Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - zduńskowolski

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Aleje Kościuszki, Aleja Rajczaka, Cicha, Czeska, Dąbrowskiego, Dolna od nr 1 do nr 29 (strona nieparzysta) i od nr 2 do nr 20 (strona parzysta), Dojazd, Dybowskiego, Fabryczna, Główna, Graniczna, Inżynierska, Jagiełły, Juliusza, Kobusiewicza, Konopnickiej, Kilińskiego od nr 1 do końca (strona nieparzysta) i od nr 2 do nr 40 (strona parzysta), Kolbego, Kręta, Królewska, Krucza, Łaska od nr 1 do 77 (strona nieparzysta) i od nr 2 do nr 82 (strona parzysta), Łódzka od nr 40 do nr 50 (strona parzysta), Łąkowa, Miła, Młynarska, Narutowicza, Obrońców Westerplatte, Osmolińska, Parkowa, Pasaż Powstańców Śląskich, Piaskowa, Piwna, Plac Krakowski, Plac św. Jana Pawła II, Podmiejska, Pomorska, Przejazd, Reja, Sikorskiego, Srebrna , Spokojna, Szadkowska od nr 16 do nr 28 (strona parzysta), Szkolna, Szaniawskiego, Szpitalna, Tomaszewskiego, Torfowa, Ukośna, Wąska, Wiklinowa, Wschodnia, Zielona, Złotnickiego, Żeromskiego.

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Hanna Elżbieta Iwaniuk
    1 158 (24,00%)
  2. 2 Agnieszka Piotrowicz
    225 (4,66%)
  3. 3 Grzegorz Stanisław Sapiejka
    182 (3,77%)
  4. 5 Krzysztof Mariusz Komisarek
    250 (5,18%)
  5. 4 Katarzyna Chwiałkowska
    260 (5,39%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD RAZEM 2025

kandydatliczba głosów

  1. 3 Leszek Adam Imiołczyk
    14 (0,29%)
  2. 2 Ewa Anna Klimczak
    80 (1,66%)
  3. 1 Dariusz Zdzisław Kapciak
    282 (5,85%)
  4. 5 Jolanta Drabińska
    74 (1,53%)
  5. 4 Bogdan Robert Malinowski
    20 (0,41%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Agnieszka Maria Osadnik
    71 (1,47%)
  2. 1 Wojciech Władysław Płócienniczak
    138 (2,86%)
  3. 3 Damian Bogumił Mądrakowski
    28 (0,58%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 5 Tadeusz Malinowski
    36 (0,75%)
  2. 2 Anna Katarzyna Kaczmarek
    65 (1,35%)
  3. 1 Zbigniew Grzegorz Włodarczyk
    108 (2,24%)
  4. 3 Magdalena Iwona Taczała
    43 (0,89%)
  5. 4 Mirosława Lidia Kulesza
    43 (0,89%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Adam Jan Synowiec
    658 (13,64%)
  2. 3 Artur Władysław Kurzynoga
    116 (2,40%)
  3. 4 Emilia Kazek
    102 (2,11%)
  4. 2 Tomasz Czesław Półgrabia
    665 (13,79%)
  5. 5 Anna Elżbieta Dyrgoń-Białowąs
    206 (4,27%)

Okręg 2

Bacewicz, Baczyńskiego, Boczna, Bogusławskiego, Braterska, Chełmońskiego, Daleka, Dolna od nr 31 do końca (strona nieparzysta) i od nr 22 do końca (strona parzysta), Dobra, Droga Polna, Gierymskiego, Grochowiaka, Grzybowa, Iwaszkiewicza, Jasna, Jaracza, Jedności, Kacza, Kaczeńcowa, Karłowicza, Komisji Edukacji Narodowej, Kossaka, Kościelna, Krótka, Krzywa, Lniana, Ludowa, Malczewskiego, Matejki, Mickiewicza, Modrzejewskiej, Nadziei, Nałkowskiej, Nowy Świat, Obywatelska, Orzeszkowej, Paderewskiego, Paprocka, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Plac Wolności, Pokoju, Polna, Południowa, Popiełuszko, Poświatowskiej, Porębska, Prosta, Prusa, Przybosia, Przyjaźni, Radosna, Robotnicza, Reymonta, Sejmowa, Serdeczna, Sieradzka (strona nieparzysta), Sokola, Solskiego, Sosnowa, Sienkiewicza, Słonimskiego, Społeczna, Staffa, Śnieżna, Szymanowskiego, Targowa, Tischnera, Tkacka, Topolowa, Tuwima, Twardowskiego, Wczasowa, Widawska, Wiejska, Wieniawskiego, Wilcza, Witkiewicza, Wrzosowa, Wyszyńskiego, Zamenhofa, Zduńska, Zgody, Złota.

