Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - sejneński

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Miasto Sejny

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SEJNEŃSZCZYZNA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Ryszard Grzybowski
    279 (11,91%)
  2. 6 Mariusz Wiesław Leszczyński
    61 (2,60%)
  3. 4 Aneta Kimszal
    75 (3,20%)
  4. 2 Jolanta Gudajtis
    76 (3,25%)
  5. 3 Zdzisław Tadeusz Czakis
    121 (5,17%)
  6. 5 Aldona Sidor
    25 (1,07%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Anna Siebert
    214 (9,14%)
  2. 3 Bożena Mariola Łabutis
    60 (2,56%)
  3. 2 Dorota Jagłowska
    47 (2,01%)
  4. 5 Krzysztof Przeborowski
    79 (3,37%)
  5. 4 Radosław Gryziewicz
    110 (4,70%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ WSPÓLNY POWIAT

kandydatliczba głosów

  1. 1 Halina Zofia Sawicka
    43 (1,84%)
  2. 2 Irena Łączka
    75 (3,20%)
  3. 6 Anna Namiotkiewicz
    58 (2,48%)
  4. 4 Adam Gibas
    30 (1,28%)
  5. 3 Krzysztof Jurgielanis
    51 (2,18%)
  6. 5 Waldemar Pieczulis
    81 (3,46%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA SEJNEŃSKA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Tomasz Zdancewicz
    60 (2,56%)
  2. 5 Barbara Miszkiel
    53 (2,26%)
  3. 4 Biruta Staśkielunas
    34 (1,45%)
  4. 1 Maciej Tomasz Plesiewicz
    422 (18,02%)
  5. 2 Magdalena Liszkowska
    104 (4,44%)
  6. 3 Janusz Krajewski
    184 (7,86%)

Okręg 2

Gmina Sejny i Gmina Giby

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SEJNEŃSZCZYZNA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Jan Skindzier
    147 (4,53%)
  2. 2 Janusz Józef Moroz
    295 (9,09%)
  3. 3 Stanisław Kwaterski
    417 (12,84%)
  4. 4 Alicja Helena Raczkiewicz
    6 (0,18%)
  5. 5 Henryka Nazaruk
    19 (0,59%)
  6. 7 Józef Miszkiel
    100 (3,08%)
  7. 6 Ewa Janulewicz
    39 (1,20%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 7 Teresa Kamińska
    7 (0,22%)
  2. 3 Marian Jerzy Gołaszewski
    62 (1,91%)
  3. 6 Krzysztof Mariusz Skupski
    197 (6,07%)
  4. 1 Lucyna Fidrych
    246 (7,58%)
  5. 2 Stanisław Jastrzębski
    268 (8,25%)
  6. 4 Małgorzata Stawiszyńska
    58 (1,79%)
  7. 5 Przemysław Muraczewski
    16 (0,49%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ WSPÓLNY POWIAT

kandydatliczba głosów

  1. 1 Piotr Franciszek Alszko
    350 (10,78%)
  2. 3 Zygmunt Jan Matulewicz
    36 (1,11%)
  3. 4 Sylwia Ramona Piwowarska
    56 (1,72%)
  4. 2 Renata Sidorowicz
    40 (1,23%)
  5. 5 Barbara Pokutko
    63 (1,94%)
  6. 7 Bożena Gniazdowska
    15 (0,46%)
  7. 6 Jerzy Sewastynowicz
    10 (0,31%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 5 Mariusz Hołubowicz
    17 (0,52%)
  2. 2 Dorota Pietruszkiewicz
    51 (1,57%)
  3. 1 Józef Miszkiel
    241 (7,42%)
  4. 4 Małgorzata Elżbieta Rytelewska
    29 (0,89%)
  5. 6 Marek Polkowski
    49 (1,51%)
  6. 3 Katarzyna Milewska
    25 (0,77%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA SEJNEŃSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Eugeniusz Stanisław Kuklewicz
    170 (5,24%)
  2. 2 Genowefa Andrulewicz
    44 (1,36%)
  3. 5 Jan Piotr Wojciechowski
    43 (1,32%)
  4. 3 Krzysztof Ogórkis
    29 (0,89%)
  5. 4 Renata Fiedorowicz
    47 (1,45%)
  6. 6 Katarzyna Pichalska
    35 (1,08%)
  7. 7 Maciej Jurkiewicz
    20 (0,62%)

