Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Ostróda

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

3 Maja, Adama Asnyka, Aleja Lipowa, Adama Mickiewicza, Adolfa Tetzlaffa, Brzegowa, Brzozowa, Celestyna Mrongowiusza, Cicha, Dębowa, Drwęcka od nr 6 do nr 24 (p), Drwęcka nr 21 (n), Feliksa Nowowiejskiego, Garnizonowa, Generała Andersa, Generała Kutrzeby, Generała Roji, Generała Sosnkowskiego, Generała Zajączka, Georga Jacoba Steenke, Grabowa, Graniczna, Gustawa Gizewiusza, Jana Bażyńskiego, Jana Kochanowskiego, Jana Sembrzyckiego, Jana Stapińskiego, Jasna, Józefa Sowińskiego, Juliusza Słowackiego, Kazimierza Pułaskiego, Klonowa, Konstytucji, Kosynierska, Krótka, Krzywa, Kwiatowa, Lazurowa, Leśna, Letnia, Lipowa, Łąkowa, Łódzka, Malinowa, Marii Zientary-Malewskiej, Marii Konopnickiej, Mazurska, Michała Lengowskiego, Mikołaja Reja, Miła, Nad Kanałem, Nadrzeczna, Narożna, Niepodległości, Olchowa, Olsztyńska, Osiedlowa, Pana Tadeusza, Parkowa, Partyzantów, Pauzeńska, Perska, Plac Tysiąclecia Państwa Polskiego, Plebiscytowa, Polna, Prosta, Przemysłowa, Przygraniczna, Różana, Spichrzowa, Spokojna, Stanisława Wyspiańskiego, Szosa Elbląska, Świerkowa, św. Dominika Savio, Tęczowa, Turystyczna, Usługowa, Wąska, Wierzbowa, Władysława Reymonta, Zakole, Zamknięta, Zamkowa, Zielona, Zofii Nałkowskiej.

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "DOBRO WSPÓLNE"

kandydatliczba głosów

  1. 1 Anna Jadwiga Monist
    292 (9,37%)
  2. 5 Anna Rosiewicz
    23 (0,74%)
  3. 4 Adam Dolny
    26 (0,83%)
  4. 2 Zbigniew Paweł Lesicki
    189 (6,07%)
  5. 3 Barbara Baniewska
    43 (1,38%)
  6. 7 Zofia Kotwicka
    30 (0,96%)
  7. 6 Krzysztof Karol Błażejowski
    18 (0,58%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 7 Mieczysław Stanisław Stańczak
    80 (2,57%)
  2. 1 Mirosław Eugeniusz Godlewski
    185 (5,94%)
  3. 4 Mariusz Tadeusz Szymczyk
    30 (0,96%)
  4. 3 Mariola Brygida Domin-Chmielińska
    144 (4,62%)
  5. 2 Sergiusz Sikorski
    59 (1,89%)
  6. 5 Amelia Kowalska
    27 (0,87%)
  7. 6 Alina Dudzin
    61 (1,96%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEPARTYJNI NIEZALEŻNI

kandydatliczba głosów

  1. 3 Piotr Szymon Duda
    76 (2,44%)
  2. 1 Zbigniew Michalak
    263 (8,44%)
  3. 7 Karolina Kopeć
    47 (1,51%)
  4. 4 Jan Liberacki
    154 (4,94%)
  5. 2 Paweł Prusik
    42 (1,35%)
  6. 6 Agnieszka Andrzejewska
    27 (0,87%)
  7. 5 Martyna Magdalena Lisowska
    16 (0,51%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Dariusz Tadeusz Sągol
    244 (7,83%)
  2. 2 Grzegorz Paweł Mikulski
    68 (2,18%)
  3. 3 Andrzej Jacek Suchodolski
    62 (1,99%)
  4. 4 Elżbieta Orzechowska
    123 (3,95%)
  5. 6 Łukasz Pawłowski
    14 (0,45%)
  6. 5 Agnieszka Monika Adamska
    27 (0,87%)
  7. 7 Anna Irena Nowocińska
    38 (1,22%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RZECZ JASNA OSTRÓDA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Jacek Nosewicz
    85 (2,73%)
  2. 3 Przemysław Andrzej Zalewski
    39 (1,25%)
  3. 1 Agnieszka Karłowicz
    292 (9,37%)
  4. 4 Karol Michał Kraszewski
    25 (0,80%)
  5. 2 Dorota Stępniak
    20 (0,64%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 4 Janina Balcerowska
    19 (0,61%)
  2. 1 Jadwiga Obrębska
    111 (3,56%)
  3. 3 Krzysztof Leopold Wapniarz
    19 (0,61%)
  4. 5 Leokadia Alicja Szabłowska
    7 (0,22%)
  5. 2 Andrzej Roman Konopka
    68 (2,18%)
  6. 7 Mirosław Walinowicz
    18 (0,58%)
  7. 6 Andrzej Wiesław Górski
    4 (0,13%)

