Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady gminy Poraj

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Sołectwo Poraj: Cicha, Górnicza, Krótka, Leśna, Miła, Okrężna

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Andrzej Ludwikowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY PORAJ

84 (25,30%)

Leszek Włodzimierz Lach

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „GMINA DLA WSZYSTKICH”

140 (42,17%)

Rafał Marian Kisiel

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA OBYWATELA

108 (32,53%)

Okręg 2

Sołectwo Poraj: 3 Maja, Dąbrowskiego, Bema, Kopalniana, Nadrzeczna, Nowa, Piłsudskiego, Rudziana, Strażacka, Wesoła

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Marek Paweł Salamoński

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY PORAJ

103 (30,56%)

Igor Stanisław Wróbel

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „GMINA DLA WSZYSTKICH”

72 (21,36%)

Grzegorz Wojciech Bojanek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRY PORAJ

162 (48,07%)

Okręg 3

Sołectwo Poraj: Chopina, Okulickiego, Jasna, Jastrzębska, Kościelna, Mała, Orzeszkowej, Poprzeczna, Skargi, Sportowa, Kochanowskiego

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Dagmara Irena Superson-Kosztyła

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

167 (59,86%)

Joanna Barbara Żak

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „GMINA DLA WSZYSTKICH”

112 (40,14%)

Okręg 4

Sołectwo Poraj: Armii Krajowej, Fabryczna, Gwiezdna, Kosmiczna, Księżycowa, Norwida, Piaskowa, Południowa, Północna, Sienkiewicza, Słoneczna, Słowackiego, Spokojna, Wschodnia, Zachodnia

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Barbara Czesława Caban

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

120 (45,11%)

Elżbieta Sitek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY PORAJ

89 (33,46%)

Katarzyna Anna Prysak

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „GMINA DLA WSZYSTKICH”

57 (21,43%)

Okręg 5

Sołectwo Poraj: Brzozowa, Chorońska, Graniczna, Grzybowa, Sosnowa, Zielona

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Halina Krystyna Podlejska

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

37 (9,84%)

Łukasz Jan Adamczyk

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY PORAJ

148 (39,36%)

Wiesława Janina Sosnowska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „GMINA DLA WSZYSTKICH”

110 (29,26%)

Tadeusz Wiewióra

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA OBYWATELA

81 (21,54%)

Okręg 6

Sołectwo Poraj: Dębowa, Kolejowa, Kwiatowa, Łąkowa, Mickiewicza, Mokra, Ogrodowa, Sadowa, Spacerowa

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Zbigniew Wojciech Rajczyk

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY PORAJ

115 (26,56%)

Olga Elżbieta Ławińska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „GMINA DLA WSZYSTKICH”

89 (20,55%)

Dominik Łukaszewicz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA OBYWATELA

96 (22,17%)

Patryk Marcin Frendowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRY PORAJ

133 (30,72%)

Okręg 7

Sołectwo Jastrząb: Koziegłowska, Krótka, Leśna, Nadrzeczna, Porajska, Stawowa, Wojska Polskiego, Zielona

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Sylwester Zdzisław Sawicki

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY PORAJ

152 (65,52%)

Sylwia Edyta Makuch

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „GMINA DLA WSZYSTKICH”

80 (34,48%)

Okręg 8

Sołectwo Jastrząb: 19 Stycznia, Kopalniana, Mickiewicza, Osińska, Polna

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Bożena Anna Kołodziejczyk

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

83 (36,09%)

Waldemar Lech Sitek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „GMINA DLA WSZYSTKICH”

147 (63,91%)

Okręg 9

Sołectwo Choroń: Browarna, Cmentarna, Częstochowska od numeru –strona nieparzysta - 1 do 5 oraz od numeru-strona parzysta - 2 do 8, Górska, Koziegłowska od numeru – strona nieparzysta - 1 do 9, Ludowa, Partyzantów od numeru – strona nieparzysta - 1 do 47 oraz od numeru – strona parzysta – 2 do 38, Piaskowa, Piwniczna, Poprzeczna, Porajska, Studzienna, Szklana, Szkolna, Wolności od numeru – strona nieparzysta – 1 do 97 oraz od numeru – strona parzysta - 2 do 100, Zielona, Źródlana

