Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Ostrzeszów

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

MIASTO OSTRZESZÓW-ULICE: 1 Maja (nr nieparzyste od 7 do końca, nr parzyste od 16 do końca), Aleja Wojska Polskiego (nr nieparzyste od 1 do 5, nr parzyste od 4 do końca), Aleja Wolności (nr nieparzyste od 3a do końca), Armii Krajowej, Adama Asnyka, Boczna, Bohaterów Monte Cassino, Plac Borek (nr od 1 do 5), Braterska, Brzozowa, Bukowa, Ceglarska, Chmielna, Stanisława Czernika, Ignacego Daszyńskiego (nr nieparzyste – wszystkie, nr parzyste od 22 do końca), Marii Dąbrowskiej, Dworcowa, Farna, Gajowa, Garncarska, Walerego Gorgolewskiego (nr nieparzyste), Grabowska, Władysława Grabskiego, Grzybowa, Gwiezdna, Hurtowa, Jana Pawła II (od nr 18 do końca), Jodłowa, Kaliska, Kamienna, Plac Kazimierza Wielkiego, Kąpielowa, Klasztorna, Klonowa, Jana Kochanowskiego, św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kolejowa, Marii Konopnickiej, Tadeusza Kościuszki (nr nieparzyste – wszystkie, nr parzyste od 2 do 12 oraz od 20 do końca), Krańcowa, Krótka, Księżycowa, Marii Kurzawskiej "Anki", Kwiatowa, Leśna, Łaziebna, Łąkowa, Adama Mickiewicza, św. Mikołaja, Młyńska, Mostowa, Nowa, Okrężna, Stefana Okrzei, Elizy Orzeszkowej, Piekary, Pocztowa, Podgórna, Podmiejska, Pogodna, Poprzeczna, Powstańców Wielkopolskich, Bolesława Prusa, Przełajowa, Przemysłowa, Przesmyk, Władysława Reymonta, Różana, Rynek, Henryka Sienkiewicza, Plac Henryka Sienkiewicza, Sienna, gen. Władysława Sikorskiego, Składowa, Skryta, Słoneczna, Sosnowa, Spokojna, Sportowa, Stara Droga, Plac Stawek, Stawowa, Stodolna, Strumykowa, Świerkowa, Targowa, Tęczowa, Topolowa, Towarowa, Warszawska, Wąska, Wichrowa, Wiejska, Wieluńska, Wodna, Plac Antoniego Władysława Wodniakowskiego, Wrzosowa, Zamkowa (nr nieparzyste od 1 do 13, nr parzyste od 2 do 8), Zaułek, Stefana Żeromskiego

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEWICY I BEZPARTYJNYCH

kandydatliczba głosów

  1. 2 Bogusław Kokoszko
    175 (5,69%)
  2. 4 Arkadiusz Malak
    51 (1,66%)
  3. 1 Sławomir Jan Widerski
    196 (6,37%)
  4. 3 Dominika Borkowska
    36 (1,17%)
  5. 5 Sylwia Teresa Dolata
    7 (0,23%)
  6. 6 Andrzej Zimoch
    32 (1,04%)
  7. 7 Szymon Paweł Wojda
    59 (1,92%)
  8. 8 Karolina Chmielewska
    6 (0,19%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 3 Marek Jan Czwordon
    116 (3,77%)
  2. 2 Roman Zbigniew Raczyński
    192 (6,24%)
  3. 4 Małgorzata Wichnowska
    88 (2,86%)
  4. 1 Mieczysław Kazimierz Mądry
    163 (5,30%)
  5. 5 Robert Jakub Kinastowski
    65 (2,11%)
  6. 7 Anna Weronika Iwańska
    45 (1,46%)
  7. 8 Teresa Maria Zelno
    27 (0,88%)
  8. 6 Andrzej Ryszard Wojciechowski
    40 (1,30%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Jacek Maciej Mikołajczyk
    42 (1,36%)
  2. 2 Jolanta Franciszka Marchińska
    43 (1,40%)
  3. 3 Ryszard Romuald Dadaczyński
    98 (3,18%)
  4. 1 Andrzej Manikowski
    397 (12,90%)
  5. 5 Iwona Barbara Królik
    23 (0,75%)
  6. 6 Beata Hazubska
    38 (1,23%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI DLA ZIEMI OSTRZESZOWSKIEJ

kandydatliczba głosów

  1. 3 Aleksander Józefiak
    183 (5,95%)
  2. 2 Beata Jadwiga Calińska
    332 (10,79%)
  3. 8 Arkadiusz Julian Górny
    36 (1,17%)
  4. 4 Mariusz Zbigniew Stempniewicz
    142 (4,61%)
  5. 1 Kamila Maria Maj
    196 (6,37%)
  6. 6 Grzegorz Dybalski
    126 (4,09%)
  7. 5 Jakub Robert Janiak
    70 (2,27%)
  8. 7 Anna Elżbieta Bajko
    53 (1,72%)

