Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Pszczyna

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Osiedle Stare Miasto ulice: Bankowa, Basztowa, Bednarska, Bielska numer 1, Brama Wybrańców, Bramkowa, Bolesława Chrobrego, Dworcowa numery parzyste od numeru 2 do 12, Garncarska, Katowicka numer 1, M. Kopernika numery parzyste od 2 do końca, pl. Ks. Prałata Józefa Kuczery, Młyńska, Piastowska, Piekarska, Piwowarska, Plac Targowy, Ratuszowa, Rymarska, Rynek, Strażacka, Targowa, Tkacka, Warowna, Wojska Polskiego Osiedle Józefa Piłsudskiego ulice: Astrów, Bieruńska numery parzyste od 2 do 32, Bratków, Górnośląska numery nieparzyste od 21 do końca, Generała Hallera numery parzyste od 2 do 16b i numery nieparzyste od 1 do 17, Hubalczyków, Katowicka numery parzyste od 2 do 32, Krokusów, Maków, Narcyzów, Parkowa, Partyzantów numery nieparzyste od 1 do 27 i numery parzyste od 2 do 26, Różana, Storczyków, Tulipanów, Złocieni Osiedle Ignacego Daszyńskiego ulice: Adama Asnyka, Bielska numery nieparzyste od 21 do końca i numery parzyste od 44 do końca, Władysława Broniewskiego, Jana Brzechwy, Chochółka, Piotra Czajkowskiego, Aleksandra Fredry, Górnośląska numery nieparzyste od 1 do 19 i numer 2, Jarosława Iwaszkiewicza, Jana Kochanowskiego, Marii Konopnickiej, Janusza Korczaka, Zygmunta Krasińskiego, Stanisława Lema, Męczenników Oświęcimskich, Adama Mickiewicza, Czesława Miłosza, Gustawa Morcinka, Zofii Nałkowskiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Mikołaja Reja, Władysława Reymonta, Henryka Sienkiewicza, Juliusza Słowackiego, Stanisława Staszica, Towarowa, Juliana Tuwima, Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Żeromskiego Osiedle Podstarzyniec ulice: Bieruńska numery parzyste od 34 do końca, Czwartaków, Druhów, Górnośląska numery parzyste od 4 do 44, Generała Hallera numery parzyste od 18 do końca i numery nieparzyste od 19 do końca, Harcerska, Hetmańska, Huzarska, Braci Jędrysików numery nieparzyste od 1 do 7 i numery parzyste od 2 do 10, Kasztelańska, Kosynierów, Legionów, Pionierów numery nieparzyste od 5 do końca i numery parzyste od 8 do końca, Józefa Pukowca, Jana Roehricha, Szarych Szeregów, Ułańska, Wielo Droga, Zuchów Osiedle Polne Domy ulice: Bieruńska numery nieparzyste od 19 do końca, Czołgistów, Górnośląska numery parzyste od 46 do końca, Grenadierów, Braci Jędrysików numery nieparzyste od 9 