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Edward Jan Mizera

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

102 (31,58%)

Piotr Bieniek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „GMINA DLA WSZYSTKICH”

84 (26,01%)

Ewa Elżbieta Masłoń

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA OBYWATELA

137 (42,41%)

Okręg 10

Sołectwo Choroń: Częstochowska od numeru – strona nieparzysta - 7 do końca oraz od numeru-strona parzysta - 10 do końca, Koziegłowska od numeru-strona nieparzysta - 11 do końca oraz od numeru-strona parzysta - 2 do końca, Krótka, Krzywa, Leśna, Nowa, Partyzantów od numeru – strona nieparzysta - 49 do końca oraz od numeru – strona parzysta – 40 do końca, Poległych, Prosta, Smużna, Wolności od numeru – strona nieparzysta – 99 do końca oraz od numeru – strona parzysta - 102 do końca, Wrzosowa; sołectwo Dębowiec

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Andrzej Stanisław Pawłowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY PORAJ

137 (47,40%)

Bartosz Paweł Rajczyk

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „GMINA DLA WSZYSTKICH”

152 (52,60%)

Okręg 11

Sołectwo: Gęzyn, Pustkowie Gęzyńskie, Kuźnica Stara, Kuźnica Folwark

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Teresa Romana Ociepka

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

116 (34,42%)

Grzegorz Sobota

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „GMINA DLA WSZYSTKICH”

35 (10,39%)

Andrzej Wiesław Tkacz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA TKACZ - AKTYWNA WIEŚ

186 (55,19%)

Okręg 12

Sołectwo: Masłońskie, Przysiółki: Baranowizna i Rajczykowizna

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Katarzyna Barbara Rzepka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „GMINA DLA WSZYSTKICH”

145 (48,66%)

Łukasz Kamil Boroń

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

153 (51,34%)

Okręg 13

Sołectwo Żarki Letnisko: Bagienna, Boczna, Borowa, Górna, Graniczna, Kąpielowa, Koziegłowska, Krótka, Księżycowa, Letniskowa, Lipowa, Nałęczowska, Okrężna, Podleśna, Poranna, Poziomkowa, Rolna, Równoległa, Skrajna, Słoneczna, Sosnowa, Staffa, Tuwima, Wczasowa, Wesoła, Widna, Wierzbowa, Wrzosowa, Żurawia

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Marcin Sebastian Makuch

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY PORAJ

233 (56,97%)

Marek Tomasz Krzak

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „GMINA DLA WSZYSTKICH”

176 (43,03%)

Okręg 14

Sołectwo Żarki Letnisko: Akacjowa, Broniewskiego, Cicha, Dolna, Raczyńskiej, Jasna, Jodłowa, Kopernika, Miła, Ogrodowa, Orzechowa, Spokojna, Szkolna, Świerkowa, Zdrowa, Zielona

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Krzysztof Henryk Klimek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY PORAJ

191 (53,80%)

Bogusław Tomasz Pieroń

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „GMINA DLA WSZYSTKICH”

164 (46,20%)

Okręg 15

Sołectwo Żarki Letnisko: Brzozowa, Dębowa, Długa, Grunwaldzka, Grzybowa, Jagodowa, Jaśminowa, Leśna, Łączna, Masłońska, Modrzewiowa, Nadrzeczna, Parkowa, PCK, Porajska, Prosta, Sąsiedzka, Sportowa, Wacława Szymańskiego, Wiejska

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Jolanta Maria Chmura

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „GMINA DLA WSZYSTKICH”

206 (54,79%)

Robert Daniel Bączyński

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA BĄCZYŃSKIEGO WIERNY WYBORCOM

170 (45,21%)