Wybory

Wyniki wyborów 2018 do rady gminy Wodzisław

Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

– kandydat otrzymał mandat

Okręg 1

Sołectwa: Krężoły, Mieronice, Sielec.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Zofia Krystyna Sobczyk

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNA GMINA WODZISŁAW

53 (20,38%)

Przemysław Marcin Szota

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

126 (48,46%)

Marek Siwiec

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

81 (31,15%)

Okręg 2

Sołectwa: Kowalów Dolny, Kowalów Górny, Pękosław, Wodacz.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Piotr Jachymczyk

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNA GMINA WODZISŁAW

39 (22,67%)

Justyna Habińska

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

66 (38,37%)

Jarosław Ryszard Straszak

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

67 (38,95%)

Okręg 3

Sołectwa: Brzeście, Nowa Olszówka, Stara Olszówka, Świątniki.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Małgorzata Irena Hola

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNA GMINA WODZISŁAW

92 (37,10%)

Adam Bolesław Zieleniec

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

97 (39,11%)

Monika Agnieszka Ochęduszko

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

59 (23,79%)

Okręg 4

Sołectwa: Nawarzyce, Przyrąb.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Stanisław Wojciech Skalmierski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNA GMINA WODZISŁAW

147 (58,10%)

Joanna Katarzyna Bakalarz

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

45 (17,79%)

Sławomir Grzegorz Zaręba

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

61 (24,11%)

Okręg 5

Sołectwa: Dębiany, Niegosławice, Olbrachcice.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Grażyna Jadwiga Gębka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNA GMINA WODZISŁAW

52 (21,22%)

Robert Tomasz Dziób

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

96 (39,18%)

Zbigniew Piotr Wojtecki

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

97 (39,59%)

Okręg 6

Sołectwa: Konary, Piskorzowice, Przyłęk, Strzeszkowice.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Artur Robert Oleksiak

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNA GMINA WODZISŁAW

97 (45,54%)

Urszula Maria Kowalczyk

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

116 (54,46%)

Okręg 7

Sołectwo Wodzisław : ulice: Ariańska, Brzezie, Jędrzejowska, Kasztanowa, Kościelna, Mleczna, Okopowa, Partyzantów, Pińczowska, Plac Wolności, Rzeczna, Sportowa, Świętego Marcina, Topolowa, Wodna, Zakładowa, Żeromskiego.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Agnieszka Elżbieta Jodłowska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNA GMINA WODZISŁAW

24 (11,48%)

Wojciech Zbigniew Gądek

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

86 (41,15%)

Marek Leszek Trela

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

44 (21,05%)

Stanisław Marcin Roś

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

55 (26,32%)

Okręg 8

Sołectwo Wodzisław : ulice: Jana Chryzostoma Paska, Jana III Sobieskiego, Krakowska, Legionów, Ogrodowa, Porucznika Maja, Rolnicza, Szkolna, Żarnowska.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Stanisława Nowak

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNA GMINA WODZISŁAW

63 (21,58%)

Dariusz Stanisław Patyna

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

63 (21,58%)

Hubert Marek Galiński

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

100 (34,25%)

Iwona Jadwiga Pietras

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW IWONY PIETRAS

66 (22,60%)

Okręg 9

Sołectwa: Kaziny, Łany.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Jarosław Stanisław Zdański

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNA GMINA WODZISŁAW

50 (32,89%)

Przemysław Wilhelm Gołąb

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

47 (30,92%)

Krzysztof Bolesław Krupa

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

55 (36,18%)

Okręg 10

Sołectwa: Folga Pierwsza, Mierzawa, Przyłęczek, Września.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Leszek Krzelowski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNA GMINA WODZISŁAW

141 (55,95%)

Izabela Maria Ozga

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

45 (17,86%)

Łukasz Tadeusz Kwiatkowski

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

66 (26,19%)

Okręg 11

Sołectwa: Judasze, Laskowa, Pokrzywnica, Zarzecze.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Wiesław Kowalski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNA GMINA WODZISŁAW

64 (31,53%)

Joanna Krzemień

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

109 (53,69%)

Mirosława Górka

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

30 (14,78%)

Okręg 12

Sołectwa: Droblin, Piotrkowice, Podlesie

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Grzegorz Jan Jawor

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNA GMINA WODZISŁAW

52 (23,53%)

Teresa Cecylia Osińska

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

61 (27,60%)

Janusz Henryk Zasada

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

108 (48,87%)

Okręg 13

Sołectwa: Lubcza, Wola Lubecka.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Iwona Justyna Kisiel

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNA GMINA WODZISŁAW

19 (9,05%)

Justyna Halina Królikowska

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

96 (45,71%)

Henryk Kowal

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

95 (45,24%)

Okręg 14

Sołectwa: Brzezinki, Przezwody, Sadki.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Mariusz Włodzimierz Pieczyrak

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNA GMINA WODZISŁAW

64 (32,49%)

Stanisław Krzysztof Opoka

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

56 (28,43%)

Edyta Anna Kruk

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

77 (39,09%)

Okręg 15

Sołectwa: Jeziorki, Klemencice, Ludwinów, Promyk.

Pokaż więcej

kandydatliczba głosów

Przemysław Zbigniew Nowak

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNA GMINA WODZISŁAW

82 (41,84%)

Sławomir Michał Gala

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

63 (32,14%)

Bogusława Dominika Górniak

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

20 (10,20%)

Krzysztof Jan Klepek

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

31 (15,82%)