 Aldona Jadwiga Iwaniuk
    9 (0,14%)
  8. 4 Arkadiusz Zackiewicz
    89 (1,37%)