Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady gminy Wicko

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Sołectwo Białogarda i sołectwo Gęś: miejscowości Białogarda i Gęś.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Artur Zygmunt Bednarski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA KOSAKA

33 (17,65%)

Dawid Piotr Budzeń

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA WALEŚKIEWICZA

117 (62,57%)

Jerzy Grzegorz Popławski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA ORTMAN

7 (3,74%)

Jan Rajmund Niedźwiecki

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOŻENY ETMAŃSKIEJ

30 (16,04%)

Okręg 2

Część sołectwa Wicko (ulice: Kwiatowa, Morska nr 11 i od nr 13 i więcej), Parkowa, Polna, Radosna, Spacerowa, Zdrojowa i miejscowość Skarszewo.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Ryszard Barasiński

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA KOSAKA

38 (16,89%)

Adam Zbigniew Czuba

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA WALEŚKIEWICZA

136 (60,44%)

Ireneusz Juchno

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA ORTMAN

19 (8,44%)

Krystyna Pilarska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOŻENY ETMAŃSKIEJ

32 (14,22%)

Okręg 3

Część sołectwa Wicko (ulice: Zielona, Bursztynowa, Krótka, Lazurowa, Leszczynowa, Lipowa, Łąkowa, Morska od nr 1 - 10 i nr 12, Na Wzgórzu, Piaskowa, Rekreacyjna, Słupska, Wiśniowa), miejscowości: Górka i Poraj).

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Radosław Piotr Las

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA KOSAKA

82 (36,94%)

Marian Stefan Matusik

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA WALEŚKIEWICZA

87 (39,19%)

Alicja Grażyna Poddębniak

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA ORTMAN

16 (7,21%)

Izabela Alina Lewicka

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

37 (16,67%)

Okręg 4

Część sołectwa Charbrowo (ulice: Wrzosowa, Różana, Liliowa, Fiołkowa, Wesoła, Jasna, Cicha, Ogrodowa, Zaciszna, Dolna, Spokojna, Słoneczna, Stroma, Łebska: numery budynków nieparzyste).

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Stanisław Piwka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA WALEŚKIEWICZA

83 (43,46%)

Renata Maria Wiertel-Kowal

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA ORTMAN

87 (45,55%)

Zofia Urszula Kaczmarek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOŻENY ETMAŃSKIEJ

21 (10,99%)

Okręg 5

Część sołectwa Charbrowo (ulice: Łebska: numery budynków parzyste, Bukowa, Dębowa, Sosnowa, Akacjowa, Pałacowa, Przemysłowa, Młyńska, Brzozowa, Klonowa, Świerkowa), miejscowość Cegielnia Charbrowska.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Irena Nowakowska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA KOSAKA

10 (5,46%)

Henryk Michał Hebel

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA WALEŚKIEWICZA

110 (60,11%)

Lucyna Rzepka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA ORTMAN

54 (29,51%)

Bożena Helena Etmańska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOŻENY ETMAŃSKIEJ

9 (4,92%)

Okręg 6

Część sołectwa Charbrowo (miejscowości: Krakulice, Charbrowski Bór, Podroże).

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Karol Balcerzak

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA KOSAKA

9 (6,67%)

Piotr Robert Jaskólski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA WALEŚKIEWICZA

81 (60,00%)

Anna Maria Bojke

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA ORTMAN

38 (28,15%)

Zbysław Etmański

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOŻENY ETMAŃSKIEJ

7 (5,19%)

Okręg 7

Sołectwo Wrzeście (miejscowości: Wrzeście, Wrześcienko, Komaszewo)

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Dariusz Badzioch

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA WALEŚKIEWICZA

186 (87,32%)

Mirosław Tadeusz Ortman

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA ORTMAN

14 (6,57%)

Teresa Stanuch

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOŻENY ETMAŃSKIEJ

13 (6,10%)

Okręg 8

Sołectwo Maszewko (miejscowości: Maszewko, Zdrzewno, Kopaniewo, Gąska)

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Jacek Stanisław Stanuch

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA WALEŚKIEWICZA

124 (78,48%)

Marcin Adam Nowosad

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA ORTMAN

34 (21,52%)

Okręg 9

Sołectwo Roszczyce (miejscowości Roszczyce, Bargędzino, Nieznachowo)

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Klaudia Katarzyna Szumańska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA WALEŚKIEWICZA

58 (46,77%)

Łukasz Michał Kaliszuk

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA ORTMAN

66 (53,23%)

Okręg 10

Sołectwo Sarbsk (miejscowości: Sarbsk, Ulinia, Dymnica), część sołectwa Nowęcin (ul. Lipowa).

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Justyna Anna Kempińska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA KOSAKA

68 (38,42%)

Dorota Renata Tomkowicz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA WALEŚKIEWICZA

109 (61,58%)

Okręg 11

Sołectwo Wojciechowo (miejscowości: Wojciechowo, Strzeszewo)

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Dariusz Piotr Zarzyczny

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA KOSAKA

28 (16,09%)

Henryk Pieper

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA WALEŚKIEWICZA

75 (43,10%)

Marzena Stawicka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JEDNOCZYMY NIE DZIELIMY

37 (21,26%)

Małgorzata Strojnowska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOŻENY ETMAŃSKIEJ

34 (19,54%)

Okręg 12

Sołectwo Łebieniec (miejscowości Łebieniec, Steknica)

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Tadeusz Bienias

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA KOSAKA

22 (14,67%)

Waldemar Kupicz

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA WALEŚKIEWICZA

59 (39,33%)

Sylwia Ewa Kruszewska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA ORTMAN

61 (40,67%)

Jerzy Dziemiańczyk

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOŻENY ETMAŃSKIEJ

8 (5,33%)

Okręg 13

Sołectwo Szczenurze (miejscowości: Szczenurze, Dychlino)

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Krystyna Danuta Romel

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA WALEŚKIEWICZA

58 (36,02%)

Jakub Andrzej Maciuszonek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA ORTMAN

60 (37,27%)

Henryka Olga Wańdoch

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOŻENY ETMAŃSKIEJ

43 (26,71%)

Okręg 14

Część sołectwa Nowęcin (ulice: Akacjowa, Jeziorna, Kolonijna, Kolorowa, Krótka, Letniskowa, Łebska, Piaskowa, Polanki, Relaksowa, Słoneczna, Spacerowa, Spokojna, Sportowa, Św. Huberta, Wczasowa, Żwirowa, budynek Nr 22), miejscowość Lucin.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Wiesław Andrzej Mazanowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA WALEŚKIEWICZA

159 (79,10%)

Łukasz Pawlak

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA ORTMAN

42 (20,90%)

Okręg 15

Sołectwo Żarnowska: miejscowość Żarnowska

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Kazimierz Lech Bernad

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA WALEŚKIEWICZA

63 (39,87%)

Agnieszka Iwona Karbowska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA ORTMAN

25 (15,82%)

Janusz Dettlaff

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOŻENY ETMAŃSKIEJ

35 (22,15%)

Barbara Julia Łopacińska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA MAŁA OJCZYZNA

35 (22,15%)