Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Giżycko

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Aleja Wojska Polskiego, Antonowska, Batorego numery nieparzyste, Bema, Działkowa, Drzymały, Fryderyka Chopina, Generała Orlicz Dreszera, Gimnazjalna, Jarzębinowa, Jasna, Kajki, Kasztanowa, Kilińskiego, Klonowa, Konopnickiej, Koszarowa, Krótka, Krzywa, Kwiatowa, Łąkowa, Łuczańska, Mazurska, Mikołaja Reja, Moniuszki, Myśliwska, Nowogródzka, Nowowiejska, Obwodowa od skrzyżowania z ul. Batorego do końca, Okrzei, Orzechowa, Perkunowska, Piaskowa, Plac Marszałka J. Piłsudskiego, Polna, Pomorska, Przyszłość, Rajska, Rolnicza, Rybacka, Sadowa, Sikorskiego od skrzyżowania z ul. 3 Maja do końca, Słoneczna, Słowackiego, Sportowa, Stefana Żeromskiego, Struga, Szkolna, Świderska, św. Brunona, Tadeusza Kościuszki od nr 1 do skrzyżowania z ul. Aleja 1 Maja, Topolowa, Turystyczna, Tuwima, Warzywna, Wesoła, Wiejska, Wilanowska, Wiśniowa, Wrzosowa, Wspólna, Zakole, Żwirowa

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GIŻYCKIE POROZUMIENIE OBYWATELSKIE

kandydatliczba głosów

  1. 6 Ludwik Bogdatowicz
    64 (1,96%)
  2. 2 Maria Popieluch
    320 (9,80%)
  3. 3 Jerzy Gawarecki
    76 (2,33%)
  4. 1 Wojciech Karol Iwaszkiewicz
    792 (24,26%)
  5. 4 Piotr Gieczewski
    81 (2,48%)
  6. 7 Józef Suwalski
    62 (1,90%)
  7. 8 Olga Anna Uminowicz
    106 (3,25%)
  8. 5 Małgorzata Kaczorowska
    173 (5,30%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKA KOALICJA GIŻYCKO

kandydatliczba głosów

  1. 2 Mirosław Gostomski
    189 (5,79%)
  2. 1 Marcin Łobodziński
    264 (8,09%)
  3. 3 Mirosław Boć
    248 (7,60%)
  4. 4 Izabela Teresa Clements
    9 (0,28%)
  5. 5 Hanna Renata Foryś
    44 (1,35%)
  6. 6 Krystyna Ewa Jacewicz
    14 (0,43%)
  7. 7 Stanisław Puciłowski
    71 (2,18%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Piotr Marek Andruszkiewicz
    497 (15,23%)
  2. 4 Andrzej Kuszczuk
    47 (1,44%)
  3. 3 Maciej Kurek
    45 (1,38%)
  4. 2 Wiesława Elżbieta Kozioł
    64 (1,96%)
  5. 5 Piotr Waldemar Gritzner
    64 (1,96%)
  6. 7 Barbara Zagrocka
    2 (0,06%)
  7. 6 Bożena Rudzińska
    8 (0,25%)
  8. 8 Krzysztof Wójtowicz
    24 (0,74%)

Okręg 2

3 Maja, Aleja 1 Maja od nr 1 do skrzyżowania z ul. Tadeusza Kościuszki, Generała Józefa Zajączka, Kętrzyńskiego, Kolejowa od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do końca, Konarskiego, Kopernika, Mickiewicza, Nadbrzeżna, Olsztyńska, Owsiana, Pasaż Portowy, Pionierska, Plac Grunwaldzki, Plac Targowy, Pocztowa, Róży Wiatrów, Sikorskiego od nr 1 do skrzyżowania z ul. 3 Maja, Smętka bez numerów parzystych od 18 do 20A i bez numeru 22A, Szantowa, Tadeusza Kościuszki od skrzyżowania z ul. Aleja 1 Maja do Ronda Polskich Dzieci Wojny, Traugutta, Unii Europejskiej, Warszawska od nr 1 do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego, Wincentego Witosa, Wodna, Żeglarska

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GIŻYCKIE POROZUMIENIE OBYWATELSKIE

kandydatliczba głosów

  1. 6 Piotr Jerzy Trejnis
    102 (4,35%)
  2. 3 Marzenna Sroka
    199 (8,49%)
  3. 2 Paweł Grzeszczak
    227 (9,68%)
  4. 1 Jadwiga Małgorzata Mistera
    228 (9,73%)
  5. 4 Jan Łożyński
    86 (3,67%)
  6. 5 Katarzyna Prokopczuk
    59 (2,52%)
  7. 7 Elżbieta Barbara Michniewicz
    25 (1,07%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKA KOALICJA GIŻYCKO

kandydatliczba głosów

  1. 3 Bogdan Górski
    103 (4,39%)
  2. 4 Andrzej Kralkowski
    31 (1,32%)
  3. 1 Jacek Brzeski
    249 (10,62%)
  4. 2 Irena Mrozinkiewicz
    167 (7,12%)
  5. 5 Eliza Jolanta Szwed
    60 (2,56%)
  6. 6 Anita Renata Borodyńko
    88 (3,75%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Joanna Michalewicz
    116 (4,95%)
  2. 2 Mirosław Aleksander Kastner
    41 (1,75%)
  3. 5 Marcin Jakowicz
    131 (5,59%)
  4. 4 Dawid Klukiewicz
    34 (1,45%)
  5. 1 Jerzy Kunda
    217 (9,26%)
  6. 7 Małgorzata Mistera
    68 (2,90%)
  7. 6 Klaudia Andruszkiewicz
    113 (4,82%)