Okręg 2

MIASTO OSTRZESZÓW-ULICE: 1 Maja (nr nieparzyste od 1 do 5a, nr parzyste od 2 do 14), Aleja Wojska Polskiego (nr nieparzyste od 7 do końca, nr parzyste od 2 do 2a), Aleja Wolności (nr nieparzyste od 1 do 3, nr parzyste-wszystkie), Aleksandra Jagiellończyka, Angielska, gen. Franciszka Altera, Anny Jagiellonki, Kamila Baczyńskiego, Barbary Radziwiłłówny, Belgijska, Biwakowa, Bolesława Chrobrego, Bolesława Śmiałego, Plac Borek (od nr 6 do końca), Cedrowa, Cicha, Cisowa, Ignacego Daszyńskiego (nr parzyste od 2 do 20), Dębowa, Stanisława Duboisa, Duńska, Francuska, Walerego Gorgolewskiego (nr parzyste), Graniczna, Grunwaldzka, Harcerska, Jana III Sobieskiego, Jana Kazimierza, Jana Olbrachta, Jana Pawła II (od nr 1 do 17), Jaworowa (nr parzyste), Jesionowa, Aleksandra Kamińskiego, Kazimierza Jagiellończyka, Tadeusza Kościuszki (nr parzyste od 14 do 18), Aleksandra Kowalskiego, Ignacego Krasickiego, Królowej Bony, Królowej Jadwigi, płk. Jana Malińskiego, O. A. Małkowskich, Floriana Marciniaka, Mieszka I, Ignacego Mościckiego, Gabriela Narutowicza, Niezłomnych, Norweska, Olgierda, Ignacego Paderewskiego, Piaskowa, Piastowska, Osiedle Piastów, Józefa Piłsudskiego, Polna, Macieja Rataja, Sąsiedzka, Antoniego Serbeńskiego, Skautów, ks. Zdzisława Sobierajskiego, Szarych Szeregów, Wakacyjna, Wierzbowa, Wiosny Ludów, Wincentego Witosa, Władysława IV Wazy, Władysława Jagiełły, Władysława Łokietka, Władysława Warneńczyka, Włoska, Stanisława Wojciechowskiego, Zamkowa (nr nieparzyste od 15 do końca, nr parzyste od 10 do końca), Osiedle Zamkowe, Aleksandra Zawadzkiego, Zawiszy Czarnego, Zielona, Ziemowita, Jerzego Zubrzyckiego, Zuchów, Zygmunta Augusta, Zygmunta Starego SOŁECTWO: Rojów