do końca i numery parzyste od 12 do końca, Katowicka numery nieparzyste od 75 do końca i numery parzyste od 100 do końca, Kawalerzystów, Lotników, Marynarzy, Piaskowa, Piechurów, Pionierów numery nieparzyste od 1 do 3 i numery parzyste od 2 do 6a, Polna, Polne Domy, Saperska, Studzienicka, Sybiraków, Żeglarska Osiedle Powstańców Śląskich ulice: Witolda Bielasa, Bieruńska numery nieparzyste od 1 do 17, ks. gen. Jana Brandysa, Arki Bożka, Fryderyka Chopina numery parzyste od 2 do 6, dr. Maksymiliana Cichego, Konstantego Damrota, Ksawerego Dunikowskiego, Jana Ficka, Aleksandra Fizi, Ludwika Golusa, Józefa Grzegorzka, Emanuela Imieli, Katowicka numery nieparzyste od 3 do 73 i numery parzyste od 34 do 98, Ludwika Kędziora, Stanisława Krzyżowskiego, Jana Kupca, dr. Franciszka Lercha, Stanisława Ligonia, Józefa Lompy, Łowiecka numery parzyste od 2 do 54, Jana Matejki, Karola Miarki, Dr. Andrzeja Mielęckiego, Ludwika Musioła, Myśliwska od 1 do 6A, Partyzantów numery nieparzyste od 29 do końca i numery parzyste od 28 do końca, Plebiscytowa, ks. Pawła Pośpiecha, Dr. Antoniego Rogalińskiego, Sejmu Śląskiego, Pawła Stalmacha, Mjr. Henryka Sucharskiego, Franciszka Szczepańczyka, Józefa Szendery, Pawła Zemboka, Ułanów Pszczyńskich, Alfonsa Zgrzebnioka Osiedle Kępa ulice: Fryderyka Chopina numery nieparzyste od 1 do końca, Francuska, Krucza, Słowicza, Szaraków, Karola Szymanowskiego numery nieparzyste od 1 do końca, Wodzisławska, Żorska numery parzyste od 2 do 8 i numery nieparzyste od 1 do końca Osiedle Stara Wieś ulice: Batalionów Chłopskich, Bażantarnia, Bociania, Brzoskwiniowa, Cedrowa, Cegielniana, Fryderyka Chopina numery parzyste od 8 do końca, Cicha, Cisowa, Cyprysowa, Czereśniowa, Drozdów, Doświadczalna, Gajowa, Gołębia, Hodowców, Jałowcowa, Jaworowa, Jesionowa, Karłowicza, Leśna, Łanowa, Łowiecka numery nieparzyste od 1 do końca i numery parzyste od 56 do końca, Łucznicza, Malinowa, Miodowa, Modrzewiowa, Stanisława Moniuszki, Morelowa, Myśliwska numery od 7 do końca, Okopowa, Ignacego Paderewskiego, Porzeczkowa, Poziomkowa, Pszenna, Rolnicza, Rybnicka, Ludomira Różyckiego, Rzepakowa, Sadowa, Skowronków, Skromna, Spacerowa, Staromiejska, Strzelecka, Tadeusza Sygietyńskiego, Karola Szymanowskiego numery parzyste od 2 do końca, Świerkowa, Św. Jadwigi, Wiśniowa, Wspólna, Zbożowa, Zielona, Ziołowa, Żorska numery parzyste od 10 do końca, Żytnia

