Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Sopot

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Sopot Centrum-granice okręgu wyznaczają: granica miasta z Gdynią, linia kolei PKP do ul. 3 Maja, ulica 3 Maja strona parzysta, strona nieparzysta Nr 1 - 7, ul. Bitwy pod Płowcami, granica z m. Gdańskiem, wzdłuż Al. Wojska Polskiego do mola, brzeg Zatoki Gdańskiej

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PLATFORMA SOPOCIAN JACKA KARNOWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 7 Karolina Joanna Niemczyk-Bałtowska
    115 (2,63%)
  2. 4 Aleksandra Maria Gosk
    306 (7,00%)
  3. 2 Maria Elżbieta Filipkowska-Walczuk
    264 (6,04%)
  4. 3 Jacek Jerzy Pobłocki
    62 (1,42%)
  5. 5 Zbigniew Jacek Duzinkiewicz
    242 (5,54%)
  6. 8 Marcin Stefański
    624 (14,27%)
  7. 1 Jacek Krzysztof Karnowski
    744 (17,02%)
  8. 6 Jarosław Zieliński
    124 (2,84%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOCHAM SOPOT

kandydatliczba głosów

  1. 4 Paweł Damian Wilkicki
    33 (0,75%)
  2. 8 Mariusz Franciszek Kaszubowski
    65 (1,49%)
  3. 2 Anna Maria Paczos
    150 (3,43%)
  4. 3 Przemysław Michał Reichel
    110 (2,52%)
  5. 5 Aleksandra Sompolińska
    14 (0,32%)
  6. 7 Roswita Gudula Stern
    15 (0,34%)
  7. 1 Grażyna Jadwiga Czajkowska
    344 (7,87%)
  8. 6 Maciej Szemelowski
    14 (0,32%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Stanisław Lech Kowalski
    11 (0,25%)
  2. 1 Jan Karasowski
    380 (8,69%)
  3. 5 Leszek Paweł Kierżnowski
    21 (0,48%)
  4. 8 Wanda Łucja Szymańska-Grzywacz
    20 (0,46%)
  5. 6 Danuta Franciszka Laskowska
    16 (0,37%)
  6. 7 Ewa Irena Moszczak
    17 (0,39%)
  7. 2 Henryk Hryszkiewicz
    286 (6,54%)
  8. 3 Andrzej Kałużny
    133 (3,04%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY DLA SOPOTU Z POPARCIEM K. MORAWIECKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 5 Kazimiera Godlewska-Cena
    9 (0,21%)
  2. 8 Grażyna Stanisława Maj
    18 (0,41%)
  3. 1 Małgorzata Maria Tarasiewicz
    162 (3,71%)
  4. 3 Konrad Juliusz Wyszkowski
    15 (0,34%)
  5. 4 Eleonora Teresa Rudnik
    5 (0,11%)
  6. 7 Anna Maria Dąbrowska-Tomaszewska
    5 (0,11%)
  7. 6 Stefan Zbigniew Grabowski
    16 (0,37%)
  8. 2 Krzysztof Antoni Iwanow
    32 (0,73%)

Okręg 2

Sopot Południe-granice okręgu wyznaczają: ul. 3 Maja strona nieparzysta od Nr 9 do końca, Al. Niepodległości Nr 716 i Nr 718, ul. Boczna, ul. Armii Krajowej do Nr 95, ul. Andersa, wzdłuż ul. Abrahama, stadion przy ul. Wybickiego, granica z m. Gdańskiem, wzdłuż ul. Bitwy pod Płowcami

