Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Ostrów Wielkopolski

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Osiedla: Śródmieście, Wenecja, Krępa, Pruślin

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Wiesław Marek Bednarski
    99 (0,93%)
  2. 1 Piotr Paweł Lepka
    1 167 (10,93%)
  3. 2 Krystyna Maria Wojczyńska
    217 (2,03%)
  4. 3 Małgorzata Herczak-Wojtaszek
    166 (1,55%)
  5. 4 Leszek Kazimierz Witoń
    383 (3,59%)
  6. 7 Iwona Teresa Wiącek
    150 (1,40%)
  7. 6 Piotr Henryk Brodala
    131 (1,23%)
  8. 8 Tadeusz Zbigniew Józefiak
    20 (0,19%)
  9. 9 Elżbieta Józefa Narolska
    69 (0,65%)
  10. 10 Tomasz Stańkiewicz
    112 (1,05%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ALOJZEGO MOTYLEWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 8 Daniel Stanisław Sysiak
    39 (0,37%)
  2. 5 Lidia Agnieszka Skupińska
    14 (0,13%)
  3. 1 Marian Andrzej Kocik
    110 (1,03%)
  4. 3 Bronisław Jan Hadaś
    15 (0,14%)
  5. 2 Rafał Karol Wójcik
    55 (0,52%)
  6. 6 Sylwia Motylewska-Kucharska
    19 (0,18%)
  7. 4 Stanisław Władysław Pabiszczak
    35 (0,33%)
  8. 7 Jolanta Bogumiła Hentschke-Wolniewicz
    3 (0,03%)
  9. 9 Michał Walerian Wojciechowski
    29 (0,27%)
  10. 10 Agnieszka Motylewska-Mulnik
    17 (0,16%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Sławomira Kazimiera Żelanowska
    388 (3,63%)
  2. 3 Andrzej Kazimierz Kornaszewski
    675 (6,32%)
  3. 9 Aldona Ewa Olszak
    41 (0,38%)
  4. 1 Marian Henryk Herwich
    1 565 (14,66%)
  5. 10 Kasper Szymon Smektała
    393 (3,68%)
  6. 7 Anna Maria Drobniewska
    131 (1,23%)
  7. 6 Justyna Anna Michalak
    306 (2,87%)
  8. 5 Anna Stefania Mocek
    142 (1,33%)
  9. 2 Przemysław Olgierd Gruszecki
    179 (1,68%)
  10. 8 Henryk Michał Libudzic
    76 (0,71%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEATY KLIMEK PRZYJAZNE MIASTO I POWIAT

kandydatliczba głosów

  1. 3 Zygmunt Wiktor Malik
    389 (3,64%)
  2. 1 Jarosław Henryk Lisiecki
    1 490 (13,95%)
  3. 2 Łukasz Michał Jędrzejak
    626 (5,86%)
  4. 4 Donata Berchicci
    225 (2,11%)
  5. 8 Marta Karina Libudzic
    196 (1,84%)
  6. 5 Ireneusz Ryszard Pecold
    213 (1,99%)
  7. 6 Sabina Teresa Klusak
    252 (2,36%)
  8. 10 Tomasz Gawełek
    182 (1,70%)
  9. 9 Wiktoria Kinga Mikołajczyk
    141 (1,32%)
  10. 7 Patryk Płomiński
    218 (2,04%)

Okręg 2

Osiedla: Kamienice Stare, Zacisze-Zębców, Odolanowskie, Nowe Parcele, Parcele Zacharzewskie

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Elżbieta Maria Grochowska
    553 (5,26%)
  2. 1 Marzenna Katarzyna Podskarbi
    1 091 (10,38%)
  3. 4 Justyna Regina Żurawicz
    48 (0,46%)
  4. 3 Danuta Barbara Bakalarczyk-Krzak
    122 (1,16%)
  5. 5 Błażej Dawid Grabia
    129 (1,23%)
  6. 6 Donata Maria Dominik-Stawicka
    35 (0,33%)
  7. 8 Piotr Włodzimierz Bartz
    86 (0,82%)
  8. 7 Marcin Krzysztof Kędzierski
    86 (0,82%)
  9. 10 Wojciech Matuszczak
    409 (3,89%)
  10. 9 Monika Katarzyna Krzywda-Błaszczyk
    66 (0,63%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ALOJZEGO MOTYLEWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 6 Krystyna Barbara Matuszczak
    11 (0,10%)
  2. 3 Marian Tadeusz Grad
    6 (0,06%)
  3. 2 Renata Marciniak-Kolenda
    9 (0,09%)
  4. 1 Alojzy Ignacy Motylewski
    598 (5,69%)
  5. 7 Jolanta Teresa Kołodziej
    11 (0,10%)
  6. 4 Jerzy Stanisław Adamski
    13 (0,12%)
  7. 5 Irena Teresa Matuszewska
    15 (0,14%)
  8. 8 Aleksander Kazimierz Urbaniak
    16 (0,15%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Damian Łukasz Grzeszczyk
    1 037 (9,86%)
  2. 5 Szymon Kiełbasa
    102 (0,97%)
  3. 3 Magdalena Marta Kajewska
    174 (1,65%)
  4. 4 Mariusz Józef Leki
    460 (4,37%)
  5. 2 Rafał Maciej Adamczak
    234 (2,23%)
  6. 6 Joanna Małgorzata Liberska
    68 (0,65%)
  7. 7 Katarzyna Marczak
    40 (0,38%)
  8. 8 Radosław Kowalski
    312 (2,97%)
  9. 10 Maciej Paweł Jadczak
    124 (1,18%)
  10. 9 Małgorzata Joanna Gamska
    19 (0,18%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEATY KLIMEK PRZYJAZNE MIASTO I POWIAT