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Henryk Franciszek Kopiec
    420 (6,97%)
  2. 7 Stanisław Jan Pyclik
    100 (1,66%)
  3. 1 Marcela Joanna Kanafek-Lewandowska
    723 (12,00%)
  4. 4 Jacek Stadnik
    14 (0,23%)
  5. 3 Józef Ignacy Ryguła
    172 (2,85%)
  6. 6 Brygida Anna Kotas
    40 (0,66%)
  7. 5 Joanna Krystyna Gaża
    77 (1,28%)
  8. 8 Józef Leon Lekki
    119 (1,97%)

KOMITET WYBORCZY LIGA SAMORZĄDOWA PIERWSZA

kandydatliczba głosów

  1. 7 Ewa Spyrczak
    34 (0,56%)
  2. 6 Krzysztof Dariusz Winiarczuk
    16 (0,27%)
  3. 2 Dariusz Marek Fuchs
    74 (1,23%)
  4. 3 Jadwiga Hołownia
    22 (0,37%)
  5. 4 Joanna Bernadeta Kania
    47 (0,78%)
  6. 8 Paweł Piotr Wrzeszcz
    25 (0,41%)
  7. 5 Andrzej Zygmunt Wicher
    63 (1,05%)
  8. 1 Edward Jan Kania
    49 (0,81%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PSZCZYŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Maria Danuta Szostak
    373 (6,19%)
  2. 3 Roman Kazimierz Urbańczyk
    322 (5,34%)
  3. 1 Marcelina Ewa Leki
    988 (16,40%)
  4. 4 Janusz Jerzy Ziernicki
    111 (1,84%)
  5. 6 Monika Maria Kiełkowska
    154 (2,56%)
  6. 7 Jacek Maciej Kobyliński
    116 (1,92%)
  7. 5 Grzegorz Jacek Cempura
    67 (1,11%)
  8. 8 Barbara Antonina Szmajduch
    63 (1,05%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA PSZCZYŃSKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Marek Piotr Dutkowski
    426 (7,07%)
  2. 2 Ryszard Piotr Baron
    162 (2,69%)
  3. 4 Ewa Genowefa Chwedyna
    104 (1,73%)
  4. 5 Bogusława Elżbieta Pochyły
    43 (0,71%)
  5. 7 Aleksandra Regina Jarczok
    87 (1,44%)
  6. 6 Joanna Urszula Kędzior
    39 (0,65%)
  7. 8 Bernadeta Krystyna Sojka-Jany
    140 (2,32%)
  8. 1 Maciej Roman Stieber
    511 (8,48%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY POWIATU PSZCZYŃSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 1 Bożena Waleria Wieczorek
    81 (1,34%)
  2. 5 Arkadiusz Jan Janda
    12 (0,20%)
  3. 3 Damian Artur Tyndyk
    43 (0,71%)
  4. 7 Paulina Maria Worona
    9 (0,15%)
  5. 2 Oskar Józef Witański
    63 (1,05%)
  6. 4 Krzysztof Józef Szweda
    39 (0,65%)
  7. 6 Gabriela Monika Dygowska
    26 (0,43%)
  8. 8 Szymon Tadeusz Kamiński
    52 (0,86%)

Okręg 2

Osiedle Śródmieście ulice: 3 Maja, dr. Witolda Antesa, Stefana Batorego, Bielska numery nieparzyste od 3 do 13, ks. biskupa Bogedaina numery nieparzyste od 1 do końca i numery parzyste od 2 do 12, Dworcowa numery nieparzyste od 1 do końca i numery parzyste od 14 do końca, Józefa Brudnego, Jana Kilińskiego, M. Kopernika numery nieparzyste od 1 do końca, Wojciecha Korfantego numery parzyste od 2 do końca, Tadeusza Kościuszki, Plac Dworcowy, Pl. Zwycięstwa i Wolności, Józefa Poniatowskiego, Sokoła, L. Zamenhofa Osiedle Siedlice ulice: ks. biskupa H. Bednorza bez numeru 26 i 26A, Bielska numery nieparzyste od 15 do 19, ks. biskupa Bogedaina numery parzyste od 14 do końca, W. Jagiełły, Wojciecha Korfantego numery nieparzyste od 1 do końca, Jana III Sobieskiego Osiedle Kolonia Jasna ulice: Bielska numery parzyste od 2 do 16, Bratnia, Brylantowa, Bursztynowa, Cieszyńska, Diamentowa, Granitowa, Grzebłowiec numery nieparzyste od 1 do 25, Gwiaździsta, Koralowa, Kosmonautów, Kryształowa, Krzywa, Księżycowa, Kwarcowa, Marmurowa, Miła, Ogrodowa, Perłowa, Piękna, Platynowa, Przyjaźni, Radosna, Rubinowa, Serdeczna, Marii Skłodowskiej-Curie numery parzyste od 2 do końca, Słoneczna, Srebrna, Stalowa, Szafirowa, Szmaragdowa, Sznelowiec, Turkusowa, Wesoła, Zacisze, Zdrojowa, Złota, Żelazna Osiedle Piastów ulice: ks. biskupa H. Bednorza numer 26 i 26A, Bielska numery parzyste od 18 do 42, Henryka Brodatego, Dobrawy, Grzebłowiec numery nieparzyste od 27 do końca, Bolesława Krzywoustego, Władysława Łokietka, Mieszka I, Kazimierza Odnowiciela, Władysława Opolczyka, Marii Skłodowskiej-Curie numery nieparzyste od 1 do końca, Kazimierza Sprawiedliwego, Bolesława Śmiałego, Kazimierza Wielkiego, Ziemowita

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Monika Irena Major
    58 (1,20%)
  2. 1 Marek Ludwik Szklorz
    685 (14,12%)
  3. 2 Kamil Mateusz Widłok
    333 (6,87%)
  4. 5 Sylwia Barbara Bartecka
    82 (1,69%)
  5. 3 Andrzej Bronisław Cyran
    128 (2,64%)

