Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady dzielnicy Warszawa Praga-Południe

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

zachodnia granica dzielnicy na wysokości dworca PKP Warszawa Stadion – północna granica dzielnicy-wschodnia granica dzielnicy do ul. Płowieckiej-ul. Płowiecka-ul. Grochowska-ul. Terespolska-ul. Stanisława Augusta-ul. Kinowa-al. J. Waszyngtona-Kanał Wystawowy-jez. Kamionkowskie-do zachodniej granicy dzielnicy na wysokości dworca PKP Warszawa Stadion

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANA ŚPIEWAKA - WYGRA WARSZAWA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Michał Bernard Radecki
    53 (0,21%)
  2. 3 Anna Maria Dławichowska
    86 (0,34%)
  3. 1 Kamila Klaudia Winczewska
    605 (2,41%)
  4. 6 Maciej Wyszogrodzki
    57 (0,23%)
  5. 7 Żaneta Agnieszka Płosa
    136 (0,54%)
  6. 2 Patryk Spalik
    130 (0,52%)
  7. 5 Małgorzata Elżbieta Tupalska
    50 (0,20%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 1 Katarzyna Czajka
    554 (2,20%)
  2. 3 Stanisław Stelmaszczuk
    92 (0,37%)
  3. 4 Klara Górecka
    142 (0,56%)
  4. 8 Piotr Tadeusz Żochowski
    74 (0,29%)
  5. 2 Maciej Michał Gaweł
    188 (0,75%)
  6. 6 Andrzej Dąbrowski
    113 (0,45%)
  7. 7 Marta Milena Gałas
    72 (0,29%)
  8. 5 Kinga Maria Michalak
    139 (0,55%)
  9. 9 Dorota Alina Jankowska-Lamcha
    214 (0,85%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIASTO JEST NASZE - RUCHY MIEJSKIE

kandydatliczba głosów

  1. 4 Bertram Piotr Chojnacki
    102 (0,41%)
  2. 7 Bartłomiej Jan Broda
    212 (0,84%)
  3. 3 Katarzyna Patrycja Kucharczyk
    319 (1,27%)
  4. 2 Jan Aleksander Baran
    227 (0,90%)
  5. 1 Justyna Anna Kościńska
    1 068 (4,25%)
  6. 6 Michał Tomasz Szymański
    110 (0,44%)
  7. 5 Anna Elżbieta Mieszczanek
    118 (0,47%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 9 Bogdan Jeziorski
    854 (3,40%)
  2. 3 Sylwester Paweł Nowak
    1 107 (4,40%)
  3. 2 Konrad Marcin Koniarz
    567 (2,26%)
  4. 1 Bożena Maria Manarczyk
    4 371 (17,39%)
  5. 6 Grażyna Iwona Serzysko
    445 (1,77%)
  6. 5 Dorota Anna Krall
    1 066 (4,24%)
  7. 7 Piotr Grzegrzółka
    815 (3,24%)
  8. 8 Anna Helena Zakrzewska
    757 (3,01%)
  9. 4 Paweł Szczepaniak
    487 (1,94%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 3 Maciej Andrzej Czerniewski
    48 (0,19%)
  2. 4 Renata Marzena Czarnecka
    128 (0,51%)
  3. 6 Maciej Jacek Chmiel
    63 (0,25%)
  4. 5 Konrad Maciej Romanowski
    37 (0,15%)
  5. 2 Czesław Antoni Kulesza
    261 (1,04%)
  6. 7 Klaudia Barbara Turowicz
    114 (0,45%)
  7. 1 Marzena Maria Wichniarz
    627 (2,49%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 4 Olgierd Franciszek Tarłowski
    55 (0,22%)
  2. 1 Andrzej Krzysztof Wójcik
    495 (1,97%)
  3. 2 Bartłomiej Piotr Abramowicz
    148 (0,59%)
  4. 6 Emilia Marszalik
    92 (0,37%)
  5. 9 Krzysztof Roman Daszkiewicz-Bortnowski
    53 (0,21%)
  6. 5 Anna Barbara Tarnawczyk
    78 (0,31%)
  7. 3 Łukasz Michał Kwiecień
    98 (0,39%)
  8. 7 Bożenna Małgorzata Pawłowska
    53 (0,21%)
  9. 8 Danuta Wanda Głowacka
    56 (0,22%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 9 Robert Tomasz Wodyński
    325 (1,29%)
  2. 3 Mariola Anna Gac
    1 006 (4,00%)
  3. 4 Damian Paczkowski
    1 020 (4,06%)
  4. 2 Marek Piotr Borkowski
    1 672 (6,65%)
  5. 1 Sławomir Piotr Kalinowski
    2 308 (9,18%)
  6. 6 Bożenna Szamocka
    216 (0,86%)
  7. 7 Teresa Anna Michałowska
    171 (0,68%)
  8. 8 Karolina Paulina Olszyńska
    233 (0,93%)
  9. 5 Rafał Filip Kulisiewicz
    449 (1,79%)

