Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady dzielnicy Warszawa Śródmieście

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

południowa granica dzielnicy : ul. Czerniakowska – ul. Nowosielecka – ul. Podchorążych – ul. Gagarina – ul. Spacerowa – ul. Klonowa – ul. Boya-Żeleńskiego – ul. S. Batorego – zachodnia granica dzielnicy od Al. Niepodległości do ul. Koszykowej – ul. Koszykowa – ul. Marszałkowska – ul. Wilcza – ul. Krucza – ul. Hoża – Al. Ujazdowskie – ul. L. Kaczyńskiego – wschodnia granica dzielnicy (nurt rzeki Wisły)

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Patryk Palczewski
    1 399 (13,14%)
  2. 3 Małgorzata Hanna Bandzo-Antkowiak
    142 (1,33%)
  3. 4 Marta Ozdarska
    147 (1,38%)
  4. 5 Łukasz Henryk Mazur
    146 (1,37%)
  5. 2 Helena Łopińska
    452 (4,25%)
  6. 6 Paweł Wiktor Pokorski
    95 (0,89%)
  7. 7 Krzysztof Jerzy Boguta
    288 (2,70%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANA ŚPIEWAKA - WYGRA WARSZAWA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Piotr Gozdowski
    353 (3,32%)
  2. 4 Błażej Jakub Niedziński
    28 (0,26%)
  3. 2 Elżbieta Maria Hołoweńko
    154 (1,45%)
  4. 5 Katarzyna Anna Dyjewska
    97 (0,91%)
  5. 3 Agata Monika Patalas
    77 (0,72%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 4 Agnieszka Czerwińska
    113 (1,06%)
  2. 1 Andrzej Paweł Suliga
    233 (2,19%)
  3. 3 Irmina Małgorzata Pałczyńska
    63 (0,59%)
  4. 5 Tomasz Adam Matajek
    32 (0,30%)
  5. 7 Jan Zygmunt Hryniewicz
    97 (0,91%)
  6. 2 Szymon Bolesław Gebert
    52 (0,49%)
  7. 6 Anna Maria Pomiankowska
    67 (0,63%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 2 Tadeusz Kraśko
    128 (1,20%)
  2. 1 Elżbieta Maria Jastrzębska
    480 (4,51%)
  3. 5 Wanda Józefa Grabowska
    23 (0,22%)
  4. 3 Barbara Maciejewska
    54 (0,51%)
  5. 4 Wiesław Piotr Gawroński
    23 (0,22%)
  6. 6 Jan Andrzej Dudek
    24 (0,23%)
  7. 7 Alicja Maria Łotys
    61 (0,57%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Marcin Bronisław Rolnik
    1 516 (14,24%)
  2. 7 Katarzyna Joanna Wiśniewska
    758 (7,12%)
  3. 3 Karol Stanisław Tusiński
    139 (1,31%)
  4. 2 Katarzyna Anna Magdzińska
    1 099 (10,32%)
  5. 4 Piotr Franciszek Niemczyk
    417 (3,92%)
  6. 6 Magdalena Anna Krzymowska
    346 (3,25%)
  7. 5 Tomasz Jędrzejczyk
    149 (1,40%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 3 Monika Jolanta Maj
    84 (0,79%)
  2. 1 Rafał Marek Zaboroś
    198 (1,86%)
  3. 4 Michał Paweł Kołtun
    30 (0,28%)
  4. 2 Anna Bułatewicz
    53 (0,50%)
  5. 5 Łukasz Mariusz Tokarski
    66 (0,62%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIASTO JEST NASZE - RUCHY MIEJSKIE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Anna Teresa Pruszyńska
    678 (6,37%)
  2. 5 Katarzyna Weronika Strzelecka-Paciorek
    60 (0,56%)
  3. 2 Borys Michał Paja
    49 (0,46%)
  4. 4 Mirosław Stefan Popkowski
    20 (0,19%)
  5. 3 Anna Folta
    141 (1,32%)
  6. 6 Aleksander Karol Pionnier
    16 (0,15%)