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Piotr Dariusz Warchlewski
    1 286 (29,90%)
  2. 3 Justyna Majkowska
    321 (7,46%)
  3. 4 Małgorzata Kowalska
    51 (1,19%)
  4. 5 Michał Arkadiusz Krzyżański
    91 (2,12%)
  5. 1 Tomasz Jacek Ziółkowski
    404 (9,39%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD RAZEM 2025

kandydatliczba głosów

  1. 5 Igor Marcin Wojciechowski
    41 (0,95%)
  2. 1 Patryk Lorenc
    119 (2,77%)
  3. 2 Ewa Barbara Opalińska
    47 (1,09%)
  4. 3 Krystyna Helena Szlęzak
    49 (1,14%)
  5. 4 Małgorzata Kabalska-Stasiak
    52 (1,21%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Paweł Krzysztof Jezierski
    120 (2,79%)
  2. 3 Ewa Katarzyna Szewczyk
    58 (1,35%)
  3. 2 Martyna Buda
    27 (0,63%)
  4. 4 Wojciech Wiesław Woszczak
    12 (0,28%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 3 Bogusław Paweł Bartkiewicz
    10 (0,23%)
  2. 2 Danuta Zaborowska
    51 (1,19%)
  3. 1 Marta Misiak
    71 (1,65%)
  4. 4 Ewelina Wardęga
    25 (0,58%)
  5. 5 Czesław Wojciech Wojtalak
    18 (0,42%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Andrzej Dutkiewicz
    605 (14,07%)
  2. 3 Kamil Najdzionek
    80 (1,86%)
  3. 2 Marek Włodzimierz Kolęda
    245 (5,70%)
  4. 5 Jolanta Ewa Witkowska
    420 (9,77%)
  5. 4 Teresa Zofia Mitręga
    98 (2,28%)

Okręg 3

Agrestowa, Bałtycka, Cementowa, Czarnieckiego, Długa, Dziewiarska, Drwęcka, Dworcowa, Getta Żydowskiego, Henrykowska, Hetmańska, Jabłeczna, Jana Kazimierza, Kanałowa, Kilińskiego od nr 42 do końca (strona parzysta), Klonowa, Kmicica, Łódzka od nr 2 do nr 26 (strona parzysta) i Łódzka nr 1 (strona nieparzysta) i od nr 11 do nr 19 (strona nieparzysta), Malinowa, Moniuszki, Mostowa, Narwiańska, Nerska, Notecka, Odrzańska, Ogrodowa, Opiesińska, Orzycka, Pasaż Kusocińskiego, Pasaż Lemberga, Pilicka, Plac Żelazny, Podbipiety, Poznańska, Północna, Przemysłowa, Przytorze, Rycerska, Sieradzka (strona parzysta), Skłodowskiej, Skrzetuskiego, Słowackiego, Słowiańska, Sobieskiego, Spacerowa od nr 1 do nr 57 (strona nieparzysta i od nr 2 do nr 48 (strona parzysta), Szadkowska od nr 2 do nr 14 i oraz od nr 30 do końca (strona parzysta) i od nr 1 do końca (strona nieparzysta), Stawowa, Torowa, Tymienicka, Warcka, Wileńska, Wiślana, Wiśniowa, Wodna, Wolska, Wołodyjowskiego, Zachodnia, Zagłoby, Zakątna, Zakopiańska, Zielonogórska, Żółkiewskiego, Żeglińska, Żytnia.