Okręg 2

al. J. Waszyngtona-ul. Kinowa-ul. Stanisława Augusta-ul. Terespolska-ul. Grochowska-ul. Płowiecka-ul. Ostrobramska-do Kanału Nowa Ulga-Kanał Nowa Ulga do linii wysokiego napięcia-wzdłuż linii wysokiego napięcia-do ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego-ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego do Kanału Gocławskiego-Kanał Gocławski-jez. Gocławskie-Kanał Wystawowy do al. J. Waszyngtona

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANA ŚPIEWAKA - WYGRA WARSZAWA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Michał Kasprzak
    108 (0,43%)
  2. 3 Klara Monika Salamońska
    90 (0,35%)
  3. 5 Małgorzata Adamczyk
    84 (0,33%)
  4. 7 Emilia Kolinko
    49 (0,19%)
  5. 1 Mariya Strelbitskaya
    374 (1,47%)
  6. 6 Sławomir Maciej Hejduk
    55 (0,22%)
  7. 2 Małgorzata Maria Wujek
    438 (1,72%)
  8. 8 Przemysław Łukasz Busz
    44 (0,17%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 2 Kamil Aleksander Gałas
    108 (0,43%)
  2. 4 Michał Waszak
    80 (0,31%)
  3. 6 Ilona Marta Piotrowska
    189 (0,74%)
  4. 5 Jerzy Jan Wolfram-Jaroszyński
    57 (0,22%)
  5. 1 Paweł Dąbrowski
    577 (2,27%)
  6. 3 Kazimierz Stanisław Kosim
    60 (0,24%)
  7. 7 Weronika Pajewska
    133 (0,52%)
  8. 9 Lidia Teresa Żochowska
    130 (0,51%)
  9. 8 Janina Teresa Partyczna
    39 (0,15%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIASTO JEST NASZE - RUCHY MIEJSKIE

kandydatliczba głosów

  1. 2 Dorota Alicja Zielińska
    334 (1,31%)
  2. 1 Magdalena Rywka Rubenfeld Koralewska
    721 (2,84%)
  3. 7 Joanna Rybicka
    202 (0,79%)
  4. 5 Paweł Kamil Wojtalewski
    36 (0,14%)
  5. 4 Tomasz Kosiński
    125 (0,49%)
  6. 3 Paweł Kościński
    118 (0,46%)
  7. 6 Wojciech Jerzy Broda
    76 (0,30%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Elżbieta Wroniewska-Rejf
    708 (2,79%)
  2. 5 Adam Jankowski
    579 (2,28%)
  3. 6 Artur Szczepan Namiota
    332 (1,31%)
  4. 7 Anna Magdalena Dębińska-Żytkiewicz
    751 (2,96%)
  5. 9 Michał Aleksander Suliborski
    1 029 (4,05%)
  6. 8 Wanda Piotrowska
    699 (2,75%)
  7. 2 Karol Jan Kowalczyk
    2 127 (8,37%)
  8. 3 Irena Bartosińska
    1 467 (5,77%)
  9. 1 Marcin Kluś
    3 678 (14,47%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 4 Hanna Maria Święcka
    141 (0,55%)
  2. 2 Marcin Janusz Daszko
    117 (0,46%)
  3. 1 Zdzisław Stanisław Nowak
    531 (2,09%)
  4. 5 Marek Chomiak
    54 (0,21%)
  5. 3 Magda Gajewska
    384 (1,51%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 3 Agnieszka Kempa
    164 (0,65%)
  2. 4 Michał Kalwara
    37 (0,15%)
  3. 1 Małgorzata Joanna Witak
    551 (2,17%)
  4. 5 Marcin Pogorzelski
    106 (0,42%)
  5. 7 Adrian Paweł Izbicki
    106 (0,42%)
  6. 6 Alicja Trojanowska
    126 (0,50%)
  7. 8 Daniel Abdel-Samad
    30 (0,12%)
  8. 9 Ewa Katarzyna Hendzel
    54 (0,21%)
  9. 2 Włodzimierz Stanisław Pawłowski
    161 (0,63%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Damian Artur Kowalczyk
    652 (2,57%)
  2. 9 Wiesław Janusz Lewandowski
    653 (2,57%)
  3. 2 Zbigniew Zalas
    535 (2,11%)
  4. 1 Romualda Teresa Wąsik
    2 286 (9,00%)
  5. 3 Paweł Czesław Zalewski
    1 544 (6,08%)
  6. 5 Małgorzata Hanna Rozum
    578 (2,27%)
  7. 6 Justyna Gabriela Kierył
    336 (1,32%)
  8. 8 Ewa Maria Czapnik
    277 (1,09%)
  9. 7 Radosław Marcin Wachowicz
    390 (1,53%)