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PLATFORMA SOPOCIAN JACKA KARNOWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 2 Natalia Zuzanna Pobłocka
    382 (8,95%)
  2. 4 Jerzy Jan Smolarek
    315 (7,38%)
  3. 6 Dorota Stiebler
    65 (1,52%)
  4. 3 Marcin Karol Skwierawski
    714 (16,74%)
  5. 5 Tomasz Wiktor Tabeau
    287 (6,73%)
  6. 7 Barbara Weronika Woszczak
    87 (2,04%)
  7. 1 Wieczesław Kazimierz Augustyniak
    585 (13,71%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOCHAM SOPOT

kandydatliczba głosów

  1. 6 Zofia Culek
    17 (0,40%)
  2. 7 Urszula Wielochowska
    24 (0,56%)
  3. 5 Barbara Jolanta Szczepańska
    50 (1,17%)
  4. 4 Tymon Mateusz Skwarło
    47 (1,10%)
  5. 2 Grzegorz Stanisław Wierczyński
    174 (4,08%)
  6. 3 Wojciech Jan Wężyk
    94 (2,20%)
  7. 1 Jerzy Hall
    284 (6,66%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Robert Janusz Łuckiewicz
    36 (0,84%)
  2. 1 Michał Bartłomiej Stróżyk
    480 (11,25%)
  3. 5 Przemysław Kazimierz Siuda
    13 (0,30%)
  4. 2 Anna Halina Kunicka
    161 (3,77%)
  5. 4 Irena Klara Ellward
    45 (1,05%)
  6. 6 Anna Adamczyk
    44 (1,03%)
  7. 7 Wojciech Adam Kropidłowski
    34 (0,80%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY DLA SOPOTU Z POPARCIEM K. MORAWIECKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 3 Mateusz Piotr Pacewicz
    20 (0,47%)
  2. 4 Marek Piotr Kowalke
    12 (0,28%)
  3. 2 Maria Marta Lepczak-Wysocka
    65 (1,52%)
  4. 1 Miłosz Adam Kuziemka
    82 (1,92%)
  5. 7 Janusz Krzysztof Satora
    13 (0,30%)
  6. 6 Anna Dąbrowska-Karasowska
    16 (0,38%)
  7. 5 Anna Helena Szymańska
    20 (0,47%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA PAJEWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 1 Piotr Zygmunt Pajewski
    67 (1,57%)
  2. 4 Zuzanna Mirny
    16 (0,38%)
  3. 5 Anna Maria Pajewska
    6 (0,14%)
  4. 3 Marta Anna Foltyn
    4 (0,09%)
  5. 2 Paweł Krzysztof Larus
    7 (0,16%)

Okręg 3

Sopot Zachód-granice okręgu wyznaczają: ul. Abrahama, ul. Armii Krajowej od Nr 96, wzdłuż Armii Krajowej do ul. Bocznej, ul. 3 Maja od Nr 50 do Nr 56 parzyste, linia kolei PKP, do wiaduktu PKP-Kamienny Potok, granica osiedla Kamienny Potok i Brodwino wzdłuż ul. Malczewskiego

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PLATFORMA SOPOCIAN JACKA KARNOWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 6 Aleksandra Niewęgłowska-Milewska
    67 (1,51%)
  2. 5 Edyta Dutkiewicz
    63 (1,42%)
  3. 1 Piotr Wojciech Bagiński
    903 (20,36%)
  4. 4 Halina Maria Biernacka
    154 (3,47%)
  5. 7 Paweł Kąkol
    342 (7,71%)
  6. 2 Tomasz Lipiński
    414 (9,33%)
  7. 3 Piotr Andrzej Kurdziel
    523 (11,79%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOCHAM SOPOT