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEWICY I BEZPARTYJNYCH

kandydatliczba głosów

  1. 2 Jerzy Marek Szulczyński
    121 (3,42%)
  2. 3 Jan Leon Klimek
    97 (2,74%)
  3. 5 Janusz Suwiczak
    30 (0,85%)
  4. 7 Paulina Maria Mietlicka
    3 (0,08%)
  5. 4 Edyta Pietrzykowska
    22 (0,62%)
  6. 1 Grzegorz Włodzimierz Więcek
    183 (5,17%)
  7. 6 Zdzisława Jadwiga Zabłocka
    8 (0,23%)
  8. 8 Bogusława Piechocka
    11 (0,31%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 3 Grzegorz Ponitka
    67 (1,89%)
  2. 1 Marcin Mateusz Łuczak
    440 (12,44%)
  3. 4 Anna Niesobska
    27 (0,76%)
  4. 6 Katarzyna Duczmal
    65 (1,84%)
  5. 2 Zbigniew Tomczyk
    201 (5,68%)
  6. 5 Tomasz Połomski
    42 (1,19%)
  7. 8 Anita Joanna Mikołajczyk
    22 (0,62%)
  8. 7 Tomasz Piotr Kajser
    154 (4,35%)
  9. 9 Paulina Zofia Andrukiewicz
    16 (0,45%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 5 Andrzej Włodzimierz Torz
    38 (1,07%)
  2. 3 Wiesława Korczak
    33 (0,93%)
  3. 6 Bogumiła Magdalena Dziekan
    17 (0,48%)
  4. 4 Jerzy Michalik
    34 (0,96%)
  5. 7 Andrzej Lipiński
    62 (1,75%)
  6. 1 Danuta Maria Gagatek
    208 (5,88%)
  7. 2 Eugeniusz Szymon Gutowski
    79 (2,23%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI DLA ZIEMI OSTRZESZOWSKIEJ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Patryk Jędrowiak
    711 (20,10%)
  2. 2 Marcin Paweł Świtoń
    299 (8,45%)
  3. 4 Tadeusz Lubawy
    39 (1,10%)
  4. 5 Joanna Katarzyna Adamczak
    14 (0,40%)
  5. 6 Katarzyna Puchała
    59 (1,67%)
  6. 9 Małgorzata Dorobek
    22 (0,62%)
  7. 8 Anna Smug
    51 (1,44%)
  8. 7 Jacek Skórski
    94 (2,66%)
  9. 3 Krystyna Rajska
    269 (7,60%)

Okręg 3

SOŁECTWA: Bledzianów, Jesiona, Kochłowy, Korpysy, Kotowskie, Kozły, Kuźniki, Marydół, Myje (wraz ze wsią Potaśnia), Niedźwiedź, Olszyna, Pustkowie Południe, Pustkowie Północ, Rogaszyce, Siedlików, Szklarka Myślniewska, Szklarka Przygodzicka, Turze, Zajączki (wraz ze wsią Rejmanka)

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEWICY I BEZPARTYJNYCH

kandydatliczba głosów

  1. 3 Mirosława Modrzyńska
    37 (1,08%)
  2. 8 Monika Agnieszka Guzenda
    44 (1,29%)
  3. 1 Kazimierz Bacik
    122 (3,57%)
  4. 2 Alan Marceli Kinas
    14 (0,41%)
  5. 6 Beata Frączek
    21 (0,62%)
  6. 5 Zofia Czesława Chowańska
    12 (0,35%)
  7. 4 Iwona Krystyna Sroczyńska
    9 (0,26%)
  8. 7 Marek Czesław Fiołka
    10 (0,29%)

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

kandydatliczba głosów

  1. 3 Kazimierz Krzysztof Jurkiewicz
    110 (3,22%)
  2. 4 Sławomir Józef Odrobiński
    199 (5,83%)
  3. 6 Mariola Teresa Kozłowska
    116 (3,40%)
  4. 5 Andrzej Józef Ogórkiewicz
    152 (4,45%)
  5. 7 Paulina Maria Jerzyk
    36 (1,05%)
  6. 1 Mariusz Witek
    416 (12,19%)
  7. 8 Longina Barbara Jarych
    36 (1,05%)
  8. 2 Edward Stefan Skrzypek
    167 (4,89%)
  9. 10 Andrzej Nasiadek
    77 (2,26%)
  10. 9 Jadwiga Cybulska
    26 (0,76%)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Antoni Marchiński
    141 (4,13%)
  2. 2 Mirosław Grzegorz Brylak
    91 (2,67%)
  3. 3 Mirosława Maria Oleś
    43 (1,26%)
  4. 5 Monika Magdalena Karbowy
    29 (0,85%)
  5. 4 Danuta Kruczyńska
    43 (1,26%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI DLA ZIEMI OSTRZESZOWSKIEJ

kandydatliczba głosów

  1. 4 Barbara Szmaj-Szłapik
    118 (3,46%)
  2. 6 Wiesława Agnieszka Wysota
    210 (6,15%)
  3. 8 Elżbieta Karwacka
    135 (3,95%)
  4. 9 Danuta Barbara Misiak
    104 (3,05%)
  5. 10 Tomasz Kawaler
    133 (3,90%)
  6. 3 Marcin Andrzej Gagatek
    190 (5,57%)
  7. 2 Marcin Krzysztof Kokot
    272 (7,97%)
  8. 7 Jan Tomczak
    87 (2,55%)
  9. 1 Michał Wrzesiński
    146 (4,28%)
  10. 5 Zbigniew Nycz
    68 (1,99%)