Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - oławski

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Miasto Oława

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 8 Małgorzata Sidor
    72 (0,56%)
  2. 1 Zdzisław Ireneusz Brezdeń
    2 061 (15,92%)
  3. 4 Dawid Jan Karbowiak
    179 (1,38%)
  4. 3 Maciej Wojciech Gwiazdowicz
    416 (3,21%)
  5. 2 Łukasz Jerzy Kotapski
    407 (3,14%)
  6. 5 Andrzej Stanisław Grzeszczak
    273 (2,11%)
  7. 7 Wanda Regina Sturlis
    44 (0,34%)
  8. 6 Bożena Wierzbicka
    141 (1,09%)
  9. 9 Izabela Golec
    144 (1,11%)
  10. 10 Lesław Rak
    267 (2,06%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY ZIEMI OŁAWSKIEJ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Tadeusz Kułakowski
    445 (3,44%)
  2. 2 Wiesława Krystyna Pohoriło
    461 (3,56%)
  3. 5 Czesław Miłosz
    350 (2,70%)
  4. 3 Dariusz Benedykt Witkowski
    186 (1,44%)
  5. 6 Sławomir Kraczek
    262 (2,02%)
  6. 8 Jerzy Michał Październik
    437 (3,38%)
  7. 7 Barbara Jolanta Jarocka
    328 (2,53%)
  8. 4 Lilla Jadwiga Rzadkowska
    337 (2,60%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Ryszard Jerzy Balza
    205 (1,58%)
  2. 2 Krystyna Janina Świderska
    105 (0,81%)
  3. 3 Andrzej Leon Kupczak
    139 (1,07%)
  4. 4 Dorota Katarzyna Olender
    110 (0,85%)
  5. 5 Jan Słoninka
    28 (0,22%)
  6. 6 Mirosław Łucjan Nowrotek
    21 (0,16%)
  7. 7 Lidia Grażyna Markowska
    167 (1,29%)

KOMITET WYBORCZY WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU OŁAWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 2 Elżbieta Anna Sawicka-Skibińska
    207 (1,60%)
  2. 3 Jan August Ciętak
    100 (0,77%)
  3. 8 Monika Marczak
    77 (0,59%)
  4. 4 Teresa Maria Konopińska
    222 (1,71%)
  5. 5 Ryszard Henryk Ptaszek
    194 (1,50%)
  6. 6 Ewa Lewandowska
    91 (0,70%)
  7. 10 Krzysztof Jacek Damczyk
    47 (0,36%)
  8. 1 Józef Hołyński
    524 (4,05%)
  9. 9 Mirosław Maciej Staudt
    34 (0,26%)
  10. 7 Marek Tadeusz Rokicki
    64 (0,49%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Roman Bronisław Kaczor
    1 084 (8,37%)
  2. 2 Anna Maria Leszczyńska
    1 140 (8,81%)
  3. 8 Michał Jan Humeniuk
    152 (1,17%)
  4. 4 Jacek Gałuszka
    429 (3,31%)
  5. 7 Beata Iwona Woźniaczek
    186 (1,44%)
  6. 5 Stanisław Jan Pławski
    233 (1,80%)
  7. 6 Lucyna Woźniaczek-Mantej
    62 (0,48%)
  8. 9 Urszula Sylwia Dudzik
    78 (0,60%)
  9. 10 Krzysztof Tomasz Pękala
    148 (1,14%)
  10. 3 Arkadiusz Piotr Kwiatkowski
    289 (2,23%)

Okręg 2

Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 7 Robert Wojciech Chrupcała
    46 (0,47%)
  2. 8 Tomasz Piotr Kołodziej
    278 (2,87%)
  3. 6 Karolina Niedźwiedź-Frąckowiak
    91 (0,94%)
  4. 2 Wawrzyniec Wlazło
    790 (8,14%)
  5. 4 Ewa Joanna Waszkiewicz
    94 (0,97%)
  6. 5 Agnieszka Sabina Żyżak
    34 (0,35%)
  7. 1 Krzysztof Jan Skrzydłowski
    1 409 (14,53%)
  8. 3 Andrzej Zychla
    242 (2,49%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY ZIEMI OŁAWSKIEJ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Władysław Mieczysław Czubak
    344 (3,55%)
  2. 7 Adam Maćków
    52 (0,54%)
  3. 8 Dorota Burdelak
    148 (1,53%)
  4. 2 Aleksander Piotr Bajsarowicz
    158 (1,63%)
  5. 4 Szczepan Adam Szafran
    186 (1,92%)
  6. 3 Błażej Krzysztof Babski
    267 (2,75%)
  7. 5 Elżbieta Korol
    163 (1,68%)
  8. 6 Joanna Załubska
    54 (0,56%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 1 Stanisław Grzesik
    335 (3,45%)
  2. 2 Stefan Marian Dębski
    84 (0,87%)
  3. 4 Grzegorz Władysław Ostrowski
    41 (0,42%)
  4. 3 Wojciech Jerzy Jankowski
    76 (0,78%)
  5. 6 Barbara Elżbieta Szulc
    24 (0,25%)
  6. 5 Mirosława Maria Grodzicka
    30 (0,31%)
  7. 7 Małgorzata Dorota Chuda
    33 (0,34%)
  8. 8 Henryk Mikołajczyk
    94 (0,97%)