Okręg 3

Gmina Krasnopol

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SEJNEŃSZCZYZNA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Józef Ryszard Stankiewicz
    135 (10,83%)
  2. 2 Bolesław Jurkun
    108 (8,67%)
  3. 5 Wioletta Maria Kamińska
    1 (0,08%)
  4. 3 Jan Nowel
    18 (1,44%)
  5. 4 Zofia Bobrowska
    12 (0,96%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Norbert Stanisław Nowacki
    87 (6,98%)
  2. 2 Franciszek Alboszta
    156 (12,52%)
  3. 3 Renata Małgorzata Cichanowicz
    50 (4,01%)
  4. 5 Iwona Żegarska
    38 (3,05%)
  5. 4 Marek Czarniecki
    103 (8,27%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ WSPÓLNY POWIAT

kandydatliczba głosów

  1. 4 Romuald Gajdziński
    45 (3,61%)
  2. 3 Beata Sosnowska
    41 (3,29%)
  3. 2 Bożena Bischoff
    30 (2,41%)
  4. 1 Stanisław Żynda
    33 (2,65%)
  5. 5 Wiesława Chrulska
    15 (1,20%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Halina Nowotniak
    28 (2,25%)
  2. 3 Marek Stankiewicz
    16 (1,28%)
  3. 2 Agnieszka Bednarska
    23 (1,85%)
  4. 4 Mirosław Paszkiewicz
    7 (0,56%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA SEJNEŃSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Alicja Wysocka
    162 (13,00%)
  2. 3 Ernest Januszanis
    45 (3,61%)
  3. 2 Agnieszka Borowska
    40 (3,21%)
  4. 4 Tomasz Bąk
    23 (1,85%)
  5. 5 Józef Krajewski
    30 (2,41%)

Okręg 4

Gmina Puńsk

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SEJNEŃSZCZYZNA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Rimas Racis
    84 (5,61%)
  2. 2 Elwira Adamska
    11 (0,73%)
  3. 3 Rimas Janulewicz
    14 (0,94%)
  4. 4 Romuald Judycki
    6 (0,40%)
  5. 5 Jolanta Gryguć
    7 (0,47%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Zyta Wołyniec
    8 (0,53%)
  2. 5 Wojciech Kierejszys
    41 (2,74%)
  3. 1 Jerzy Kogaczewski
    85 (5,68%)
  4. 3 Franciszek Olgierd Szlaużys
    61 (4,07%)
  5. 2 Iwona Aponik
    74 (4,94%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ WSPÓLNY POWIAT

kandydatliczba głosów

  1. 3 Aldona Teresa Staśkiewicz
    7 (0,47%)
  2. 1 Jurata Bogdanowicz
    17 (1,14%)
  3. 2 Józef Czernialis
    7 (0,47%)
  4. 4 Stanisław Niewulis
    2 (0,13%)
  5. 5 Bożena Sinkiewicz
    4 (0,27%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Maria Pieczulis
    24 (1,60%)
  2. 1 Józef Chmielewski
    155 (10,35%)
  3. 3 Jan Aleksa
    17 (1,14%)
  4. 4 Kamil Robak
    28 (1,87%)
  5. 5 Danuta Emilia Bobin
    21 (1,40%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA SEJNEŃSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jolanta Malinowska - Wiaktor
    144 (9,62%)
  2. 3 Waldemar Kazimierz Krakowski
    124 (8,28%)
  3. 1 Antoni Baudzis
    419 (27,99%)
  4. 5 Sylwester Niewulis
    66 (4,41%)
  5. 4 Danuta Szymczyk
    71 (4,74%)