Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Strzelce Opolskie

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Miasto Strzelce Opolskie ulice: Adama Asnyka, Andrzeja Struga, Arki Bożka, Bolesława Chrobrego; Bolesława Prusa; Budowlanych, Dębowa, Dworcowa; Elizy Orzeszkowej, Fryderyka Chopina, Grunwaldzka, Henryka Sienkiewicza, Hugo Kołłątaja, Jana Rychla, Jankowskiego, Jarosława Dąbrowskiego, Jemielnicka, Jordanowska, Juliusza Ligonia, Karola Miarki, Krakowska, Księdza Józefa Wajdy, Księdza Karola Lange, Kupiecka, Ludowa, Marii Konopnickiej, Marka Prawego, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Opolska nr nieparzyste od 1 do 7, Parafialna, Parkowa, Plac Mikołaja Kopernika, Plac Stefana Żeromskiego, Plac Targowy, Powstańców Śląskich, Rynek, Skalna, Moniuszki, Strażacka, Tadeusza Kościuszki, Wałowa, Władysława Broniewskiego, Wojska Polskiego, Zakładowa, Zamkowa, Zielona, Żwirki i Wigury. Sołectwa miejskie: Adamowice, Farska Kolonia, Mokre Łany Sołectwo Szczepanek

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 3 Stefan Kazimierz Kotlarek
    20 (0,70%)
  2. 1 Ludmiła Starzec
    67 (2,35%)
  3. 2 Tadeusz Karol Biegański
    72 (2,52%)
  4. 4 Kazimierz Zajcew
    12 (0,42%)
  5. 5 Agnieszka Zalewska
    38 (1,33%)
  6. 6 Tadeusz Jan Zintkiewicz
    11 (0,39%)
  7. 7 Natalia Elżbieta Burdzy
    5 (0,18%)
  8. 8 Krzysztof Jan Koniecko
    18 (0,63%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Andrzej Grzegorz Porębny
    287 (10,05%)
  2. 6 Magdalena Anna Małycha
    27 (0,95%)
  3. 7 Karolina Patrycja Zabłocka
    27 (0,95%)
  4. 3 Paweł Gumienny
    36 (1,26%)
  5. 2 Teresa Krawiec
    129 (4,52%)
  6. 5 Adam Krzysztof Kiwka
    60 (2,10%)
  7. 4 Adam Antoniszyn
    51 (1,79%)
  8. 8 Sylwester Michał Płuciennik
    26 (0,91%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jan Chabraszewski
    302 (10,57%)
  2. 6 Kamila Kołodziej
    35 (1,23%)
  3. 4 Małgorzata Brekier
    2 (0,07%)
  4. 2 Krzysztof Piotr Klimek
    45 (1,58%)
  5. 3 Jadwiga Maria Kokot
    30 (1,05%)
  6. 5 Michał Tworek
    20 (0,70%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA STRZELECKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Krystyna Joanna Jendrzejek
    30 (1,05%)
  2. 4 Grzegorz Płatek
    43 (1,51%)
  3. 3 Marek Tadeusz Zarębski
    159 (5,57%)
  4. 2 Agnieszka Knopik
    118 (4,13%)
  5. 1 Irena Urszula Kaczmarek
    371 (12,99%)
  6. 6 Marcin Jerzy Rękawek
    167 (5,85%)
  7. 7 Stanisław Trzeciak
    105 (3,68%)
  8. 8 Ryszard Józef Becella
    51 (1,79%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Joachim Michał Glinka
    19 (0,67%)
  2. 3 Norbert Paweł Cedzich
    73 (2,56%)
  3. 1 Henryk Wilhelm Rudner
    230 (8,05%)
  4. 5 Katarzyna Elżbieta Jokiel
    15 (0,53%)
  5. 6 Kornel Antoni Pszowski
    7 (0,25%)
  6. 2 Roman Wiktor Bem
    81 (2,84%)
  7. 7 Dorota Teresa Gregor
    20 (0,70%)
  8. 8 Joanna Schäfer
    47 (1,65%)

Okręg 2

Miasto Strzelce Opolskie ulice: Agatowa, Blokowa, Bocznicowa, Bolesława Krzywoustego, Brzozowa, Bursztynowa, Fabryczna, Gogolińska, Henryka Pobożnego, Jarzębowa, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Klonowa, Księcia Alberta, Mieszka I, Młyńska, Nefrytowa, Ogrodowa, Opolska od nr 13A do końca, Osiedle, Osiedle Piastów Śląskich, Rubinowa, Sosnowa, Strzelców Bytomskich, Topazowa, Topolowa, Władysława Łokietka, Wrzosowa. Sołectwa miejskie: Nowa Wieś, Suche Łany.