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jadwiga Anna Ziółkowska
    946 (22,03%)
  2. 3 Paweł Nyklewicz
    257 (5,98%)
  3. 2 Grzegorz Włodarczyk
    465 (10,83%)
  4. 4 Marta Zdzisława Rubajczyk
    62 (1,44%)
  5. 5 Elżbieta Marta Andruszkiewicz
    358 (8,34%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD RAZEM 2025

kandydatliczba głosów

  1. 1 Józef Śnieg
    106 (2,47%)
  2. 4 Karolina Diana Formińska
    27 (0,63%)
  3. 3 Marian Śpiewak
    29 (0,68%)
  4. 5 Tadeusz Zbigniew Kaczmarek
    36 (0,84%)
  5. 2 Anna Borkiewicz
    59 (1,37%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Agnieszka Florek
    127 (2,96%)
  2. 2 Wiesław Lorenc
    57 (1,33%)
  3. 3 Ewa Marta Szulc
    57 (1,33%)
  4. 4 Dariusz Robert Włodarczyk
    65 (1,51%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Edyta Agata Łabędzka
    87 (2,03%)
  2. 1 Mirosław Kazimierz Kubiak
    55 (1,28%)
  3. 3 Łukasz Jamroż
    29 (0,68%)
  4. 4 Katarzyna Wiktoria Grudzińska
    16 (0,37%)
  5. 5 Dina Kinga Jaros
    26 (0,61%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Marta Kaczorowska
    135 (3,14%)
  2. 1 Dawid Krzysztof Mazurkiewicz
    657 (15,30%)
  3. 4 Elżbieta Ostrowska
    139 (3,24%)
  4. 2 Jacek Bronisław Hillebrand
    355 (8,27%)
  5. 3 Jarosław Karol Grenda
    145 (3,38%)

Okręg 4

Akacjowa, Astrowa, Azaliowa, Bema, Borowa, Brzozowa, Bukowa, Cedrowa, Ceramiczna, Cisowa, Cyprysowa, Czeremchy, Chopina, Dębowa, Długosza, Głogowa, Gołębia, Grabowa, Gałczyńskiego, Grunwaldzka, Fredry, Iglasta, Irysowa, Jagodowa, Jałowcowa, Jaśminowa, Jarzębinowa, Jaworowa, Jesionowa, Jodłowa, Kalinowa, Kałużewskiego, Kasztanowa, Karsznicka, Klasztorna, Kłosowa, Kochanowskiego, Kolejowa, Kombatantów, Kołłątaja, Konwaliowa, Kosodrzewiny, Kopernika, Krańcowa, Kryształowa, Kwiatowa, Laskowa, Leszczynowa, Leśna, Leśmiana, Liściasta, Lawendowa, Liliowa, Lipowa, Łanowa, Łaska od nr 79 do końca (strona nieparzysta) i od nr 84 do końca (strona parzysta), Łódzka od nr 21 do końca (strona nieparzysta) i od nr 72 do końca (strona parzysta), 1 - go Maja, Magnoliowa, Maratońska, Marzenińska, Modrzewiowa, Murarska, Narciarska, Niemcewicza, Norwida, Nowomiejska, Okrzei, Olimpijska, Orione, Orla, Orzechowa, Partyzantów, Pasaż Drzewieckiego, Piniowa, Piekarska, Piłkarska, Plac Zwycięstwa, Platanowa, Podleśna, Pola, Poprzeczna, Poziomkowa, Rolna, Różana, Sadowa, Saneczkowa, Siewna, Skargi, Słoneczna, Sportowa, Spółdzielcza, Staszica, Struga, Stwosza, Sylli, Spacerowa od nr 59 do końca (strona nieparzysta) i od nr 50 do końca (strona parzysta), Strzelecka, Sucharskiego, Szpakowa, Świerkowa, Tenisowa, Traugutta, Tulipanowa, Turystyczna, Urocza, Wiązowa, Wierzbowa, Wiosenna, Witosa, Wojska Polskiego, Wolna, Wspólna, Wychodnia, Wyspiańskiego, Zbożowa, Żurawia.

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Joanna Małgorzata Sychniak-Paterek
    137 (3,18%)
  2. 3 Jerzy Cieślak
    188 (4,37%)
  3. 1 Joanna Krystyna Pawłowska
    909 (21,12%)
  4. 4 Kuba Gułajewski
    44 (1,02%)
  5. 2 Romuald Solarek
    364 (8,46%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD RAZEM 2025