Okręg 2

wschodnia granica dzielnicy od mostu Świętokrzyskiego do mostu Łazienkowskiego – (nurt rzeki Wisły) – ul. L. Kaczyńskiego – al. Ujazdowskie – południowa pierzeja Placu Trzech Krzyży –ul. Hoża – ul. Krucza – al. Jerozolimskie – ul. Bracka – ul. Szpitalna – wschodnia pierzeja pl. Powstańców Warszawy – ul. Świętokrzyska – ul. Kopernika – ul. Tamka

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Wojciech Maciej Chojnowski
    1 213 (10,62%)
  2. 4 Janusz Wojciech Szostakowski
    433 (3,79%)
  3. 2 Mariusz Robert Rusiecki
    474 (4,15%)
  4. 6 Alicja Ziółkowska
    128 (1,12%)
  5. 3 Michał Adam Szymański
    362 (3,17%)
  6. 5 Monika Donata Kolasińska
    169 (1,48%)
  7. 7 Katarzyna Stróżyk
    218 (1,91%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANA ŚPIEWAKA - WYGRA WARSZAWA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Sylwester Bogusław Korzeń
    310 (2,71%)
  2. 2 Alicja Maria Cieślak
    155 (1,36%)
  3. 7 Marek Matczak
    73 (0,64%)
  4. 6 Aleksandra Wiesława Jaworska-Surma
    57 (0,50%)
  5. 5 Justyna Zieleniewska
    49 (0,43%)
  6. 4 Piotr Kuzak
    41 (0,36%)
  7. 3 Krystyna Agnieszka Kozioł
    46 (0,40%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 2 Krzysztof Tadeusz Dybowski
    189 (1,66%)
  2. 1 Paweł Kazimierz Suliga
    333 (2,92%)
  3. 4 Anna Katarzyna Godlewska
    117 (1,02%)
  4. 3 Anna Teresa Juźwin
    190 (1,66%)
  5. 6 Anna Maria Batorowska
    71 (0,62%)
  6. 7 Maciej Edward Orczykowski
    80 (0,70%)
  7. 5 Piotr Wojtaś
    88 (0,77%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 7 Leszek Benedykt Minałto
    18 (0,16%)
  2. 2 Adam Borowski
    128 (1,12%)
  3. 3 Dominika Agata Kołodziejska
    59 (0,52%)
  4. 4 Magdalena Maria Jastrzębska
    45 (0,39%)
  5. 1 Emilia Aleksandra Wudkiewicz-Madejczyk
    269 (2,36%)
  6. 5 Janusz Solecki
    16 (0,14%)
  7. 6 Piotr Rafał Gosk
    17 (0,15%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 3 Piotr Jan Salach
    442 (3,87%)
  2. 1 Daniel Mieczysław Łaga
    2 135 (18,70%)
  3. 5 Piotr Kaliszek
    203 (1,78%)
  4. 6 Anna Marta Jannasz-Banasiewicz
    495 (4,33%)
  5. 7 Anna Pasyniuk-Rogólska
    488 (4,27%)
  6. 2 Danuta Rudke
    864 (7,57%)
  7. 4 Aleksander Leonard Hebda
    358 (3,14%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 3 Jolanta Teresa Nużyńska
    51 (0,45%)
  2. 4 Irena Ornoch
    27 (0,24%)
  3. 2 Ziemowit Bogdan Plewicki
    42 (0,37%)
  4. 1 Artur Zenon Zaborek
    179 (1,57%)
  5. 5 Hubert Albert Knop
    23 (0,20%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIASTO JEST NASZE - RUCHY MIEJSKIE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Aleksandra Grażyna Sapiaska
    33 (0,29%)
  2. 1 Mikołaj Igor Paja
    426 (3,73%)
  3. 2 Olimpia Anastazja Borowska
    183 (1,60%)
  4. 5 Michał Kazimierz Pyłat
    17 (0,15%)
  5. 3 Kacper Tomasz Gronkiewicz
    39 (0,34%)
  6. 6 Marta Klara Basak
    66 (0,58%)