Okręg 2

1 Dywizji, 11 Listopada od nr 1 do nr 15 (n), 11 Listopada od nr 2 do nr 12J (p), Armii Krajowej, Bolesława Prusa, C. K. Norwida, Demokracji, Drwęcka od nr 1 do nr 7 i nr 2A, Grunwaldzka od nr 2 do nr 50 (p), Grunwaldzka od nr 1 do nr 55B (n), Handlowa, Henryka Sienkiewicza, Hurtowa, Ignacego Paderewskiego, Jagienki, Jana Kilińskiego, Jana III Sobieskiego, Jana Pawła II, Johanna Herdera, Kardynała Wyszyńskiego, Kolejowa, Lalki, Marszałka Piłsudskiego, Mikołaja Kopernika, Przechodnia, Seweryna Pieniężnego od nr 3 do nr 33 (n), Seweryna Pieniężnego od nr 4 do nr 22 (p), Składowa, Sportowa, Stanisława Moniuszki, Stefana Czarnieckiego od nr 1A do nr 47 B (n), Stefana Czarnieckiego od nr 2 do nr 30 (p), Stefana Żeromskiego, Tadeusza Kościuszki od nr 2 do nr 20 (p), Tadeusza Kościuszki od nr 1 do nr 27 (n), Warmińska, Władysława Jagiełły od nr 2, 2A, 2B (p), Wojska Polskiego.

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "DOBRO WSPÓLNE"

kandydatliczba głosów

  1. 5 Andrzej Kalwiński
    31 (0,96%)
  2. 8 Beata Kędzierska
    21 (0,65%)
  3. 6 Magdalena Panfil
    12 (0,37%)
  4. 1 Marek Skaskiewicz
    257 (7,98%)
  5. 2 Tomasz Przemysław Podsiadło
    238 (7,39%)
  6. 3 Ryszard Sajkowski
    17 (0,53%)
  7. 7 Anna Szypczyńska
    8 (0,25%)
  8. 4 Stanisław Golon
    64 (1,99%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Ewa Anna Kruklis
    12 (0,37%)
  2. 7 Agnieszka Sikorska
    44 (1,37%)
  3. 1 Waldemar Graczyk
    387 (12,02%)
  4. 2 Wojciech Piotr Legucki
    101 (3,14%)
  5. 5 Małgorzata Zmorzyńska
    31 (0,96%)
  6. 3 Bogumił Pose
    37 (1,15%)
  7. 8 Dawid Rydziński
    8 (0,25%)
  8. 4 Dariusz Jerzy Gergola
    66 (2,05%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEPARTYJNI NIEZALEŻNI

kandydatliczba głosów

  1. 8 Jarosław Stanisław Borzuchowski
    93 (2,89%)
  2. 2 Karol Duda
    50 (1,55%)
  3. 1 Agnieszka Majewska-Pawełko
    193 (6,00%)
  4. 3 Michał Tomasz Majkowski
    35 (1,09%)
  5. 4 Andrzej Józef Rykowski
    45 (1,40%)
  6. 5 Tomasz Misiowiec
    19 (0,59%)
  7. 7 Ewelina Maria Fiołek
    35 (1,09%)
  8. 6 Ewa Maria Chmielińska
    38 (1,18%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Ewa Joanna Pawłowska
    71 (2,21%)
  2. 1 Leszek Potorski
    312 (9,69%)
  3. 5 Zofia Katarzyna Porowska
    13 (0,40%)
  4. 2 Zbigniew Tomczyk
    141 (4,38%)
  5. 6 Zbigniew Oleszkiewicz
    31 (0,96%)
  6. 8 Janina Maria Kozdrój
    57 (1,77%)
  7. 7 Agnieszka Rohde
    8 (0,25%)
  8. 4 Marek Kincel
    15 (0,47%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RZECZ JASNA OSTRÓDA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Joanna Monika Kraszyńska
    116 (3,60%)
  2. 5 Iwona Ewa Proc-Dowell
    110 (3,42%)
  3. 2 Wiesław Artur Skrobot
    49 (1,52%)
  4. 4 Jan Paweł Witkowski
    19 (0,59%)
  5. 3 Wiktoria Sandra Machula
    27 (0,84%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 3 Henryk Zygmunt Kropidłowski
    33 (1,03%)
  2. 1 Barbara Ligia Jankowska
    70 (2,17%)
  3. 8 Marian Walenty Macidłowski
    40 (1,24%)
  4. 7 Danuta Górska
    14 (0,43%)
  5. 6 Bożenna Maria Chojnowska
    23 (0,71%)
  6. 5 Arkadiusz Krystian Kurkul
    57 (1,77%)
  7. 2 Anna Grażyna Rutkiewicz
    156 (4,85%)
  8. 4 Urszula Bagińska
    15 (0,47%)