KOMITET WYBORCZY LIGA SAMORZĄDOWA PIERWSZA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Artur Krzysztof Mamok
    59 (1,22%)
  2. 1 Ewa Krystyna Czembor
    151 (3,11%)
  3. 3 Arkadiusz Kazimierz Wiśniowski
    60 (1,24%)
  4. 2 Justyna Barbara Waliczek
    22 (0,45%)
  5. 5 Miłosz Jerzy Klemens
    22 (0,45%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PSZCZYŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Krystyna Fuławka
    247 (5,09%)
  2. 1 Barbara Joanna Sopot-Zembok
    454 (9,36%)
  3. 5 Janusz Michał Chudy
    89 (1,84%)
  4. 7 Monika Anna Rąba
    206 (4,25%)
  5. 3 Roman Józef Piesiur
    124 (2,56%)
  6. 4 Ryszard Józef Dudek
    55 (1,13%)
  7. 6 Ewa Anna Kołodziejczyk
    180 (3,71%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA PSZCZYŃSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Tomasz Urban Niesyto
    121 (2,49%)
  2. 5 Daniel Krzysztof Osiński
    23 (0,47%)
  3. 7 Katarzyna Anna Granda
    101 (2,08%)
  4. 6 Halina Maria Stoppa
    43 (0,89%)
  5. 3 Grzegorz Konrad Kuczera
    267 (5,51%)
  6. 4 Elżbieta Jasińska
    199 (4,10%)
  7. 1 Arkadiusz Maciej Gardiasz
    863 (17,79%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY POWIATU PSZCZYŃSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 3 Stanisław Stefan Stypka
    21 (0,43%)
  2. 7 Małgorzata Bąk
    26 (0,54%)
  3. 1 Przemysław Zygmunt Wieczorek
    142 (2,93%)
  4. 5 Marek Piotr Czakański
    19 (0,39%)
  5. 2 Aneta Klaudia Król
    33 (0,68%)
  6. 6 Beata Ewa Olszynka
    17 (0,35%)
  7. 4 Anita Ilona Kwiatkowska
    20 (0,41%)

Okręg 3

Sołectwo Czarków, Sołectwo Piasek, Sołectwo Jankowice, Sołectwo Studzienice, Sołectwo Ćwiklice, Sołectwo Rudołtowice

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Czesław Karol Moń
    373 (5,86%)
  2. 6 Barbara Anna Masny
    148 (2,32%)
  3. 4 Krzysztof Bronisław Jacek
    69 (1,08%)
  4. 2 Andrzej Łukasz Mańka
    378 (5,94%)
  5. 3 Dominika Bernadeta Major-Piszczek
    87 (1,37%)
  6. 7 Rafał Stanisław Wróbel
    522 (8,20%)
  7. 5 Joanna Jadwiga Kowalik
    41 (0,64%)

KOMITET WYBORCZY LIGA SAMORZĄDOWA PIERWSZA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Jacek Damian Kubis
    559 (8,78%)
  2. 7 Jarosław Edward Zawisza
    25 (0,39%)
  3. 2 Barbara Maria Psik
    561 (8,81%)
  4. 4 Jolanta Maria Spek
    339 (5,33%)
  5. 6 Marek Gabriel Wojtala
    72 (1,13%)
  6. 5 Katarzyna Urszula Lazarek
    37 (0,58%)
  7. 1 Renata Katarzyna Sosna
    176 (2,76%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PSZCZYŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 3 Renata Joanna Kordasiewicz
    51 (0,80%)
  2. 4 Katarzyna Urszula Pławecka
    73 (1,15%)
  3. 5 Piotr Paweł Wieczorek
    37 (0,58%)
  4. 2 Andrzej Marian Wojtanowicz
    507 (7,96%)
  5. 6 Magdalena Barbara Pitala
    60 (0,94%)
  6. 1 Leszek Jacek Szczotka
    775 (12,17%)
  7. 7 Mirosław Paweł Kozik
    68 (1,07%)
  8. 8 Jerzy Bolesław Ceglarek
    43 (0,68%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA PSZCZYŃSKA