Okręg 3

zachodnia granica dzielnicy od ul. Koszykowej do ul. Grzybowskiej – ul. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – ul. Grzybowska – ul. Królewska – ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Nowy Świat – ul. Świętokrzyska – zachodnia pierzeja pl. Powstańców Warszawy – ul. Szpitalna – ul. Bracka – al. Jerozolimskie – ul. Krucza – ul. Wilcza – ul. Marszałkowska – ul. Koszykowa

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Adam Andrzej Skwarski
    75 (0,75%)
  2. 5 Paweł Franciszek Kozak-Raszkowski
    55 (0,55%)
  3. 7 Ewa Maria Kościuch-Manandhar
    186 (1,87%)
  4. 6 Ewa Maria Wolska
    259 (2,60%)
  5. 2 Alicja Florentyna Nowak
    415 (4,17%)
  6. 1 Tomasz Piotr Woźniak
    1 617 (16,26%)
  7. 3 Robert Andrzej Andrzejewski
    276 (2,77%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANA ŚPIEWAKA - WYGRA WARSZAWA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Anna Maria Amsterdamska
    396 (3,98%)
  2. 2 Małgorzata Halina Bugryn-Żurawska
    102 (1,03%)
  3. 3 Łukasz Patryk Bielecki
    152 (1,53%)
  4. 4 Hanna Maria Tomczak-Babirecka
    22 (0,22%)
  5. 5 Mateusz Filip Tarwacki
    27 (0,27%)
  6. 7 Teresa Bobrowska
    47 (0,47%)
  7. 6 Marcin Szóstakowski
    28 (0,28%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 3 Barbara Dąbrowska
    69 (0,69%)
  2. 1 Ewa Barbara Czerwińska
    546 (5,49%)
  3. 4 Ernest Mikołaj Kolk
    22 (0,22%)
  4. 2 Krzysztof Laskus
    125 (1,26%)
  5. 5 Andrzej Jacek Rokiciński
    64 (0,64%)
  6. 6 Wacława Elżbieta Kurzątkowska
    48 (0,48%)
  7. 7 Radosław Klem
    37 (0,37%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 7 Tomasz Hochlewicz
    24 (0,24%)
  2. 2 Brygida Gertruda Kosel
    67 (0,67%)
  3. 4 Marzanna Justyna Paćkowska
    35 (0,35%)
  4. 3 Andrzej Winiarczyk
    30 (0,30%)
  5. 5 Mariola Dorota Śniecińska
    30 (0,30%)
  6. 6 Maciej Tomasz Jastrzębski
    30 (0,30%)
  7. 1 Krzysztof Stanisław Mierzwiński
    251 (2,52%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Wojciech Władysław Tyfel-Łączkowski
    47 (0,47%)
  2. 1 Rafał Jan Urzędowski
    1 576 (15,85%)
  3. 2 Anna Zofia Kałuska-Bolek
    549 (5,52%)
  4. 7 Aleksandra Barbara Fafius
    231 (2,32%)
  5. 4 Małgorzata Żebrowska
    788 (7,92%)
  6. 3 Marzanna Zofia De Latour
    534 (5,37%)
  7. 6 Wojciech Graboś
    105 (1,06%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 5 Marek Krzysztof Postek
    21 (0,21%)
  2. 1 Anna Małgorzata Maj
    227 (2,28%)
  3. 7 Zbigniew Janusz Krupa
    34 (0,34%)
  4. 3 Piotr Lipka
    39 (0,39%)
  5. 2 Jerzy Bartłomiej Lipka
    25 (0,25%)
  6. 4 Violetta Magdalena Wojda
    19 (0,19%)
  7. 6 Małgorzata Milczarek
    34 (0,34%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIASTO JEST NASZE - RUCHY MIEJSKIE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Sabina Marta Jasińska
    485 (4,88%)
  2. 2 Przemysław Marcin Pawlak
    65 (0,65%)
  3. 4 Marek Zapalski
    19 (0,19%)
  4. 6 Robert Karolewski
    27 (0,27%)
  5. 3 Maria Swietłana Popkowska
    28 (0,28%)
  6. 5 Sonia Sochacka
    58 (0,58%)