Okręg 3

11 Listopada od nr 14 do nr 24 (p), 11 Listopada od nr 28 do nr 36A (p), 11 Listopada od nr 23 do nr 59 (n), 21 Stycznia nr od 37 do nr 43 (n), 21 Stycznia od nr 24 do nr 34 (p), Bartosza Głowackiego, Batalionów Chłopskich, Franciszkańska, Hanki Ordonówny, Heleny Modrzejewskiej, Insurekcji Kościuszkowskiej, Jana Kozietulskiego, Jana Liszewskiego, Jadwigi Smosarskiej, Józefa Wybickiego, Karola Małłka, Lubawska, Ludwika Solskiego, Marii Skłodowskiej-Curie, Mieczysławy Ćwiklińskiej, Osiedle Młodych, Pionierska, Racławicka, Romualda Traugutta, Seweryna Pieniężnego od nr 26 do nr 28D (p), Seweryna Pieniężnego od nr 74 do nr 78, Seweryna Pieniężnego od nr 81 do nr 105 (n), Seweryna Pieniężnego od nr 82 do nr 100 (p), Stefana Batorego, Stefana Czarnieckiego od nr 42 do nr 52B (p), Stefana Jaracza, Szwoleżerów, św. Maksymiliana Marii Kolbego, Tadeusza Kościuszki od nr 22 do nr 28 (p), Tadeusza Kościuszki od nr 29 do nr 51 (n), Tadeusza Stępowskiego, Witkacego, Władysława Jagiełły od nr 24 do nr 26 (p), Władysława Jagiełły od nr 33 do nr 37 (n), Wojciecha Kętrzyńskiego od nr 1 do nr 27 (n), Wojciecha Kętrzyńskiego od nr 22 do nr 24 (p).

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "DOBRO WSPÓLNE"

kandydatliczba głosów

  1. 2 Henryk Paweł Hoch
    83 (2,57%)
  2. 7 Henryk Lech Tadejewski
    112 (3,47%)
  3. 3 Małgorzata Wilk
    71 (2,20%)
  4. 1 Mariusz Bojarowski
    170 (5,27%)
  5. 5 Barbara Wanda Gwardecka
    21 (0,65%)
  6. 4 Maria Krystyna Andrzejewska
    59 (1,83%)
  7. 6 Bożena Ciurysek
    51 (1,58%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jacek Dudzin
    358 (11,10%)
  2. 5 Katarzyna Szcześniak
    36 (1,12%)
  3. 1 Adrian Łukasz Godlewski
    273 (8,46%)
  4. 6 Stanisława Żaczek
    22 (0,68%)
  5. 4 Grażyna Elżbieta Hoffman
    80 (2,48%)
  6. 3 Daniel Michał Możejko
    92 (2,85%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEPARTYJNI NIEZALEŻNI

kandydatliczba głosów

  1. 5 Mariusz Ząbczyński
    19 (0,59%)
  2. 1 Krzysztof Jarosław Krzyżaniak
    209 (6,48%)
  3. 7 Alina Makrocka
    16 (0,50%)
  4. 3 Agnieszka Winnicka
    66 (2,05%)
  5. 2 Lech Władysław Zawadzki
    56 (1,74%)
  6. 4 Andrzej Tomasz Piotrowicz
    35 (1,08%)
  7. 6 Anna Krystyna Gacura
    33 (1,02%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 6 Anna Grażyna Śliwa
    28 (0,87%)
  2. 3 Małgorzata Zofia Rucińska
    44 (1,36%)
  3. 1 Czesław Jan Najmowicz
    503 (15,59%)
  4. 5 Paulina Chojnacka
    12 (0,37%)
  5. 7 Janusz Surowiec
    36 (1,12%)
  6. 2 Grzegorz Marian Taciak
    111 (3,44%)
  7. 4 Kamil Prusinowski
    67 (2,08%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RZECZ JASNA OSTRÓDA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Wiktor Janusz Opara
    68 (2,11%)
  2. 3 Wiesław Andrzej Majewski
    16 (0,50%)
  3. 4 Kamilla Kijewska
    79 (2,45%)
  4. 1 Ewa Anna Warsińska
    89 (2,76%)
  5. 5 Michał Pladzyk
    15 (0,46%)
  6. 6 Ewa Paulina Kasperek
    41 (1,27%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 3 Jarosław Stanisław Kuchta
    27 (0,84%)
  2. 2 Tomasz Franciszek Teliczan
    75 (2,32%)
  3. 4 Hanna Grażyna Solińska
    6 (0,19%)
  4. 1 Bożenna Sarnecka
    85 (2,63%)
  5. 7 Mateusz Kastrau
    37 (1,15%)
  6. 5 Henryk Mroczyński
    9 (0,28%)
  7. 6 Ewa Wojciechowska
    16 (0,50%)