Okręg 3

Aleja 1 Maja od skrzyżowania z ul. Tadeusza Kościuszki do końca, Batorego numery parzyste, Daszyńskiego, Hetmańska, Kasztelańska, Kazimierza Wielkiego, Kombatantów, Królowej Jadwigi, Obwodowa od skrzyżowania z ul. Jagiełły do skrzyżowania z ul. Batorego, Wodociągowa od ronda u zbiegu ulic Wodociągowa i Jagiełły do końca

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GIŻYCKIE POROZUMIENIE OBYWATELSKIE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jan Sekta
    414 (15,23%)
  2. 5 Katarzyna Boć
    42 (1,55%)
  3. 4 Andrzej Jelec
    183 (6,73%)
  4. 7 Patrycja Anna Puła
    60 (2,21%)
  5. 1 Halina Marta Sarul
    446 (16,41%)
  6. 3 Magdalena Jurgielewicz
    128 (4,71%)
  7. 6 Euzebiusz Tadeusz Jaśkiewicz
    38 (1,40%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKA KOALICJA GIŻYCKO

kandydatliczba głosów

  1. 2 Anna Leczycka
    228 (8,39%)
  2. 1 Małgorzata Czopińska
    267 (9,82%)
  3. 4 Ryszard Rafał Kałamarz
    54 (1,99%)
  4. 3 Tomasz Jerzy Kubkowski
    49 (1,80%)
  5. 5 Dorota Blat
    36 (1,32%)
  6. 7 Ewa Joanna Kłodnicka
    37 (1,36%)
  7. 6 Jarosław Śnieżawski
    26 (0,96%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Paweł Michał Andruszkiewicz
    373 (13,72%)
  2. 4 Marek Sokołowski
    48 (1,77%)
  3. 5 Małgorzata Barbara Szczerba
    19 (0,70%)
  4. 2 Mirosław Tadeusz Majewski
    28 (1,03%)
  5. 3 Agnieszka Gil
    29 (1,07%)
  6. 6 Barbara Wiśniewska
    22 (0,81%)
  7. 7 Zdzisław Edward Waszak
    191 (7,03%)

Okręg 4

Armii Krajowej, Białostocka, Boczna, Bohaterów Westerplatte, Dąbrowskiego, Emilii Plater, Gdańska, Górna, Grodzieńska, Jagiełły, Jeziorna, Kolejowa od nr 1 do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego, Obwodowa od nr 1 do skrzyżowania z ul. Jagiełły, Ogrodowa, Osiedle XXX-lecia Wolnych Wyborów, Plac Dworcowy, Przejściowa, Przemysłowa, Sienkiewicza, Słowiańska, Smętka od 18 do 20A numery parzyste i nr 22A, Staszica, Suwalska, Sybiraków, Szarych Szeregów, Tadeusza Kościuszki od Ronda Polskich Dzieci Wojny do końca, Trocka, Warmińska, Warszawska od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do końca, Wileńska, Wodociągowa od nr 1 do ronda u zbiegu ulic Wodociągowa i Jagiełły, Zielona

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GIŻYCKIE POROZUMIENIE OBYWATELSKIE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Elwira Adelajda Wołowicz
    70 (2,57%)
  2. 1 Cezary Piórkowski
    477 (17,54%)
  3. 4 Maria Klara Borkowska
    89 (3,27%)
  4. 7 Andrzej Szocik
    149 (5,48%)
  5. 6 Aneta Katarzyna Furmaniak
    87 (3,20%)
  6. 5 Krystian Wiszniewski
    42 (1,54%)
  7. 3 Robert Waldemar Kempa
    272 (10,00%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKA KOALICJA GIŻYCKO

kandydatliczba głosów

  1. 4 Genowefa Kiezik
    107 (3,93%)
  2. 5 Tadeusz Tur
    59 (2,17%)
  3. 6 Jakub Wojciech Piwoński
    16 (0,59%)
  4. 2 Marta Urszula Jeżewska
    70 (2,57%)
  5. 1 Beata Jadwiga Łukaszewicz
    196 (7,21%)
  6. 7 Justyna Matelak
    89 (3,27%)
  7. 3 Lech Henryk Sańczuk
    87 (3,20%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jan Kunda
    186 (6,84%)
  2. 2 Mirosław Lubas
    192 (7,06%)
  3. 6 Anastazja Kowalik
    22 (0,81%)
  4. 4 Konrad Bagiński
    15 (0,55%)
  5. 7 Genowefa Czesława Sidorska
    60 (2,21%)
  6. 3 Łukasz Zakrzewski
    346 (12,72%)
  7. 5 Maria Jolanta Bielińska
    89 (3,27%)