Okręg 4

zachodnia granica dzielnicy – al. Jana Pawła II od ul. Grzybowskiej do ul. Anielewicza – ul. Anielewicza – ul. gen. Władysława Andersa – al. Solidarności – ul. Miodowa – ul. Senatorska – południowa pierzeja pl. Zamkowego – ul. Krakowskie Przedmieście – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – wschodnia granica dzielnicy (nurt rzeki Wisły) do mostu Świętokrzyskiego – ul. Tamka – ul. Kopernika – ul. Świętokrzyska – ul. Nowy Świat – ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Królewska – ul. Grzybowska

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Marcin Maciej Krawczak
    556 (5,26%)
  2. 6 Maria Elżbieta Szymańska
    166 (1,57%)
  3. 1 Paweł Robert Puławski
    1 040 (9,83%)
  4. 3 Agnieszka Anna Soin
    747 (7,06%)
  5. 4 Katarzyna Małgorzata Reszczyńska
    241 (2,28%)
  6. 7 Remigiusz Włast-Matuszak
    76 (0,72%)
  7. 5 Patryk Wojciech Wiśniewski
    116 (1,10%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANA ŚPIEWAKA - WYGRA WARSZAWA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Hubert Krzysztof Spychalski
    305 (2,88%)
  2. 2 Bożena Cieślak
    132 (1,25%)
  3. 5 Sonia Małgorzata Jaszczyńska
    54 (0,51%)
  4. 4 Mirosław Henryk Boszko
    12 (0,11%)
  5. 3 Dariusz Gniadek
    22 (0,21%)
  6. 6 Beata Szablewska
    42 (0,40%)
  7. 7 Paweł Kruszewski
    44 (0,42%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 1 Małgorzata Kobus
    216 (2,04%)
  2. 2 Sławomir Wojciech Rzysko
    88 (0,83%)
  3. 3 Emilia Małgorzata Głogosz
    95 (0,90%)
  4. 5 Agnieszka Izabela Dolata
    115 (1,09%)
  5. 4 Piotr Wacław Krawczyński
    45 (0,43%)
  6. 7 Urszula Niemirska
    167 (1,58%)
  7. 6 Michał Stempkowski
    44 (0,42%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 3 Ewa Maria Pstrągowska
    93 (0,88%)
  2. 2 Kazimierz Marcin Treger
    48 (0,45%)
  3. 1 Janusz Jerzy Górecki
    213 (2,01%)
  4. 4 Jerzy Bednarski
    22 (0,21%)
  5. 5 Janusz Rajmund Muzal
    20 (0,19%)
  6. 6 Grażyna Zofia Moniuszko
    45 (0,43%)
  7. 7 Anna Izabella Turek
    52 (0,49%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Agnieszka Maria Gierzyńska-Kierwińska
    2 272 (21,48%)
  2. 5 Joanna Piasecka
    350 (3,31%)
  3. 6 Piotr Walenty Stelmaszak
    122 (1,15%)
  4. 3 Elżbieta Małgorzata Kasprzak
    593 (5,61%)
  5. 4 Anna Maria Niklewska
    319 (3,02%)
  6. 7 Kacper Aleksander Czechowicz
    270 (2,55%)
  7. 2 Aleksander Rafał Ferens
    697 (6,59%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 3 Gabriela Małgorzata Zaboroś
    52 (0,49%)
  2. 1 Piotr Filip Skaba
    179 (1,69%)
  3. 2 Maciej Lipka
    69 (0,65%)
  4. 5 Adriana Gualeza Wojda
    40 (0,38%)
  5. 4 Patryk Goran Dąbrowski
    44 (0,42%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIASTO JEST NASZE - RUCHY MIEJSKIE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Ewa Małgorzata Pawlak
    56 (0,53%)
  2. 3 Dawid Martin Jasiński
    47 (0,44%)
  3. 1 Bartłomiej Szczepan Gołąbek
    351 (3,32%)
  4. 5 Jakub Michał Dróżdż
    45 (0,43%)
  5. 2 Izabela Wędzikowska
    254 (2,40%)