Okręg 3

zachodnia granica dzielnicy na wysokości dworca PKP Warszawa Stadion-jez. Kamionkowskie-Kanał Wystawowy-al. Stanów Zjednoczonych-jez. Gocławskie, Kanał Gocławski do ul. J. Nowaka-Jeziorańskiego do ul. gen. S. Skalskiego-ul. gen. S. Skalskiego ul. gen. T. Bora-Komorowskiego-planowana al. Tysiąclecia (przez tereny zielone) do ul. Wał Miedzeszyński nr 345 - prostopadle do nurtu rzeki Wisły-nurt rzeki Wisły do zachodniej granicy dzielnicy na wysokości dworca PKP Warszawa Stadion

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANA ŚPIEWAKA - WYGRA WARSZAWA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Natalia Roma Lewko
    360 (1,99%)
  2. 4 Łukasz Zaremba
    50 (0,28%)
  3. 6 Michał Kotowski
    25 (0,14%)
  4. 2 Mateusz Choromański
    65 (0,36%)
  5. 3 Barbara Ewa Najdziak
    51 (0,28%)
  6. 5 Małgorzata Agata Wolny
    61 (0,34%)
  7. 7 Kacper Kużelewski
    59 (0,33%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 1 Tomasz Ireneusz Piotrkowicz
    272 (1,50%)
  2. 3 Artur Wojciech Górka
    154 (0,85%)
  3. 6 Mirosława Maria Ilinicz
    50 (0,28%)
  4. 2 Krzysztof Antoni Podlewski
    64 (0,35%)
  5. 5 Grażyna Stella Sosenko
    102 (0,56%)
  6. 4 Elżbieta Bogumiła Sęczykowska
    132 (0,73%)
  7. 7 Stanisław Henryk Trzmiel
    53 (0,29%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIASTO JEST NASZE - RUCHY MIEJSKIE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Tadeusz Jan Rudzki
    811 (4,48%)
  2. 2 Magdalena Piętka
    472 (2,61%)
  3. 4 Małgorzata Skotarek
    86 (0,48%)
  4. 3 Michał Andrzej Śpiewak
    313 (1,73%)
  5. 5 Paweł Kusak
    111 (0,61%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Ryszard Marian Kalkhoff
    671 (3,71%)
  2. 3 Małgorzata Rynkiewicz
    1 385 (7,65%)
  3. 1 Elżbieta Julia Stawecka
    3 413 (18,86%)
  4. 4 Krzysztof Henryk Turowski
    571 (3,16%)
  5. 6 Kinga Małgorzata Ciukta
    954 (5,27%)
  6. 5 Monika Barbara Stempke
    535 (2,96%)
  7. 7 Hubert Zalewski
    1 097 (6,06%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 4 Halina Bolesława Koprowska
    75 (0,41%)
  2. 3 Beata Agnieszka Javed
    107 (0,59%)
  3. 2 Mariusz Krzysztof Nawrocki
    235 (1,30%)
  4. 5 Andrzej Piotr Rajczyk
    52 (0,29%)
  5. 1 Wojciech Ożdżeński
    316 (1,75%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 1 Andżelika Maria Walaszek-Pokora
    268 (1,48%)
  2. 6 Barbara Iwona Daszkiewicz-Bortnowska
    32 (0,18%)
  3. 2 Izabella Krystyna Meker
    61 (0,34%)
  4. 3 Maciej Zygmunt Witkowski
    86 (0,48%)
  5. 4 Ewa Maria Cybulska
    92 (0,51%)
  6. 5 Marek Jerzy Cieszewski
    46 (0,25%)
  7. 7 Lech Piotr Tarnawczyk
    45 (0,25%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Paweł Jan Bogdan
    681 (3,76%)
  2. 4 Kamil Wiktor Rochucki
    259 (1,43%)
  3. 3 Ewa Szydłowska
    714 (3,95%)
  4. 5 Kamila Szelągowska
    316 (1,75%)
  5. 1 Mirosława Hanna Terlecka
    2 062 (11,40%)
  6. 6 Jacek Piotr Pytkowski
    200 (1,11%)
  7. 7 Tomasz Przemysław Różański
    531 (2,93%)