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 3 Andrzej Tadeusz Kmiotek
    40 (1,13%)
  2. 1 Tadeusz Koteluk
    348 (9,81%)
  3. 2 Krystyna Nurek
    35 (0,99%)
  4. 4 Rafał Domeredzki
    72 (2,03%)
  5. 5 Barbara Dorota Świerad
    23 (0,65%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Bogusław Adam Barłóg
    76 (2,14%)
  2. 1 Bogdan Zdzisław Małycha
    209 (5,89%)
  3. 2 Jerzy Mieczysław Korwin Małaczyński
    100 (2,82%)
  4. 6 Janusz Tkacz
    56 (1,58%)
  5. 7 Romana Beata Romanowicz
    99 (2,79%)
  6. 4 Krzysztof Orłowski
    42 (1,18%)
  7. 8 Elżbieta Grażyna Biernat
    124 (3,49%)
  8. 3 Teresa Krystyna Solecka
    104 (2,93%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Krystyna Urszula Neznal
    18 (0,51%)
  2. 2 Czesław Droździk
    23 (0,65%)
  3. 3 Mariola Kazimiera Kubacka
    43 (1,21%)
  4. 1 Piotr Pospiszyl
    313 (8,82%)
  5. 4 Wojciech Szymon Musiał
    28 (0,79%)
  6. 6 Małgorzata Maria Musiał
    25 (0,70%)
  7. 8 Kazimierz Krapa
    36 (1,01%)
  8. 7 Grażyna Zwiech
    51 (1,44%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA STRZELECKA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Tomasz Krzysztof Morawski
    57 (1,61%)
  2. 9 Antoni Karecki
    155 (4,37%)
  3. 8 Henryk Lesław Walczak
    104 (2,93%)
  4. 1 Tadeusz Franciszek Goc
    325 (9,16%)
  5. 2 Danuta Marianna Urbaniak
    181 (5,10%)
  6. 5 Danuta Foryt
    236 (6,65%)
  7. 6 Salomea Luiza Gaworska
    39 (1,10%)
  8. 3 Kamil Grzechnik
    53 (1,49%)
  9. 7 Grażyna Maria Glapiak
    98 (2,76%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Helena Małgorzata Burczek
    24 (0,68%)
  2. 6 Marcin Eugeniusz Polok
    22 (0,62%)
  3. 1 Małgorzata Franciszka Płaszczyk-Waligórska
    114 (3,21%)
  4. 2 Arnold Józef Kozioł
    202 (5,69%)
  5. 5 Jacek Ireneusz Kosubek
    12 (0,34%)
  6. 3 Rudolf Stefan Ploch
    24 (0,68%)
  7. 7 Patryk Józef Foik
    38 (1,07%)

Okręg 3

Sołectwa: Błotnica Strzelecka, Brzezina, Dziewkowice, Grodzisko, Jędrynie, Kadłub-Piec, Kadłub-Wieś, Kalinowice, Kalinów, Ligota Dolna, Ligota Górna, Niwki, Osiek, Płużnica Wielka, Rozmierka, Rozmierz, Rożniątów, Sucha, Szymiszów-Osiedle, Szymiszów-Wieś, Warmątowice.

Pokaż więcej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Aleksandra Marta Wolny
    24 (0,61%)
  2. 3 Radosław Koteluk
    21 (0,54%)
  3. 1 Józef Kowalczyk
    45 (1,15%)
  4. 4 Romana Idczak-Krzywelska
    1 (0,03%)
  5. 5 Marta Szopa
    14 (0,36%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Henryk Tadeusz Siromski
    140 (3,57%)
  2. 1 Irena Jadwiga Jackowska
    119 (3,03%)
  3. 3 Katarzyna Piontek
    63 (1,61%)
  4. 4 Marian Janikowski
    14 (0,36%)
  5. 5 Sylwester Krzysztof Nowak
    12 (0,31%)
  6. 6 Gabriela Agata Deja
    30 (0,77%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Jadwiga Katarzyna Cielma
    14 (0,36%)
  2. 2 Anna Lucyna Chruścicka
    36 (0,92%)
  3. 1 Oskar Jan Chabraszewski
    255 (6,50%)
  4. 5 Tomasz Jan Dombrowski
    24 (0,61%)
  5. 3 Arkadiusz Piotr Drabik
    14 (0,36%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA STRZELECKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Bernard Józef Kusidło
    182 (4,64%)
  2. 8 Henryk Leon Skowronek
    562 (14,33%)
  3. 2 Adam Piotr Pastuch
    128 (3,26%)
  4. 4 Alicja Anna Szaforz-Gabor
    72 (1,84%)
  5. 10 Barbara Grażyna Feluks
    151 (3,85%)
  6. 1 Gabriela Zofia Puzik
    217 (5,53%)
  7. 6 Bogusław Michał Farion
    170 (4,34%)
  8. 7 Anna Małgorzata Dudziec
    81 (2,07%)
  9. 5 Pelagia Krystyna Ochwat
    365 (9,31%)
  10. 9 Andrzej Wnękowicz
    40 (1,02%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Zofia Elżbieta Habasz
    191 (4,87%)
  2. 5 Teresa Szopa
    172 (4,39%)
  3. 1 Karol Franciszek Bischoff
    184 (4,69%)
  4. 4 Krzysztof Michał Szłapa
    112 (2,86%)
  5. 7 Henryk Andrzej Pelka
    39 (0,99%)
  6. 9 Leopold Grzegorz Tumidajewicz
    60 (1,53%)
  7. 3 Krystyna Teresa Kocur
    158 (4,03%)
  8. 8 Anita Barbara Golombek
    29 (0,74%)
  9. 10 Sylwia Maria Czajka
    83 (2,12%)
  10. 6 Kinga Anna Chudala
    99 (2,52%)