Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady gminy Wierzbica

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Część miejscowości Wierzbica-Osiedle: ul. Chełmska, ul. Krótka, ul. Leśna, ul. Promykowa, ul. Włodawska

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Grzegorz Artur Sobczuk

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAWA ZENONA ŻELECHOWSKIEGO

61 (52,14%)

Krzysztof Paweł Wojewódzki

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BAS 18 I G9

56 (47,86%)

Okręg 2

Część miejscowości Wierzbica-Osiedle: ul. Kasztanowa, ul. Parkowa

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Roman Michalski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAWA ZENONA ŻELECHOWSKIEGO

64 (36,99%)

Marian Łukasik

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BAS 18 I G9

45 (26,01%)

Janusz Seroka

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

33 (19,08%)

Barbara Anna Wiśniewska

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

31 (17,92%)

Okręg 3

Część miejscowości Wierzbica-Osiedle: ul. Boczna, ul. Długa, ul Jarzębinowa, ul. Kwiatowa, ul. Lipowa, ul. Lubelska, ul. Ogrodowa, ul. Pogodna, ul. Polna, ul. Słoneczna, ul. Szkolna, ul. Świerkowa, ul. Wapienna, ul. Wrzosowa, ul. Zielona

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Marta Kozak

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAWA ZENONA ŻELECHOWSKIEGO

107 (45,92%)

Dorota Bogusława Kołtun

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

94 (40,34%)

Dariusz Piotr Młynarczyk

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

32 (13,73%)

Okręg 4

Część miejscowości Busówno od nr 1 do nr 28, Busówno–Kolonia

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Stanisław Szpeflik

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAWA ZENONA ŻELECHOWSKIEGO

51 (47,22%)

Damian Misiura

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BAS 18 I G9

17 (15,74%)

Mirosław Sylwester Kałużny

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

21 (19,44%)

Katarzyna Nakonieczna

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

19 (17,59%)

Okręg 5

Część miejscowości Busówno od nr 29 do nr 84

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Józef Zbigniew Korniak

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BAS 18 I G9

19 (17,59%)

Anna Flisiuk

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

47 (43,52%)

Paweł Krzemiński

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

42 (38,89%)

Okręg 6

Kamienna Góra, Pniówno

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Dorota Sidoruk

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAWA ZENONA ŻELECHOWSKIEGO

46 (26,14%)

Jarosław Łukasz Boraczuk

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BAS 18 I G9

38 (21,59%)

Lucyna Irena Ficner

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

45 (25,57%)

Bogusław Kulbicki

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

47 (26,70%)

Okręg 7

Kozia Góra, Staszyce

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Ryszard Paweł Kowelec

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAWA ZENONA ŻELECHOWSKIEGO

25 (17,99%)

Adrian Wołoszun

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BAS 18 I G9

17 (12,23%)

Zofia Grażyna Ziemba

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

38 (27,34%)

Piotr Woźniak

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

59 (42,45%)

Okręg 8

Wierzbica

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Adam Jan Roman

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BAS 18 I G9

0 (0,00%)

Okręg 9

Ochoża, Ochoża-Pniaki

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Mirosław Wołczuk

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

30 (27,27%)

Andrzej Palik

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

80 (72,73%)

Okręg 10

Buza, Helenów, Olchowiec, Terenin

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Janusz Świetlicki

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAWA ZENONA ŻELECHOWSKIEGO

63 (31,98%)

Krzysztof Izydor Szeliga

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

82 (41,62%)

Leopold Arkadiusz Maciejewski

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

52 (26,40%)

Okręg 11

Olchowiec-Kolonia, Święcica

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Edyta Gargol

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

70 (42,42%)

Krzysztof Ryszard Czarnecki

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

95 (57,58%)

Okręg 12

Syczyn, Werejce

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Elżbieta Głuszek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAWA ZENONA ŻELECHOWSKIEGO

41 (19,71%)

Urszula Tarnowska

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

41 (19,71%)

Zdzisław Piotr Muszański

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

126 (60,58%)

Okręg 13

Chylin, Chylin Mały, Chylin Wielki, Władysławów

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Piotr Kość

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAWA ZENONA ŻELECHOWSKIEGO

56 (32,75%)

Krystyna Jakimiuk

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BAS 18 I G9

19 (11,11%)

Krzysztof Konstanty Wichórski

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

28 (16,37%)

Marian Kister

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

68 (39,77%)

Okręg 14

Wólka Tarnowska

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Jacek Jakubiec

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAWA ZENONA ŻELECHOWSKIEGO

60 (30,30%)

Andrzej Bogusław Ślusarczyk

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

29 (14,65%)

Józefa Kantypowicz

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

109 (55,05%)

Okręg 15

Bakus-Wanda, Karczunek, Tarnów, Wygoda

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Mirosław Skoczylas

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUSŁAWA ZENONA ŻELECHOWSKIEGO

42 (33,07%)

Bożena Sabina Buch

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BAS 18 I G9

25 (19,69%)

Marek Paweł Kaleta

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

29 (22,83%)

Stanisława Emilia Kowalczyk

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

31 (24,41%)