Okręg 4

Kanał Gocławski do ul. J. Nowaka-Jeziorańskiego-ul. J. Nowak-Jeziorańskiego do linii wysokiego napięcia-wzdłuż linii wysokiego napięcia do Kanału Nowa Ulga-Kanał Nowa Ulga do południowej granicy dzielnicy do nurtu rzeki Wisły-nurt rzeki Wisły-prostopadle do ul. Wał Miedzeszyński 345 - planowana al. Tysiąclecia (przez tereny zielone) do ul. gen. T. Bora-Komorowskiego-ul. gen. T. Bora-Komorowskiego-ul. gen. S. Skalskiego-ul. J. Nowaka-Jeziorańskiego do Kanału Gocławskiego

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANA ŚPIEWAKA - WYGRA WARSZAWA

kandydatliczba głosów

  1. 4 Maciej Szymon Lipka
    49 (0,22%)
  2. 7 Lidia Ryszarda Sadowska
    23 (0,11%)
  3. 2 Kacper Piotr Krakowiak
    89 (0,41%)
  4. 1 Anna Paulina Sadowska
    488 (2,23%)
  5. 3 Teresa Maria Salamońska
    26 (0,12%)
  6. 5 Joanna Magdalena Filipczak-Zaród
    37 (0,17%)
  7. 6 Tomasz Gromadka
    25 (0,11%)
  8. 8 Adam Mirosław Grzegrzułka
    46 (0,21%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 1 Janusz Mirosław Zieliński
    299 (1,37%)
  2. 4 Robert Zygmunt Gałas
    34 (0,16%)
  3. 5 Małgorzata Sokołowska
    210 (0,96%)
  4. 2 Zbigniew Józef Żurowski
    48 (0,22%)
  5. 3 Zbigniew Filipczyński
    46 (0,21%)
  6. 6 Magdalena Piotrowska
    86 (0,39%)
  7. 8 Joanna Ewa Krasnodębska
    186 (0,85%)
  8. 7 Monika Bem
    141 (0,64%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIASTO JEST NASZE - RUCHY MIEJSKIE

kandydatliczba głosów

  1. 1 Alicja Renata Wydro
    1 165 (5,33%)
  2. 2 Maria Katarzyna Pankowska
    183 (0,84%)
  3. 3 Maciej Piotr Siemiński
    69 (0,32%)
  4. 4 Krzysztof Kośka
    55 (0,25%)
  5. 5 Ewa Franciszka Lasecka-Wesołowska
    66 (0,30%)
  6. 6 Paweł Jarosław Rybicki
    65 (0,30%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Katarzyna Bernadetta Olszewska
    3 012 (13,77%)
  2. 1 Michał Wieremiejczyk
    3 359 (15,36%)
  3. 3 Jakub Choromański
    745 (3,41%)
  4. 4 Dariusz Józef Krysiak
    472 (2,16%)
  5. 8 Karolina Barbara Sitnicka
    790 (3,61%)
  6. 5 Łukasz Lanc
    406 (1,86%)
  7. 6 Maria Magdalena Umińska-Żak
    1 036 (4,74%)
  8. 7 Piotr Aleksander Ciechanowicz
    242 (1,11%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Sebastian Gajewski
    764 (3,49%)
  2. 3 Piotr Jacek Hański
    59 (0,27%)
  3. 5 Michał Tadeusz Klepka
    179 (0,82%)
  4. 4 Grażyna Skowrońska
    264 (1,21%)
  5. 7 Alina Wądołkowska
    237 (1,08%)
  6. 6 Krzysztof Pieczyński
    224 (1,02%)
  7. 2 Magda Olga Zdyra
    231 (1,06%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

kandydatliczba głosów

  1. 2 Barbara Witkowska
    133 (0,61%)
  2. 4 Katarzyna Jaworska
    89 (0,41%)
  3. 1 Paweł Krzysztof Łokietek
    522 (2,39%)
  4. 3 Wojciech Edward Kolarski
    39 (0,18%)
  5. 5 Maciej Krzysztof Tomaszewski
    58 (0,27%)
  6. 6 Kamil Kucharski
    112 (0,51%)
  7. 8 Piotr Mateusz Wiśniewski
    100 (0,46%)
  8. 7 Renata Anna Szuppe
    39 (0,18%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jarosław Stanisław Salmanowicz
    495 (2,26%)
  2. 4 Krzysztof Wysocki
    1 190 (5,44%)
  3. 1 Paweł Marek Szabłowski
    1 919 (8,77%)
  4. 3 Andrzej Paweł Zalewski
    570 (2,61%)
  5. 5 Ewa Elżbieta Kopczyńska
    521 (2,38%)
  6. 6 Izabella Agata Kwiatkowska
    251 (1,15%)
  7. 8 Jakub Piotr Drożdż
    245 (1,12%)
  8. 7 Patrycja Ewelina Olszyńska
    135 (0,62%)