kandydatliczba głosów

  1. 6 Dorota Jadwiga Borawska
    22 (0,50%)
  2. 7 Marek Maciej Oleszek
    20 (0,45%)
  3. 2 Mariusz Ryszard Cisakowski
    16 (0,36%)
  4. 5 Jakub Maksymilian Nowak
    9 (0,20%)
  5. 3 Joanna Maria Ziółkowska
    63 (1,42%)
  6. 1 Wojciech Jerzy Fułek
    638 (14,39%)
  7. 4 Barbara Sowińska
    53 (1,20%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 7 Jadwiga Teresa Włoch
    29 (0,65%)
  2. 1 Paweł Piotr Petkowski
    544 (12,27%)
  3. 4 Sławomir Marciniak
    21 (0,47%)
  4. 6 Grzegorz Adam Mikołajczyk
    18 (0,41%)
  5. 2 Elżbieta Wilk
    61 (1,38%)
  6. 3 Joanna Grażyna Posmyk
    88 (1,98%)
  7. 5 Bożena Pozorska
    80 (1,80%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY DLA SOPOTU Z POPARCIEM K. MORAWIECKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 2 Magdalena Pietrzykowska
    101 (2,28%)
  2. 3 Barbara Elżbieta Jakubiec
    28 (0,63%)
  3. 4 Michał Mirosław Machaliński-Bączkowski
    8 (0,18%)
  4. 6 Beata Maria Barczyńska
    9 (0,20%)
  5. 1 Jerzy Krzysztof Jastrzembski
    88 (1,98%)
  6. 7 Adrian Marcin Neubauer
    30 (0,68%)
  7. 5 Barbara Elżbieta Kühn
    43 (0,97%)

Okręg 4

Sopot Kamienny Potok i Brodwino-granice okręgu wyznaczają: osiedla Kamienny Potok I i II oraz Brodwino obejmujące ulice: Cieszyńskiego, Junaków, Kaszubską, Kolberga, Kraszewskiego, Kujawską, Łowicką, Łużycką, Małopolską, Mazowiecką, Obodrzyców, Podgórną, Sienkiewicza, Tatrzańską, Wejherowską

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PLATFORMA SOPOCIAN JACKA KARNOWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 5 Hanna Elżbieta Dzieciniak
    106 (2,38%)
  2. 6 Piotr Krzysztof Zeszutek
    162 (3,64%)
  3. 1 Anna Antonina Łukasiak
    723 (16,24%)
  4. 4 Tomasz Paweł Zarzycki
    273 (6,13%)
  5. 7 Aneta Anna Lechman
    245 (5,50%)
  6. 3 Grzegorz Wendykowski
    518 (11,63%)
  7. 2 Lesław Orski
    468 (10,51%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOCHAM SOPOT

kandydatliczba głosów

  1. 5 Andrzej Edward Paczoski
    4 (0,09%)
  2. 3 Wiesława Maria Rozwadowska
    65 (1,46%)
  3. 2 Barbara Agnieszka Kijewska
    71 (1,59%)
  4. 1 Jarosław Aleksander Kempa
    578 (12,98%)
  5. 4 Włodzimierz Stanisław Śliwiński
    22 (0,49%)
  6. 6 Barbara Maria Maj
    36 (0,81%)
  7. 7 Katarzyna Elżbieta Szczecina
    54 (1,21%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Ewa Zwolińska
    50 (1,12%)
  2. 2 Aleksandra Maria Emmanouilidou
    194 (4,36%)
  3. 6 Ewa Paduszyńska
    8 (0,18%)
  4. 5 Lech Jerzy Ryllman
    10 (0,22%)
  5. 1 Bartosz Łapiński
    689 (15,47%)
  6. 7 Ryszard Hubert Klimczyk
    11 (0,25%)
  7. 4 Józef Muczyński
    20 (0,45%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY DLA SOPOTU Z POPARCIEM K. MORAWIECKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 2 Aleksandra Pańka
    45 (1,01%)
  2. 4 Wanda Krystyna Biskup
    6 (0,13%)
  3. 7 Marek Jan Grochocki
    9 (0,20%)
  4. 1 Andrzej Tadeusz Michalak
    56 (1,26%)
  5. 3 Elwira Józefa Kowalke
    24 (0,54%)
  6. 6 Mariusz Cezary Czajor
    1 (0,02%)
  7. 5 Maria Jolanta Marzec
    0 (0%)