Okręg 4

21 Stycznia od nr 4 do nr 20 (p), 21 Stycznia od nr 1 do nr 33 (n), Andrzeja Samulowskiego, Bolesława Chrobrego, Fryderyka Chopina, Generała Sikorskiego, Grunwaldzka od nr 62 do nr 76 (p), Józefa Poniatowskiego, Piaskowa, Piastowska, Przedszkolna, Rycerska, Seweryna Pieniężnego od nr 35 do nr 73 (n), Seweryna Pieniężnego od nr 30 do nr 72 (p), Stefana Czarnieckiego od nr 49 do nr 71 (n), Stefana Czarnieckiego od nr 32 do nr 40A (p), Władysława Jagiełły od nr 5 do nr 31 (n), Wojciecha Kętrzyńskiego od nr 2 do nr 20A (p), Zawiszy Czarnego.

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "DOBRO WSPÓLNE"

kandydatliczba głosów

  1. 1 Tadeusz Bera
    272 (8,39%)
  2. 7 Norbert Krystian Gesek
    74 (2,28%)
  3. 4 Arkadiusz Sebastian Stępka
    40 (1,23%)
  4. 5 Karolina Rejowska
    24 (0,74%)
  5. 3 Teresa Grażyna Bielińska
    19 (0,59%)
  6. 2 Tomasz Bruździak
    211 (6,51%)
  7. 6 Małgorzata Czerniak
    27 (0,83%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Sławomir Tadeusz Sarnecki
    35 (1,08%)
  2. 1 Ryszard Kowalski
    489 (15,09%)
  3. 4 Jarosław Krystian Domeradzki
    75 (2,31%)
  4. 2 Mariusz Tomasz Kuś
    57 (1,76%)
  5. 5 Alicja Daniela Pereszczako
    58 (1,79%)
  6. 3 Bogusława Antonina Mazurek-Majewska
    40 (1,23%)
  7. 7 Luiza Zacharzewska
    68 (2,10%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEPARTYJNI NIEZALEŻNI

kandydatliczba głosów

  1. 1 Maciej Domański
    71 (2,19%)
  2. 4 Andrzej Mirosław Majewski
    20 (0,62%)
  3. 3 Agata Michałowska
    45 (1,39%)
  4. 6 Halina Murawska
    14 (0,43%)
  5. 2 Wojciech Szymaniak
    85 (2,62%)
  6. 7 Agnieszka Natalia Trypucka
    79 (2,44%)
  7. 5 Paweł Żurawski
    13 (0,40%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Wojciech Jerzy Gawor
    81 (2,50%)
  2. 5 Wojciech Sągol
    57 (1,76%)
  3. 4 Joanna Barbara Pawłowska
    62 (1,91%)
  4. 7 Ryszard Iwaniec
    110 (3,39%)
  5. 3 Iwona Struk
    65 (2,01%)
  6. 6 Patrycja Mackiewicz
    34 (1,05%)
  7. 1 Stanisław Andrzej Bieliński
    179 (5,52%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RZECZ JASNA OSTRÓDA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Sylwia Zuzanna Brosze
    82 (2,53%)
  2. 3 Dariusz Sylwester Warsiński
    10 (0,31%)
  3. 5 Paweł Grzegorz Szpechar
    22 (0,68%)
  4. 1 Marcin Marek Punpur
    175 (5,40%)
  5. 4 Ewa Karolina Dusza
    34 (1,05%)
  6. 2 Karolina Maria Iszoro
    167 (5,15%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 4 Olga Agata Turowicz
    14 (0,43%)
  2. 3 Grażyna Zofia Zdunowska
    80 (2,47%)
  3. 1 Stanisław Krzysztof Kosek
    86 (2,65%)
  4. 2 Adam Gwóźdź
    66 (2,04%)
  5. 6 Anna Saks
    34 (1,05%)
  6. 5 Edyta Maria Skwarska
    4 (0,12%)
  7. 7 Piotr Andrzej Konopka
    63 (1,94%)