KOMITET WYBORCZY WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU OŁAWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 2 Maria Bożena Polakowska
    381 (3,93%)
  2. 3 Andrzej Pasternak
    286 (2,95%)
  3. 7 Magdalena Barbara Bronowicka-Romei
    141 (1,45%)
  4. 6 Anna Barbara Deska
    152 (1,57%)
  5. 8 Jacek Grzegorz Hełka
    205 (2,11%)
  6. 4 Ryszard Borys
    136 (1,40%)
  7. 5 Jolanta Maria Cybulska
    164 (1,69%)
  8. 1 Bożena Maria Worek
    604 (6,23%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 2 Krzysztof Konopka
    143 (1,47%)
  2. 5 Waldemar Józef Chmielewski
    129 (1,33%)
  3. 1 Marek Zdzisław Szponar
    1 250 (12,89%)
  4. 3 Małgorzata Elżbieta Engel
    273 (2,81%)
  5. 4 Janusz Józef Wesołowski
    190 (1,96%)
  6. 8 Wiesław Jan Kawałko
    184 (1,90%)
  7. 6 Anna Maria Bąk
    117 (1,21%)
  8. 7 Małgorzata Anna Mirecka-Kubas
    153 (1,58%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WALENTYNY KRYSTYNY DEKRET

kandydatliczba głosów

  1. 3 Aldona Alina Żak
    19 (0,20%)
  2. 2 Paweł Mariusz Panek
    28 (0,29%)
  3. 1 Radosław Jan Feliński
    72 (0,74%)

Okręg 3

Gminy: Domaniów, Oława

Pokaż więcej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

kandydatliczba głosów

  1. 2 Mariusz Piotr Olender
    368 (4,40%)
  2. 1 Mirosław Kazimierz Kulesza
    996 (11,90%)
  3. 5 Mirosław Grzegorz Łuczko
    150 (1,79%)
  4. 3 Bogdan Krzysztof Beń
    263 (3,14%)
  5. 4 Stanisława Jaremkiewicz
    81 (0,97%)
  6. 6 Teresa Romualda Drabczak
    93 (1,11%)
  7. 7 Agnieszka Iwona Wereszczyńska-Paź
    144 (1,72%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY ZIEMI OŁAWSKIEJ

kandydatliczba głosów

  1. 1 Szymon Miłosz Kościelak
    821 (9,81%)
  2. 4 Grzegorz Bartłomiej Bubała
    337 (4,03%)
  3. 6 Dariusz Robert Rudnicki
    115 (1,37%)
  4. 7 Ewa Jackiewicz
    237 (2,83%)
  5. 3 Marta Bartosiewicz
    78 (0,93%)
  6. 2 Robert Marian Padula
    368 (4,40%)
  7. 5 Dorota Lubczyńska
    60 (0,72%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

kandydatliczba głosów

  1. 4 Małgorzata Agnieszka Biały
    37 (0,44%)
  2. 3 Czesław Marek Wiśniewski
    46 (0,55%)
  3. 2 Jarosław Marek Matławski
    26 (0,31%)
  4. 1 Sebastian Sowiński
    306 (3,66%)
  5. 5 Elżbieta Ewa Marmulewicz
    71 (0,85%)

KOMITET WYBORCZY WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU OŁAWSKIEGO

kandydatliczba głosów

  1. 1 Piotr Andrzej Błaszków
    106 (1,27%)
  2. 5 Krzysztof Grzegorz Jasik
    137 (1,64%)
  3. 3 Andrzej Zbigniew Ilnicki
    229 (2,74%)
  4. 2 Jadwiga Mariola Falkowska
    165 (1,97%)
  5. 6 Weronika Olech
    102 (1,22%)
  6. 7 Andrzej Jan Mikoda
    95 (1,13%)
  7. 4 Agnieszka Anna Prorok
    335 (4,00%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

kandydatliczba głosów

  1. 1 Marek Józef Chudy
    509 (6,08%)
  2. 4 Stanisław Adam Góra
    112 (1,34%)
  3. 6 Bogumiła Tomicka
    26 (0,31%)
  4. 2 Jarosław Czesław Skalik
    250 (2,99%)
  5. 5 Maria Maszyńska
    48 (0,57%)
  6. 7 Maria Halina Żygadło
    85 (1,02%)
  7. 3 Artur Robert Szpineta
    343 (4,10%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

kandydatliczba głosów

  1. 1 Krzysztof Marian Matyjewicz
    278 (3,32%)
  2. 2 Jacek Wiktor Góralski
    190 (2,27%)
  3. 3 Edyta Kazimiera Mielczarek
    139 (1,66%)
  4. 4 Stefania Józefa Łabno-Staniszewska
    143 (1,71%)
  5. 7 Franciszka Barbara Domańska
    138 (1,65%)
  6. 6 Kamil Piotr Bojakowski
    202 (2,41%)
  7. 5 Tomasz Mariusz Kułakowski
    142 (1,70%)