Okręg 5

zachodnia granica dzielnicy – al. Jana Pawła II od ul. Anielewicza – północna granica dzielnicy – wschodnia granica dzielnicy (nurt rzeki Wisły) do mostu Śląsko-Dąbrowskiego – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Senatorska – ul. Miodowa – al. Solidarności – ul. gen. Władysława Andersa – ul. Anielewicza

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Łukasz Warsicki
    1 371 (12,16%)
  2. 7 Andrzej Adam Garbowicz
    142 (1,26%)
  3. 4 Adam Grzegorz Gomułka
    111 (0,98%)
  4. 2 Krystian Dominik Suchecki
    691 (6,13%)
  5. 6 Iwona Wińska
    131 (1,16%)
  6. 3 Jadwiga Beata Kozińska-Korczak
    272 (2,41%)
  7. 5 Bożena Kirejczyk
    96 (0,85%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANA ŚPIEWAKA - WYGRA WARSZAWA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jaśmina Magdalena Różańska
    132 (1,17%)
  2. 3 Aleks Bartłomiej Czernicki
    26 (0,23%)
  3. 6 Henryk Piotr Kłos
    20 (0,18%)
  4. 1 Marta Szymska
    373 (3,31%)
  5. 4 Jerzy Amsterdamski
    43 (0,38%)
  6. 7 Monika Joanna Liśkiewicz
    62 (0,55%)
  7. 5 Małgorzata Beata Sałek-Drzymała
    36 (0,32%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 3 Blanka Anna Brzozowska-Jasińska
    82 (0,73%)
  2. 5 Jarema Michał Maciejewicz
    29 (0,26%)
  3. 6 Anna Natalia Łapińska
    71 (0,63%)
  4. 1 Michał Andrzej Sas
    658 (5,84%)
  5. 2 Przemysław Krzysztof Łuszczki
    144 (1,28%)
  6. 4 Iwona Małgorzata Sobczyńska
    107 (0,95%)
  7. 7 Jakub Zajkowski
    53 (0,47%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Marek Michał Chocianowicki
    278 (2,47%)
  2. 7 Marzena Renata Ciesielska
    45 (0,40%)
  3. 5 Jolanta Romana Górecka
    32 (0,28%)
  4. 3 Włodzimierz Jerzy Plonkowski
    19 (0,17%)
  5. 4 Mariusz Antczak
    36 (0,32%)
  6. 6 Leszek Giera
    18 (0,16%)
  7. 2 Marta Elżbieta Zajdel
    160 (1,42%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 5 Ewa Stanisława Musiał
    277 (2,46%)
  2. 1 Grzegorz Andrzej Rogólski
    1 457 (12,93%)
  3. 3 Klaudia Magdalena Marszałek
    535 (4,75%)
  4. 6 Rafał Stanisław Dajbor
    46 (0,41%)
  5. 7 Dariusz Jabłoński
    286 (2,54%)
  6. 2 Bartłomiej Marcin Tyszka
    934 (8,29%)
  7. 4 Anna Maria Wielowieyska
    1 376 (12,21%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 3 Grzegorz Julian Paczowski
    57 (0,51%)
  2. 1 Marcin Jerzy Artman
    171 (1,52%)
  3. 4 Izabela Anna Zaborek
    25 (0,22%)
  4. 7 Leonia Małgorzata Maj
    44 (0,39%)
  5. 5 Adam Edward Nużyński
    12 (0,11%)
  6. 2 Katarzyna Skrzypczak
    80 (0,71%)
  7. 6 Małgorzata Miller-Postek
    15 (0,13%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIASTO JEST NASZE - RUCHY MIEJSKIE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Stanisław Daniel Pruszyński
    25 (0,22%)
  2. 3 Władysław Zapalski
    17 (0,15%)
  3. 1 Marcin Michał Chlewicki
    401 (3,56%)
  4. 2 Łucja Aleksandra Matusiak
    212 (1,88%)
  5. 5 Teresa Maria Paja
    64 (0,57%)