kandydatliczba głosów

  1. 2 Marek Śliwiński
    415 (3,95%)
  2. 5 Joanna Helena Lisiak
    371 (3,53%)
  3. 6 Małgorzata Maria Konowalska
    138 (1,31%)
  4. 1 Radosław Torzyński
    2 531 (24,07%)
  5. 3 Michał Szmaj
    266 (2,53%)
  6. 7 Maria Kędzierska-Jachimek
    209 (1,99%)
  7. 4 Zygmunt Banasiak
    462 (4,39%)
  8. 8 Barbara Maria Jurczyk
    87 (0,83%)
  9. 9 Mariusz Dominik Owczarek
    68 (0,65%)
  10. 10 Roman Korzeniewski
    94 (0,89%)

Okręg 3

Osiedla: Jana Pawła II, Powstańców Wielkopolskich

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Igor Aleksander Pluciński
    353 (3,79%)
  2. 7 Tadeusz Prajzner
    110 (1,18%)
  3. 3 Bogna Magdalena Orzechowska
    139 (1,49%)
  4. 1 Dawid Jan Korzeniewski
    659 (7,07%)
  5. 4 Ewa Bartz
    238 (2,55%)
  6. 5 Maciej Mateusz Hałas
    107 (1,15%)
  7. 6 Beata Anna Szukowska
    73 (0,78%)
  8. 8 Jolanta Aleksandra Bury
    94 (1,01%)
  9. 9 Anna Maria Mucha
    129 (1,38%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ALOJZEGO MOTYLEWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 4 Maciej Władysław Bartoszek
    21 (0,23%)
  2. 7 Joanna Karolina Sobczak-Dzióbek
    1 (0,01%)
  3. 8 Włodzimierz Bogdan Rożek
    29 (0,31%)
  4. 2 Mateusz Daniel Sysiak
    20 (0,21%)
  5. 6 Kazimierz Józef Gabryś
    19 (0,20%)
  6. 3 Emilia Karolina Jakób-Hanisch
    3 (0,03%)
  7. 1 Jerzy Młynarczyk
    37 (0,40%)
  8. 5 Maria Matuszczak
    17 (0,18%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Milena Magdalena Kowalska
    784 (8,41%)
  2. 1 Jakub Piotr Paduch
    973 (10,43%)
  3. 6 Tomasz Franciszek Glapa
    52 (0,56%)
  4. 3 Tomasz Dąbrówka
    271 (2,91%)
  5. 5 Leokadia Ewa Przerwa
    46 (0,49%)
  6. 4 Joanna Maria Piros
    100 (1,07%)
  7. 7 Janusz Czesław Kraszkiewicz
    87 (0,93%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEATY KLIMEK PRZYJAZNE MIASTO I POWIAT

kandydatliczba głosów

  1. 9 Zbigniew Józef Szczeblewski
    111 (1,19%)
  2. 1 Beata Małgorzata Klimek
    2 940 (31,53%)
  3. 3 Szymon Marian Matyśkiewicz
    662 (7,10%)
  4. 2 Mateusz Jan Nycek
    253 (2,71%)
  5. 4 Mirosława Kazimiera Jaśkowiak
    160 (1,72%)
  6. 5 Elżbieta Anna Grocholska
    378 (4,05%)
  7. 8 Arkadiusz Jan Sodkiewicz
    292 (3,13%)
  8. 7 Grażyna Maria Gilarska-Okoń
    86 (0,92%)
  9. 6 Karolina Maria Kierzkowska
    81 (0,87%)