kandydatliczba głosów

  1. 6 Bożena Maria Sodzawiczny
    48 (0,75%)
  2. 1 Renata Małgorzata Dyrda
    463 (7,27%)
  3. 5 Michał Adam Niedziela
    44 (0,69%)
  4. 4 Wanda Krystyna Wyroba
    112 (1,76%)
  5. 2 Marek Michał Głombek
    287 (4,51%)
  6. 3 Mariusz Andrzej Stencel
    229 (3,60%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY POWIATU PSZCZYŃSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 7 Weronika Iwona Caputa
    23 (0,36%)
  2. 8 Mateusz Marek Jędrysik
    12 (0,19%)
  3. 2 Michał Grzegorz Kozub
    59 (0,93%)
  4. 1 Magdalena Elżbieta Szromek
    40 (0,63%)
  5. 4 Ewelina Cecylia Kuźniak
    10 (0,16%)
  6. 3 Arkadiusz Adam Adamczyk
    8 (0,13%)
  7. 6 Mateusz Piotr Grzegorzek
    10 (0,16%)
  8. 5 Aurelia Maria Kania
    20 (0,31%)

Okręg 4

Sołectwo Poręba, Sołectwo Brzeźce, Sołectwo Łąka, Sołectwo Wisła Wielka, Sołectwo Wisła Mała, Sołectwo Studzionka

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 7 Krystian Józef Czypek
    285 (5,65%)
  2. 4 Mariola Barbara Konofał
    96 (1,90%)
  3. 1 Michał Jerzy Ziebura
    559 (11,08%)
  4. 2 Piotr Marian Rabaszowski
    798 (15,82%)
  5. 5 Celina Agnieszka Górecka
    26 (0,52%)
  6. 3 Marcin Jarosław Manowski
    162 (3,21%)
  7. 6 Grażyna Gabriela Majewska-Tetla
    127 (2,52%)

KOMITET WYBORCZY LIGA SAMORZĄDOWA PIERWSZA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Łukasz Benedykt Tetla
    492 (9,76%)
  2. 3 Monika Anna Pękała
    9 (0,18%)
  3. 6 Daniel Mikołaj Kolarz
    26 (0,52%)
  4. 5 Elżbieta Łucja Nowrotek
    26 (0,52%)
  5. 7 Jan Eryk Nowrotek
    34 (0,67%)
  6. 2 Janusz Eugeniusz Magiera
    116 (2,30%)
  7. 4 Magdalena Helena Nowok
    15 (0,30%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PSZCZYŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 6 Sylwia Mariola Kołodyńska
    54 (1,07%)
  2. 4 Teresa Małgorzata Kuś
    66 (1,31%)
  3. 2 Stanisław Józef Goraus
    295 (5,85%)
  4. 3 Ireneusz Józef Gruszka
    321 (6,37%)
  5. 5 Bartłomiej Piotr Dzida
    137 (2,72%)
  6. 1 Dariusz Mariusz Skrobol
    332 (6,58%)
  7. 7 Barbara Maria Uszok
    125 (2,48%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA PSZCZYŃSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Marta Magdalena Wojciechowska-Smolarz
    332 (6,58%)
  2. 5 Marzena Agnieszka Stebel
    62 (1,23%)
  3. 7 Jolanta Alicja Operchalska
    38 (0,75%)
  4. 4 Magdalena Barbara Lazar
    75 (1,49%)
  5. 2 Kamil Łukasz Łysień
    104 (2,06%)
  6. 3 Walenty Jan Ryguła
    134 (2,66%)
  7. 6 Jacek Marian Indeka
    70 (1,39%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY POWIATU PSZCZYŃSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 1 Weronika Patrycja Pająk
    43 (0,85%)
  2. 4 Dawid Roman Gałuszka
    18 (0,36%)
  3. 5 Katarzyna Anna Niedźwiedź
    9 (0,18%)
  4. 7 Adam Stanisław Grzyb
    17 (0,34%)
  5. 2 Andrzej Franciszek Janosz
    4 (0,08%)
  6. 3 Kamil Krzysztof Kołoczek
    18 (0,36%)
  7. 6 Agnieszka Danuta Jasińska
    18 (0,36%)