kandydatliczba głosów

  1. 2 Iwona Teresa Kamińska
    129 (3,00%)
  2. 4 Iwona Małgorzata Maniewska
    36 (0,84%)
  3. 5 Magdalena Górzyńska
    72 (1,67%)
  4. 3 Seweryn Tomasz Supernat
    43 (1,00%)
  5. 1 Feliks Bogusław Pacewicz
    436 (10,13%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 3 Agata Bilska
    56 (1,30%)
  2. 2 Marian Antoni Fikus
    105 (2,44%)
  3. 1 Krzysztof Wojteczek
    116 (2,70%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 5 Izabela Emilia Kowalczyk
    110 (2,56%)
  2. 2 Tomasz Grącki
    73 (1,70%)
  3. 4 Wanda Kaczmarek
    12 (0,28%)
  4. 3 Andrzej Jan Witkowski
    55 (1,28%)
  5. 1 Piotr Pietrzak
    44 (1,02%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Walentyna Zofia Bratek
    70 (1,63%)
  2. 3 Jolanta Józefa Stępień
    162 (3,76%)
  3. 5 Piotr Józef Pazera
    251 (5,83%)
  4. 1 Zbigniew Piotrowski
    705 (16,38%)
  5. 2 Wiesław Majkowski
    187 (4,34%)

Okręg 5

Gmina Zduńska Wola

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Tomasz Karol Ignaczak
    113 (2,23%)
  2. 4 Elżbieta Rosiak
    182 (3,59%)
  3. 2 Paweł Andrzej Baczyński
    217 (4,28%)
  4. 1 Wojciech Marek Rychlik
    1 281 (25,28%)
  5. 5 Lucyna Fidler
    72 (1,42%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Marta Ewa Włodarczyk
    160 (3,16%)
  2. 2 Damian Chruściel
    47 (0,93%)
  3. 3 Maciej Michał Stuczki
    38 (0,75%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Joanna Agata Klimaszewska
    90 (1,78%)
  2. 1 Marcin Łabędzki
    473 (9,33%)
  3. 2 Zygmunt Edward Żądło
    181 (3,57%)
  4. 5 Jacek Sujecki
    281 (5,54%)
  5. 3 Barbara Justyna Krajcer
    47 (0,93%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Andrzej Marek Stec
    627 (12,37%)
  2. 3 Bogdan Jacenty Kaczmarkiewicz
    71 (1,40%)
  3. 1 Paweł Andrzej Mataśka
    647 (12,77%)
  4. 4 Magdalena Urszula Brzękowska
    74 (1,46%)
  5. 5 Anita Grażyna Gudaś
    467 (9,21%)

Okręg 6

Gmina i Miasto Szadek, Gmina Zapolice

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Janusz Adam Kochelski
    549 (9,90%)
  2. 4 Katarzyna Kilian-Haraszkiewicz
    132 (2,38%)
  3. 6 Karol Krzemiński
    84 (1,52%)
  4. 2 Tomasz Bonifacy Filipowski
    597 (10,77%)
  5. 5 Jolanta Szymańska
    142 (2,56%)
  6. 3 Agnieszka Wanda Stępień
    239 (4,31%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD RAZEM 2025

kandydatliczba głosów

  1. 3 Monika Katarzyna Lis
    63 (1,14%)
  2. 1 Ewa Mielczarek-Sójka
    454 (8,19%)
  3. 2 Zenon Jan Kowalski
    369 (6,66%)
  4. 4 Renata Omyła
    19 (0,34%)
  5. 6 Janusz Andrzej Pawęta
    111 (2,00%)
  6. 5 Łukasz Robert Rychwalski
    9 (0,16%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Małgorzata Wiesława Krzyżańska
    10 (0,18%)
  2. 1 Seweryn Adrian Chruściel
    44 (0,79%)
  3. 3 Kamil Garbarczyk
    21 (0,38%)
  4. 5 Martyna Justyna Krzemińska
    9 (0,16%)
  5. 6 Iwona Włodarczyk
    22 (0,40%)
  6. 4 Krzysztof Wojciech Kaczmarek
    18 (0,32%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Elżbieta Mirosława Jarczak
    144 (2,60%)
  2. 2 Stanisław Szuster
    495 (8,93%)
  3. 1 Adam Kaczmarek
    352 (6,35%)
  4. 3 Jan Kazimierz Zaborowski
    135 (2,44%)
  5. 6 Anna Sowińska
    199 (3,59%)
  6. 5 Bogusława Grzelak
    33 (0,60%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Bartosz Krzysztof Kępka
    77 (1,39%)
  2. 3 Anna Agnieszka Bączkowska
    79 (1,42%)
  3. 4 Katarzyna Sylwia Dratwa
    69 (1,24%)
  4. 6 Iwona Ewa Kaźmierczak
    68 (1,23%)
  5. 1 Grzegorz Janowicz
    368 (6,64%)
  6. 2 Krzysztof Jan Nowak
    633 (11,42%)